Bartomiej Sawicki

PGE przejmuje PKP Energetyka

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z Edison Holdings przedwstępną umowę nabycia udziałów w PKP Energetyka Holding. Spółka wraca pod skrzydła państwa po 7 latach.

Samorządy czekają na decyzje rządu w sprawie cen prądu

Samorządy w obliczu działań rządu zmierzających do zamrożenia cen energii czekają na nowe oferty od sprzedawców. Do sprzedaży węgla już się nie kwapią.

Rosną przychody Taurona

Grupa Tauron opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku jak i za całe półrocze. Rosną przychody ze sprzedaży.

KGHM wzmacnia współpracę przy SMR

KGHM Polska Miedź i rumuński państwowy koncern energetyczny Nuclearelectrica ogłosiły podpisanie niewiążącego memorandum o współpracy w sprawie rozwoju projektów małych reaktorów modułowych (SMR) podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Pieniądze nie tylko dla palących węglem. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy o wsparciu dla odbiorców ciepła innych niż zużywających węgiel. Drugi przyjęty projekt dotyczy wsparcia samorządów wynikających z wysokich kosztów energii kwotą 13,7 mld zł.

Składy węgla kończą działalność. Winnego widzą w PGG

Kopalnie odpierają zarzuty. Nowa sieć sprzedawców ma pojawić się za kilka tygodni. Na razie jednak węgla nie ma.

Węgiel koksujący nadal będzie chroniony przez Brukselę

Biorąc pod uwagę obecny kontekst geopolityczny, mało prawdopodobne jest, aby węgiel koksujący znikną z listy kluczowych surowców w Unii Europejskiej – mówi sekretarz generalna Critical Raw Materials Alliance (CRM-A) Rebecca Lentini.

Produkcja prądu droższa niż przychody. Kolejna spółka zawiązuje rezerwę

Po Tauronie, także poznańska Enea zawiązuje rezerwę dotyczącą kosztów produkcji węgla. Spółka tłumaczy, że koszty produkcji energii są wyższe aniżeli spodziewane przychody ze sprzedaży prądu w ramach umów terminowych. Co zrobi największy producent prądu, Polska Grupa Energetyczna (PGE)?

Taryfy na gaz w górę. O ile wzrosną rachunki Polakom

Rachunki za gaz będą wyższe, choć nieznacznie. To efekt wzrostu taryf dystrybucyjnych. Taryfy sprzedażowe odpowiadające w największym stopniu za nasze rachunki pozostają niezmienione.

Rafako bliżej ukończenia prac w Radlinie. Zakończono najważniejszy etap

Sukcesem zakończyła się przeprowadzona przez Rafako próba ciśnieniowa kotłów dla nowobudowanej elektrociepłowni JSW Koks w Koksowni Radlin.