r c

Startuje impreza Future Crunch 2024 poświęcona sztucznej inteligencji

Konferencja Future Crunch 2024 to miejsce, gdzie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie AI spotykają się z biznesem i edukacją. Patronem medialnym wydarzenia jest dziennik „Rzeczpospolita” i portal Rp.pl.

Nietrafiony kierunek działań UE wobec platform może zdusić rozwój m.in. branży IT

Kolejne próby UE uregulowania pracy na platformach cyfrowych uderzą w sektory, w których współpraca B2B jest podstawą – ostrzega Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. W Polsce może to być np. branża IT.

Start-upy od zielonej energii powalczą w konkursie

Rusza nabór do czwartej edycji konkursu Huawei Startup Challenge, organizowanego przez Huawei i Startup Academy. Tegoroczna edycja skierowana jest do twórców innowacyjnych rozwiązań technologicznych z obszaru zielonej energii.

Obóz treningowy dla programistów

Obóz treningowy dla programistów 2023 ICPC European Training Camp odbył się w Polsce już po raz drugi. Wzięły w nim udział 42 zespoły z 18 krajów europejskich.

Wielki mural dla małej drukarki

Światowi giganci technologiczni prześcigają się w nietypowych kampaniach reklamowych, które mają przyciągnąć klienta znudzonego tradycyjnymi nośnikami. Canon postawił na miejski mural.

Odkurzacz ze sztuczną inteligencją

Samsung wprowadził na rynek odkurzacz, który dzięki sztucznej inteligencji rozpoznaje rodzaj powierzchni i dostosowuje do niej moc ssącą, co pozwala na dłuższe odkurzanie na jednym ładowaniu.

Sztuczna inteligencja chroni wieloryby

Hałas oceaniczny związany ze szlakami żeglugowymi może mieć wpływ na wiele gatunków zwierząt, od fok, ryb po kalmary, a także stanowić poważne zagrożenie dla przetrwania waleni.

Sztuczna inteligencja zajmie się prognozowaniem pogody

Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody udostępniło na swojej stronie internetowej model prognozowania w oparciu o AI od Huawei Cloud.

Nowe władze Rady Reklamy. Wyzwaniem greenwashing i nowe technologie

Najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed Radą Reklamy w najbliższych latach jest rozwój technologii w reklamie, w tym coraz szersze wykorzystanie AI oraz budowanie odpowiedzialnej reklamy środowiskowej i przeciwdziałanie zjawisku greenwashingu – mówi nowy szef Rady Łukasz Kowalski, Zastępca Dyrektora Zarządzającego MSL.

Nowa technologia w służbie puszczy

System czujników akustycznych rejestrujących odgłosy przyrody prowadzi do znacznie efektywniejszej ochrony obszaru Białowieskiego Parku Narodowego - mówi Wiesław Klimiuk, kierownik Zespołu ds. Ochrony Przyrody w BPN.