Joanna Flisowska

Flisowska: Pakiet Fit for 55 to nie jest dokument, który można zawetować

Wicepremier rządu i lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził niedawno, że zawetowanie tzw. Pakietu Fit for 55 jest rozważany przez obóz rządzący. Rzecz w tym, że mówieniu o wetowaniu Fit for 55 jest kompletną bzdurą, a prezes Kaczyński popisał się elementarną nieznajomością prawa unijnego lub po prostu złą wolą wprowadzania w błąd społeczeństwa i opinii publicznej w Polsce. Dlaczego?

Greenpeace: Minister Sasin planuje przekupić energetyków

Propozycja wykonania kreatywnej księgowości, która w żadnym stopniu nie przyczyni się do szybkiej redukcji emisji gazów cieplarnianych - tak o pomysłach MAP dla energetyki - pisze Joanna Flisowska – szefowej zespołu klimat i energia w Greenpeace.

Regiony górnicze są gotowe na transformację. Czy dostaną na to szansę?

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji (FST) powstał w ramach Unii Europejskiej, aby wesprzeć regiony w procesie odchodzenia od węgla. Fundusz ma wspomóc społecznościom regionów węglowych sfinansować transformację. Jego celem jest też zapobieganie negatywnym skutkom społecznym zmian np. poprzez programy przekwalifikujące i tworzenie nowych miejsc pracy. Polska ma być największym beneficjentem programu.

Flisowska (Greenpeace): reakcja PGE na protest – ignorancja czy zła wola?

To nieprawda, że Greenpeace w niczym się nie zgadza z PGE GiEK. Trudno się bowiem nie zgodzić, gdy spółka przyznaje otwarcie, że nie rozumie istoty protestu aktywistów i aktywistek w Turowie. Istotą jest bowiem kryzys klimatyczny i brak odpowiednich działań w naszym kraju. No i rzeczywiście – PGE tego nie rozumie ni w ząb – pisze Joanna Flisowska – szefowa zespołu klimat i energia w Greenpeace Polska.

Czarna energia zwinie się sama w 2035?

Zamknięcie energetyki węglowej odbędzie sięznacznie szybciej, niż ostrożnie szacują rządowi planiści – pisze Joanna Flisowska aktywistka Greenpeace.