Dział sportowy Dział sportowy

Zbliża się piętnasta edycja "Biegnij Warszawo"

15. edycja „Biegnij Warszawo” - jednego z największych i najpopularniejszych w Polsce biegów masowych - odbędzie się 30 września wraz z imprezą "Maszeruję-Kibicuję". Miłośnicy biegania finiszować będą na Stadionie Miejskim Legii Warszawa.

Święto biegania w Zakopanem

"Biegowe 360 stopni - konferencja Zakopane 2023" to propozycja dla wszystkich, którzy kochają bieganie. Wydarzenie z udziałem znakomitych lekkoatletów odbędzie się 21 i 22 października w Centralnym Ośrodku Sportu (COS) w Zakopanem. Zapisy trwają.

Gala Ivanović i Yannick Theodor Alexandrescou wygrali Bohdan Tomaszewski Cup

Gala Ivanović i Yannick Theodor Alexandrescou triumfowali w 54. edycji Bohdan Tomaszewski Cup. Turniej odbył się na kortach KT Warszawianka. Debla dziewcząt wygrały Kornelia Krześniak (CKT Grodzisk Mazowiecki) i Anna Skorupska (PT Olimpia Poznań).

Mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wojciech Nowicki walczy o ostatni skalp

20 sierpnia, w drugi dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki kolejny raz staną do walki o złoto w rzucie młotem. Pierwszy zdobył je już pięć razy, drugi na swoje pierwsze dopiero czeka.

PKP Intercity S.A. kolejnym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

PKP Intercity S.A. dołączyła do Polskiej Rodziny Olimpijskiej i została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) oraz Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Przez Fukuokę do Paryża. Startują mistrzostwa świata w pływaniu

Zaczynają się mistrzostwa świata w pływaniu - z udziałem 12-osobowej reprezentacji Polski. Dla naszych zawodników starty w Fukuoce to okazja do walki o rekordy życiowe, finały oraz medale, ale też o kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Iga Świątek zagra w stolicy. BNP Paribas Warsaw Open coraz bliżej

Trwa odliczanie do rozpoczęcia BNP Paribas Warsaw Open. Na kortach twardych w Warszawie zobaczymy czołowe tenisistki świata na czele z liderką rankingu WTA Igą Świątek.

BNP Paribas Warsaw Open. Karolina Muchova zagra w Polsce

Karolina Muchova, czyli tegoroczna finałowa rywalka Igi Świątek z kortów Roland Garros, została potwierdzona przez WTA do udziału w BNP Paribas Warsaw Open z dziką kartą.

Samochody i zegarki dla medalistów igrzysk europejskich

W środę podczas uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu i podpisano umowy z dwoma nowymi jej partnerami – firmami Suzuki i Morwa.

Wojciech Nowicki ze złotem igrzysk. Teraz czas na mistrzostwa świata

- Moje rzucanie jest niezłe, ale brakuje błysku. Mam nadzieję, że przyjdzie na mistrzostwa świata - mówi mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Polak zdobył dwa medale igrzysk europejskich: złoty indywidualnie i srebrny drużynowo.