Adam Woź­niak

Wodorowych autobusów nie będzie. Fiasko komunikacyjnej rewolucji.

Aglomeracja śląska rezygnuje z wodorowych autobusów przez wysoką cenę paliwa.

System łączności na kolei to dla intruzów łatwy łup

Nawet kilkaset razy rocznie osoby trzecie mają zatrzymywać pociągi w Polsce, używając radio-stop. Opóźniony system GSM-R mógłby ograniczyć takie sytuacje.

Już 58 skrzyżowań w Warszawie włączonych w system zielonej fali dla autobusów

Autobusy miejskiej komunikacji w Warszawie będą jeździć szybciej. Coraz więcej skrzyżowań objętych jest systemem zielonej fali, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tramwajów. Jak podaje branżowy portal InfoBus, zielona fala dla autobusów działa już na 58 skrzyżowaniach.

40 km gierkówki do Częstochowy w generalnym remoncie. Zakończenie prac za 3 lata.

Podczas gdy kierowcy zmierzający ze Śląska do Warszawy maja już do dyspozycji szybka i wygodna autostradę A1, drogowcy rozkręcają remont gierkówki, czyli drogi krajowej nr 91 pomiędzy miejscowością Podwarpie, gdzie jest skrzyżowanie z ekspresówką S1 prowadzącą od Pyrzowic w stronę Podbeskidzia, a Częstochową. To czteropasmówka równoległa do autostrady, ale znacznie wolniejsza, prowadząca przez liczne miejscowości z kolizyjnymi skrzyżowaniami. Po remoncie będzie można jeździć nią szybciej i bezpieczniej.

PKP PLK grożą kary za chaos pod Warszawą

Zarządzająca infrastrukturą oraz inwestycjami na torach państwowa spółka nie radzi sobie z organizacją ruchu pociągów podczas przebudowy warszawskiego węzła kolejowego.

Po 22 latach kolej szykuje się na powrót do 90-tysięcznego Jastrzębia-Zdroju

Pół miliarda złotych warta jest inwestycja, która dla 90-tysięcznego Jastrzębia Zdroju będzie skokiem cywilizacyjnym i końcem komunikacyjnego wykluczenia. W ramach programu Kolej Plus do miasta zaczną wreszcie docierać pociągi.

Samorządy walczą z kosztami miejskiej komunikacji

Coraz droższe bilety albo cięcia w rozkładach jazdy – samorządowcy będą zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji, które będą budzić złość pasażerów. adam woźniak

Elektryczne autobusy ciężarem dla miast

W miejskich flotach słabnie udział autobusów elektrycznych. Do rosnących kosztów doszły problemy z instalacją ładowarek

Eksperci bezpłatnie przeszkolą w bezpiecznej jeździe po autostradzie

Ryzyko wypadku na autostradach systematycznie rośnie, a niebezpieczne zdarzenia mają coraz większy udział w łącznej liczbie wypadków notowanych na polskich drogach.

Dopłaty zaczynają rozpędzać elektromobilność nad Wisłą

Rozwój polskiego rynku samochodów z napędem elektrycznym mocno przyspieszył w ostatnich miesiącach. Eksperci zakładają, że przed końcem 2022 roku liczba zelektryfikowanych pojazdów na polskich drogach przekroczy 60 tys.