Adam Woź­niak

Co dalej z CPK? Jest deklaracja premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk ogłosił podczas środowej konferencji prasowej, że w czerwcu rząd przedstawi szczegółowy plan dotyczący budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Duża awaria na kolei. Pociągi nie docierały do Warszawy

Pociągi z zachodu Polski nie docierały na czas do Warszawy. Doszło do awarii rozjazdu pod stolicą. Awarię usunięto o 9.15 i przywrócono normalny ruch kolejowy.

Maciej Lasek: Budowa CPK oznacza koniec Lotniska Chopina na Okęciu

Nasi poprzednicy próbowali zrobić wszystko, co tylko możliwe, żeby już nie można się było z tego projektu wycofać. Dopychali go kolanem – mówi Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wodorowych autobusów nie będzie. Fiasko komunikacyjnej rewolucji.

Aglomeracja śląska rezygnuje z wodorowych autobusów przez wysoką cenę paliwa.

System łączności na kolei to dla intruzów łatwy łup

Nawet kilkaset razy rocznie osoby trzecie mają zatrzymywać pociągi w Polsce, używając radio-stop. Opóźniony system GSM-R mógłby ograniczyć takie sytuacje.

Już 58 skrzyżowań w Warszawie włączonych w system zielonej fali dla autobusów

Autobusy miejskiej komunikacji w Warszawie będą jeździć szybciej. Coraz więcej skrzyżowań objętych jest systemem zielonej fali, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tramwajów. Jak podaje branżowy portal InfoBus, zielona fala dla autobusów działa już na 58 skrzyżowaniach.

40 km gierkówki do Częstochowy w generalnym remoncie. Zakończenie prac za 3 lata.

Podczas gdy kierowcy zmierzający ze Śląska do Warszawy maja już do dyspozycji szybka i wygodna autostradę A1, drogowcy rozkręcają remont gierkówki, czyli drogi krajowej nr 91 pomiędzy miejscowością Podwarpie, gdzie jest skrzyżowanie z ekspresówką S1 prowadzącą od Pyrzowic w stronę Podbeskidzia, a Częstochową. To czteropasmówka równoległa do autostrady, ale znacznie wolniejsza, prowadząca przez liczne miejscowości z kolizyjnymi skrzyżowaniami. Po remoncie będzie można jeździć nią szybciej i bezpieczniej.

PKP PLK grożą kary za chaos pod Warszawą

Zarządzająca infrastrukturą oraz inwestycjami na torach państwowa spółka nie radzi sobie z organizacją ruchu pociągów podczas przebudowy warszawskiego węzła kolejowego.

Po 22 latach kolej szykuje się na powrót do 90-tysięcznego Jastrzębia-Zdroju

Pół miliarda złotych warta jest inwestycja, która dla 90-tysięcznego Jastrzębia Zdroju będzie skokiem cywilizacyjnym i końcem komunikacyjnego wykluczenia. W ramach programu Kolej Plus do miasta zaczną wreszcie docierać pociągi.

Samorządy walczą z kosztami miejskiej komunikacji

Coraz droższe bilety albo cięcia w rozkładach jazdy – samorządowcy będą zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji, które będą budzić złość pasażerów. adam woźniak