Alicja Szewczyk

Anja Rubik, Zosia Zochniak, Marta Kołakowska: Na początku był pomysł

Pewnego dnia wstajesz i czujesz, że musisz zrobić coś, czego nikt nie chce się podjąć. Taki scenariusz zrealizowały top modelka Anja Rubik, aktywistka Zosia Zochniak i galerzystka Marta Kołakowska. Jak zmieniły ideę w działanie?

Marek Rybarczyk: demontaż monarchii brytyjskiej byłby głupotą

Elżbieta II zapewniała iluzję ciągłości. Nie była najsympatyczniejszą osobą, ale szanowano ją, ponieważ była do bólu prawa – mówi Marek Rybarczyk, wieloletni korespondent polskich mediów w Londynie, autor książki „Elżbieta II: ostatnia taka królowa”.

Tak wygląda przyszłość monarchii. Książę William: kim jest nowy następca tronu?

Codziennie odwozi dzieci do szkoły. Nie wstydzi się mówić, że wciąż nie uporał się ze śmiercią matki. William Arthur Philip Louis Mountbatten-Windsor, nowy następca brytyjskiego tronu, będzie w przyszłości władcą, jakiego ten kraj dotąd nie miał.

Karolina Kuklińska-Kosowicz: w biznesie nie ma miejsca na chaos

Karolina Kuklińska-Kosowicz, założycielka i prezeska marki kosmetycznej Yope, o sile intuicji, euforii z powodu sukcesów, wbijaniu kija w mrowisko – a także o tym, czym jest dla niej kreatywność.

Ewa Łabno-Falęcka: sztuka daje mi odpowiedź „po co?”

Kim są polscy kolekcjonerzy sztuki? Jak zaczynali budowanie swojej kolekcji? Co kupują, a z czego rezygnują? Czy potrafią powiedzieć „dość”? I przede wszystkim – dlaczego postanowili zająć się kolekcjonowaniem?

Łukasz Dziedzic: praca operatora filmowego to czytanie w myślach innych ludzi

Kiedy na coś patrzę, myślę światłem – mówi Łukasz Dziedzic, ceniony polski operator filmowy, pracujący w Polsce, ale i w USA. Jak wygląda jego praca? I jak jest w stanie odnaleźć się w chaosie, jakim jest plan filmowy?

Jan Bajtlik: co mógłbym zrobić lepiej?

Od dawna nie biorę zleceń „na wczoraj” ani „na już”. Interesują mnie dłuższe procesy. To projekty bardziej złożone, a przez to dla mnie ciekawsze – mówi Jan Bajtlik, jeden z najbardziej znanych polskich grafików.

Magdalena Linke-Koszek: Życie zawodowe trzymam „w chmurze”

Magdalena Linke-Koszek prowadzi dwie firmy i godzi to z życiem rodzinnym, ale zapewnia, że nie stała się przez to pracoholiczką. „Mam po prostu dobry plan” – przyznaje w rozmowie z „Sukcesem”. Jak nauczyła się efektywnie pracować?

Rafał Michalak: moda to nie pogoń za świętym Graalem

Rafał Michalak, połowa duetu kreatywnego odpowiedzialnego za polską markę modową MMC Studio, opowiada o kulisach swojej pracy. „Jestem niecierpliwy, nie lubię czekać na efekty” – mówi w rozmowie z „Sukcesem”. Jaki jest sekret jego kreatywności?

Żony rosyjskich oligarchów brylowały w stolicach Europy. Co się z nimi dzieje?

Jeszcze niedawno zasiadały w pierwszych rzędach na pokazach mody w Mediolanie czy Paryżu, przyjaźniły się z projektantami, wydawały wystawne przyjęcia. Żony rosyjskich miliarderów, nazywane „rosyjską mafią”, dziś stały się „persona non grata”.