Alicja Szewczyk

Stylowy biznes. Twórczynie wyróżniających się polskich marek torebek i ich historie

Na produkty sygnowane ich logo trzeba czasami czekać miesiącami. Bynajmniej nie zniechęca to jednak klientek. Polskie projektantki torebek opowiadają o swoich biznesach.

Beata Pawłowska: Tkwienie za długo w jednej firmie jest dzisiaj personalnie niebezpieczne

- Do lat dwutysięcznych pracownikom, którzy byli dobrymi – nazwijmy to – rzemieślnikami, firmy zapewniały pracę, stabilność i bezpieczeństwo. Tego nie można powiedzieć o współczesnym biznesie. Obecnie atutem dla pracodawców jest wiedza z różnych przedsiębiorstw i branż - mówi menadżerka z 30-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, polskich firmach prywatnych, a także na stanowiskach w radach nadzorczych.

„Srebrna fala” w reklamach i na wybiegach. Modelki po 50 mają teraz swój najlepszy czas

Nie farbują siwych włosów i z dumą pokazują zmarszczki. Na okładkach pozują w kostiumach kąpielowych, a na Instagramie mają więcej obserwujących niż ich 20-letnie koleżanki z wybiegów. Emerytura? Nie w tym wieku! Na razie modelki 50+ (a także 60+, 70+ a nawet 80+) coraz lepiej radzą sobie w świecie mody. Czy dzięki nim upadnie kult młodości?

Weź oddech. Twoja praca na tym skorzysta

Jakie korzyści płyną ze spokojnego oddychania i w jaki sposób może nam to pomóc w pracy? Na ten temat rozmawiamy z Martą Grabowską, która po 20 latach zajmowania się marketingiem w dużych globalnych firmach została breath workerką.

Maciej Musiałowski spełnił marzenie o posiadaniu zamku. Teraz czas na festiwal

Kiedy gra, angażuje się na 100 procent, kiedy nie gra, śpiewa na scenie albo produkuje musicale. A co robi, gdy nie występuje? Ostatnio remontuje zamek w Domanicach na Dolnym Śląsku. Pod koniec sierpnia odbędzie się tam pierwsza edycja stworzonego przez niego Festiwalu Sztuk Zjednoczonych.

Anja Rubik, Zosia Zochniak, Marta Kołakowska: Na początku był pomysł

Pewnego dnia wstajesz i czujesz, że musisz zrobić coś, czego nikt nie chce się podjąć. Taki scenariusz zrealizowały top modelka Anja Rubik, aktywistka Zosia Zochniak i galerzystka Marta Kołakowska. Jak zmieniły ideę w działanie?

Marek Rybarczyk: demontaż monarchii brytyjskiej byłby głupotą

Elżbieta II zapewniała iluzję ciągłości. Nie była najsympatyczniejszą osobą, ale szanowano ją, ponieważ była do bólu prawa – mówi Marek Rybarczyk, wieloletni korespondent polskich mediów w Londynie, autor książki „Elżbieta II: ostatnia taka królowa”.

Tak wygląda przyszłość monarchii. Książę William: kim jest nowy następca tronu?

Codziennie odwozi dzieci do szkoły. Nie wstydzi się mówić, że wciąż nie uporał się ze śmiercią matki. William Arthur Philip Louis Mountbatten-Windsor, nowy następca brytyjskiego tronu, będzie w przyszłości władcą, jakiego ten kraj dotąd nie miał.

Karolina Kuklińska-Kosowicz: w biznesie nie ma miejsca na chaos

Karolina Kuklińska-Kosowicz, założycielka i prezeska marki kosmetycznej Yope, o sile intuicji, euforii z powodu sukcesów, wbijaniu kija w mrowisko – a także o tym, czym jest dla niej kreatywność.

Ewa Łabno-Falęcka: sztuka daje mi odpowiedź „po co?”

Kim są polscy kolekcjonerzy sztuki? Jak zaczynali budowanie swojej kolekcji? Co kupują, a z czego rezygnują? Czy potrafią powiedzieć „dość”? I przede wszystkim – dlaczego postanowili zająć się kolekcjonowaniem?