Alicja Szewczyk

Ewa Łabno-Falęcka: sztuka daje mi odpowiedź „po co?”

Kim są polscy kolekcjonerzy sztuki? Jak zaczynali budowanie swojej kolekcji? Co kupują, a z czego rezygnują? Czy potrafią powiedzieć „dość”? I przede wszystkim – dlaczego postanowili zająć się kolekcjonowaniem?

Łukasz Dziedzic: praca operatora filmowego to czytanie w myślach innych ludzi

Kiedy na coś patrzę, myślę światłem – mówi Łukasz Dziedzic, ceniony polski operator filmowy, pracujący w Polsce, ale i w USA. Jak wygląda jego praca? I jak jest w stanie odnaleźć się w chaosie, jakim jest plan filmowy?

Jan Bajtlik: co mógłbym zrobić lepiej?

Od dawna nie biorę zleceń „na wczoraj” ani „na już”. Interesują mnie dłuższe procesy. To projekty bardziej złożone, a przez to dla mnie ciekawsze – mówi Jan Bajtlik, jeden z najbardziej znanych polskich grafików.

Magdalena Linke-Koszek: Życie zawodowe trzymam „w chmurze”

Magdalena Linke-Koszek prowadzi dwie firmy i godzi to z życiem rodzinnym, ale zapewnia, że nie stała się przez to pracoholiczką. „Mam po prostu dobry plan” – przyznaje w rozmowie z „Sukcesem”. Jak nauczyła się efektywnie pracować?

Rafał Michalak: moda to nie pogoń za świętym Graalem

Rafał Michalak, połowa duetu kreatywnego odpowiedzialnego za polską markę modową MMC Studio, opowiada o kulisach swojej pracy. „Jestem niecierpliwy, nie lubię czekać na efekty” – mówi w rozmowie z „Sukcesem”. Jaki jest sekret jego kreatywności?

Żony rosyjskich oligarchów brylowały w stolicach Europy. Co się z nimi dzieje?

Jeszcze niedawno zasiadały w pierwszych rzędach na pokazach mody w Mediolanie czy Paryżu, przyjaźniły się z projektantami, wydawały wystawne przyjęcia. Żony rosyjskich miliarderów, nazywane „rosyjską mafią”, dziś stały się „persona non grata”.

Reefashion: Młodzi ludzie mają świadomość nadprodukcji ubrań i chcą coś zmienić

Ludzie nie zdają sobie sprawy jaką wartość mają ubrania zalegające w ich szafach, dopóki nie zaczną wystawiać ich na sprzedaż – mówią Claus Wither i Jesper Haugaard, twórcy Reefashion, duńskiej platformy resale, która chce powalczyć o polski rynek.

Szymon Komasa: opery tłumaczę sobie na polski, słowo po słowie

Szymon Komasa – śpiewak operowy, z zawodu wiolonczelista. Występuje na operowych w Polsce i na świecie. Niedawno ukazała się jego płyta „Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium”. Jak pracuje jeden z czołowych polskich śpiewaków operowych?

Jak oni pracują? Zaglądamy do pracowni ludzi kreatywnych

Dwie godziny przed śniadaniem. Albo zawsze w nocy. Pomysły twórców i ludzi kreatywnych na to, jak pisać, komponować czy projektować, bywają różne. Ważne, by w pewnym momencie poczuć, że przychodzi to „coś”, a pusta kartka zapełnia się pomysłami.