Sławomir Zagórski

USS Arleigh Burke ćwiczy na Bałtyku obronę przeciwlotniczą zespołów floty

Amerykanie wzmacniają swoje siły w rejonie Bałtyku i Morza Śródziemnego. Do NATO-wskich zespołów okrętowych dołączają niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke.

Rosja zrywa kontakty z NATO i przyjmuje delegację talibów

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow poinformował 18 października, że Moskwa od listopada ograniczy bezpośrednie stosunki dyplomatyczne z Sojuszem Północnoatlantyckim. Rosjanie nakazują także zamknąć biuro NATO w Moskwie.

Prezentacja Ustawy o Obronie Ojczyzny. Nowy rodzaj wojsk i źródła finansowania

Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przedstawili projekt nowej Ustawy o Obronie Ojczyzny.

Czy Finowie i Szwedzi wejdą do NATO?

Były Szef Obrony Królestwa Norwegii, gen. Sverre Diesen, uważa, że korzyści płynące z ewentualnego członkostwa Finlandii i Szwecji w Sojuszu Północnoatlantyckim są obecnie mniejsze niż wcześniej.

Minister Błaszczak z wizytą w USA. Pierwsze Abramsy za rok

Po pierwszym dniu wizyty Mariusza Błaszczaka w Stanach Zjednoczonych, sekretarz obrony Lloyd J. Austin, uznał wyposażenie Sił Zbrojnych RP w czołgi Abrams za zasadne. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku pierwsze mogą trafić do Polski.

Rosjanie ćwiczą „defensywny desant” w Arktyce

Rosyjska obecność wojskowa w Arktyce jest sukcesywnie rozbudowywana od kilku lat. Często organizowane są ćwiczenia coraz większych zespołów Floty Północnej i jednostek lądowych. Co Kreml chce w ten sposób pokazać?

Rosjanie zgrywają nowe jednostki w obwodzie kaliningradzkim

Pod koniec września piloci Floty Bałtyckiej ćwiczyli przechwytywanie celów powietrznych i uderzenia na cele morskie na poligonie Chmielowka w obwodzie kaliningradzkim.