Nelly Kaminska

Lotnisko w Modlinie: Ostatni październik był lepszy od sierpnia przed pandemią

Październik 2022 roku jest szóstym najlepszym pod względem przewozów pasażerskich miesiącem w historii lotniska w Modlinie.

Awantura w dreamlinerze LOT-u. Pasażer przypuścił szturm na kokpit

Na filmach zamieszczonych na Twitterze przez jednego z pasażerów LOT-owskiego boeinga, który wylądował w Nowym Jorku, widać powalonego na ziemię pasażera i amerykańskich policjantów, którzy przyszli go aresztować.

Dreamliner LOT-u znów będzie latał z Warszawy do Pekinu

Po niemal dwóch latach przerwy Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają połączenie ze stolicą Chin.

Dwie nowe trasy z wrocławskiego lotniska. Kierunek - południe Europy

Brindisi i Sofia to dwie nowości w letnim rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska, ogłoszone przez Ryanaira.

TUI uruchamia czartery z Zielonej Góry do Antalyi

Siatka Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost wzbogaci się o kolejne połączenie czarterowe. Biuro podróży TUI Polska od sezonu letniego 2023 będzie latać z tego lotniska do tureckiej Antalyi.

Latem Ryanair weźmie kurs z Katowic na Pulę i Warnę

Ryanair dodaje do rozkładu lotów na przyszłe lato dwie trasy. Na początku czerwca zacznie latać z Pyrzowic do Puli w Chorwacji i Warny w Bułgarii.

Hotelarze: Za nami kiepski październik, na horyzoncie chudy listopad i święta

W październiku w hotelach, zwłaszcza tych wypoczynkowych, poza miastami, nocowało mniej gości niż we wrześniu - wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Badanie pokazało też, że goście chętniej rezerwują noclegi na sylwestra niż Boże Narodzenie.

Październikowy rekord lotniska w Katowicach. „Przekroczyliśmy granicę 400 tysięcy pasażerów”

W październiku 2022 roku katowickie lotnisko obsłużyło rekordowe 403,4 tysiąca podróżnych, pierwszy raz w historii przekraczając w dziesiątym miesiącu roku granicę 400 tysięcy. Do tej pory najlepszy wynik pochodził z października 2018 roku, kiedy z Katowic odprawiło się 372 tysiące podróżnych.

Nowe zasady wyrabiania paszportów. Papierowe wnioski odchodzą do lamusa

Dzisiaj jest pierwszy dzień roboczy, w którym obowiązują nowe zasady wnioskowania o paszport. Elektroniczny wiosek wypełnia urzędnik, a obywatel tylko go podpisuje. Przez internet można sprawdzić swoje dane lub zgłosić utratę paszportu.

Badanie: Polacy nie zrezygnują z podróżowania, ale będą szukać oszczędności

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej i galopującej inflacji ponad połowa Polaków nie ma zamiaru rezygnować z podróżowania. Respondenci przepytani przez Kiwi.com przyznają jednak, że będą wybierać tańsze kierunki.