Nelly Kaminska

Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”

W 2023 roku całkowity wkład przemysłu spotkań i wydarzeń w gospodarkę Polski wyniósł ponad 54,6 miliarda złotych - wynika z raportu „Poland Events Impact 2023”.

Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”

Port lotniczy Poznań-Ławica to kolejne lotnisko, po warszawskim, wrocławskim i katowickim, które uruchomiło usługę wysyłki przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa.

POT da pracę w swoich ośrodkach w Berlinie i Tokio. Wakują stanowiska dyrektorów

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na stanowiska dyrektorów zagranicznych ośrodków w Niemczech i Japonii.

Lotnisko we Wrocławiu: Udany luty zapowiedzią dobrego sezonu letniego

W lutym liczba operacji lotniczych i pasażerów obsłużonych w Porcie Lotniczym Wrocław zwiększyła się o prawie 17 procent względem poprzedniego roku.

Sześć nowych tras Ryanaira w letnim rozkładzie lotów z Poznania

Ryanair ogłosił dziś nowy, rekordowo duży rozkład lotów z Poznania na sezon letni 2024, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym sześciu nowych. W poznańskiej bazie przewoźnik umieści dodatkowy samolot.

Ryanair uruchamia pięć nowych tras z Katowic. „Rekordowy rozkład”

W katowickiej siatce Ryanaira na nadchodzący sezon letni znajdzie się ponad 160 lotów tygodniowo na 20 trasach, w tym pięciu nowych. Przewoźnik zbazuje na lato w Katowicach dodatkowy samolot.

Ryanair zabiera samoloty z Modlina. Zyskają Katowice i Poznań

Ryanair ogłosił, że zainwestuje tego lata w Polsce 4,2 miliarda dolarów i przeniesie dwa samoloty z bazy w Modlinie do Katowic i Poznania. Modlin straci pół miliona miejsc i 10 połączeń.

Join UP! Polska ma nową dyrektorkę zarządzającą

Z początkiem lutego funkcję dyrektorki zarządzającej biura podróży Join UP! Polska objęła Anna Staszewska.

Archeolodzy szukają w Jaskini Raj szczątków neandertalczyka. „Chcemy pokazać je turystom”

W podkieleckiej Jaskini Raj ruszyły badania archeologiczne, które potrwają do lipca. Już po kilku dniach prac udało się wykopać pierwsze artefakty. Zarządca jaskini liczy, że po przebadaniu i konserwacji będzie można pokazać je turystom.

Kraków Airport - prawie 700 tysięcy pasażerów w styczniu

W ubiegłym miesiącu z lotniska w Balicach odprawiło się 691,9 tysiąca pasażerów - więcej niż w tym samym czasie w 2019 roku. Władze portu spodziewają się przekroczenia w tym roku 10 milionów podróżnych.