Nelly Kaminska

Włochy zaostrzają zasady wjazdu. Każdy musi mieć test

Od czwartku, 16 grudnia, obowiązywać będzie przy przekraczaniu granicy Włoch obowiązek okazania wyniku testu na koronawirusa – zdecydował minister zdrowia Roberto Speranza.

Lotnisko w Modlinie coraz bliżej wyników sprzed pandemii

We wrześniu port lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył ponad 206 tysięcy pasażerów. To prawie 84 procent wyniku z września 2019 roku, czyli jednego z lepszych miesięcy w historii Modlina.

Industrialny Mercure otworzył się w dawnej fabryce wódek w Krakowie

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City przy ulicy Fabrycznej 13 jest częścią kompleksu usługowo-konferencyjnego Fabryczna City, który powstaje w zabytkowej, przedwojennej Państwowej Wytwórni Wódek nr 11 (późniejszej Destylerni Polmos).

Regionalne porty lotnicze powołały nowy zarząd. Artur Tomasik ponownie prezesem

Walne zgromadzenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych (ZRPL) powołało zarząd na kolejną, dwuletnią kadencję. Znaleźli się w nim ponownie prezesi lotnisk w Katowicach, Krakowie i Poznaniu oraz pierwszy raz prezes lotniska w Lublinie.

Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych. Polska wśród wybranych?

Od 1 listopada w pełni zaszczepieni turyści z wybranych krajów będą zwolnieni z kwarantanny - zapowiedział premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha. Do swobodnego podróżowania po kraju wystarczą już tylko dwa testy na obecność koronawirusa.

Hiszpańska turystyka odrabia straty. Druga połowa lata ze 113 procentami wzrostu

Choć bilans pierwszych ośmiu miesięcy w hiszpańskiej turystyce jest ujemny, to sierpień przyniósł prawie 113-procentowy wzrost liczby gości z zagranicy w porównaniu z ubiegłorocznym sierpniem - podaje Krajowy Instytut Statystyczny.

Katowice Airport: Czartery odbudowały nam ruch pasażerski

Po dziewięciu miesiącach czartery obsługiwały 64 procent ruchu pasażerskiego na lotnisku w Pyrzowicach, podczas gdy w tym samym czasie rekordowego roku 2019 ich udział wynosił 45 procent - mówi prezes lotniska.

Santoryn pobił turystyczny rekord sprzed pandemii. Pomogli Polacy

We wrześniu Santoryn pobił rekord frekwencji z tego samego miesiąca 2019 roku o 17 tysięcy turystów, goszcząc ich w sumie ponad 97 tysięcy.

Wenecja - nowa trasa Ryanaira z Katowic na lato

Irlandzki przewoźnik zapowiedział uruchomienie w sezonie letnim przyszłego roku lotów z Katowic do Wenecji.

SAS wraca na wrocławskie lotnisko z połączeniem do Kopenhagi

Linie lotnicze SAS wznawiają sieciowe połączenie z Wrocławia na kopenhaskie lotnisko Kastrup. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu.