Turystyka Turystyka

Sen o niekończących się szutrach

Początkujący i zawodowcy, miłośnicy rekreacji oraz poszukiwacze wyzwań i wyczynów znajdą w województwie świętokrzyskim mnóstwo atrakcji dla siebie. Eksplorację ułatwią przewodniki, również w aplikacji.

Zespół programu telewizyjnego „Rail Away” „Przyjacielem Polski 2022”

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie wyróżnił ekipę programu telewizyjnego „Rail Away” za znaczący udział w promocji Polski. Dziennikarze otrzymali tytuł „Friend of Poland 2022” (Przyjaciel Polski 2022).

Orły Turystyki "Rzeczpospolitej" trafiły do wybitnych przedstawicieli branży

Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka, Gabriela Mańka-Sokullu, założycielka i prezes biura podróży Rego-Bis z Katowic i Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego - to troje tegorocznych laureatów nagrody Orła Turystyki „Rzeczpospolitej”.

Michał Kaczmarzyk, Buzz: W wakacje samoloty będą pełne. Wzrosną ceny biletów

Rezerwacje na lato zapowiadają świetny sezon. Będzie presja na podwyżki cen biletów, ale w Ryanairze jesteśmy zdecydowani utrzymać tanie latanie - deklaruje prezes linii lotniczej Buzz Michał Kaczmarzyk.

Ministerstwo Środowiska: Wszystkie parki narodowe będą płatne

Wstęp do wszystkich 23 parków narodowych będzie płatny – przewiduje projekt ustawy o parkach narodowych przygotowany przez Ministerstwo Środowiska – informuje portal Prawo.pl.

Kampania Itaki i Madery. Przez ekomurale do ochrony środowiska

W Warszawie powstały właśnie trzy ekomurale przedstawiające plastycznie widoki z portugalskiej wyspy Madery. Mają przypominać, że powietrze, którym oddychamy to cenny zasób mieszkańców Ziemi, o który trzeba dbać.

Rusza portal dla branży turystycznej - małopolski PIT łączy przedsiębiorców

Masz sanie i organizujesz kuligi? Produkujesz wino lub sery i prowadzisz degustacje? A może prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne i pokazujesz gościom, jak się piecze chleb? Jeśli do tego jesteś przedsiębiorcą z Małopolski, właśnie zyskałeś możliwość lepszego zaprezentowania swojej oferty organizatorom turystyki, poszukującym kontaktu z takimi firmami, jak twoja. Rusza portal dobremalopolskie.pl.

Orły Turystyki w rękach wybitnych przedstawicieli branży turystycznej

Dziesięć Orłów Turystyki „Rzeczpospolitej” - nagród ustanowionych z okazji przypadającego w tym roku 10-lecia serwisu Turystyka.rp.pl - trafiło do rąk wybitnych przedstawicieli branży turystycznej.

Jurata to miejsce luksusowe. Wolnych pokojów na najbliższe tygodnie brak

Obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia jako kurort Jurata niezmiennie przyciąga zamożnych turystów. – To miejsce, tak jak przed wojną, dla elit. Tutaj mamy luksusowe hotele, korty tenisowe, w miejscu rocka jest jazz, a zamiast barów – restauracje – mówi burmistrz Jastarni Tyberiusz Narkowicz.