Filip Frydrykiewicz

W tym roku najwięcej błękitnych flag powiewa w Hiszpanii. Skromny udział Polski

628 plaż w Hiszpanii zostało oznaczonych w tym roku „Błękitną flagą”. Na drugim miejscu znalazła się Grecja z 596 wyróżnieniami, a na trzecim Turcja, w której odcinków wybrzeża spełniających kryteria plebiscytu jest 551. Polska z liczbą 31 certyfikowanych kąpielisk znalazła się pod koniec listy.

Internetowi twórcy promują Polskę - głosuj na swój region i swojego blogera

Rozpoczęło się głosowanie online na najciekawsze relacje, które powstały w ramach Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Konkurs prowadzi Polska Organizacja turystyczna.

Anex dziękuje agentom turystycznym i mobilizuje ich do dalszej współpracy

Podsumowanie ostatniego roku, prezentacja bieżącej oferty touroperatora, ogłoszenie o dodatkowej prowizji, a na koniec zabawa do rana – tak biuro podróży Anex Tour Poland dziękowało agentom za miniony rok i zachęcało do sprzedawania jego wyjazdów na bieżący sezon.

Ceny wakacji w biurach podróży w lekkim odwrocie. Najmocniej zanurkował Egipt

Trwają przeceny w biurach podróży. Koszt wakacji w Egipcie zjechał do poziomu nienotowanego od dwóch lat. Turcja straciła 139 złotych, Bułgaria 121 złotych, a Grecja 113 złotych – pokazują dane Traveldaty.

Posłowie: Gdzie ta opłata turystyczna? Ministerstwo: Spokojnie, pracujemy nad nią

Posłowie z Krakowskiego Zespołu Parlamentarnego niepokoją się brakiem postępu prac w Ministerstwie Sportu i Turystyki nad zapowiedzianą opłatą turystyczną. Ministerstwo wyjaśnia, że musi właśnie „zmienić taktykę”. Przy okazji ponownie zarysował się konflikt w podstawowej kwestii: kto ma dostać pieniądze z nowego podatku.

Coral Travel Poland: W tym roku zabierzemy do Turcji pół miliona turystów

Biuro podróży Coral Travel Poland gościło od 12 do 19 maja prawie 200 agentów turystycznych z całej Polski na tradycyjnie organizowanym co roku wydarzeniu pod nazwą Synergia. Impreza, która jest rodzajem podziękowania sprzedawcom za ich pracę i formą integrowania ich z firmą, odbyła się tym razem w Turcji Egejskiej.

Wizz Air będzie mieć kolejny hangar na lotnisku w Katowicach

Właściciel lotniska w katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), wybuduje czwarty hangar do obsługi technicznej samolotów. Jego najemcą będzie linia lotnicza Wizz Air.

Minister dofinansował turystykę - powstaną szlaki, strony w internecie i akcje promocyjne

Regionalne i lokalne organizacje turystyczne, izby gospodarcze, harcerze, kajakarze i ratownicy górscy... - to do nich trafią pieniądze z tegorocznego budżetu, jaki na wspieranie inicjatyw turystycznych przeznaczył minister sportu i turystyki, 12,6 miliona złotych.

Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży

Ostatni tydzień przyniósł ważną zmianę w cenach wyjazdów z biurami podróży - pierwszy raz wakacje tegoroczne były droższe niż zeszłoroczne. Generalnie podrożały kierunki północnej części basenu Morza Śródziemnego, a te na południu nadal były tańsze - pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Wizz Air – 200 kierunków i 20 tysięcy euro nagrody na 20-lecie

Wizz Air świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji oferuje jednemu klientowi nagrodę w postaci lotów do wybranych miejsc za 20 tysięcy euro.