Filip Frydrykiewicz

Na ferie wybiera się co czwarty Polak. Trzy czwarte zakłada oszczędności

73 procent Polaków, którzy planują wyjazd na ferie zimowe, będzie oszczędzać na jakości hotelu i miejscu wypoczynku lub na wyżywieniu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener.

Wizz Air: Przewieźliśmy 45,7 miliona pasażerów w zeszłym roku. To nasz rekord

Wizz Air przewiózł w zeszłym roku 45,7 miliona pasażerów. To o 110 procent więcej niż rok wcześniej. Od 2004 roku w Polsce obsłużył 90 milionów klientów.

Wyścig z inflacją nie zniechęcił Polaków do wyjazdu na wakacje. Wygrała Turcja

Zeszłoroczne wakacje, które zdrożały o ponad 18 procent w porównaniu z 2021 rokiem, kupowaliśmy ścigając się z inflacją, która wciąż podnosiła ceny, raczej je skracając niż obniżając jakość wypoczynku. Najchętniej wypoczywaliśmy w Turcji, Grecji lub Egipcie – pokazują dane agenta turystycznego Travelplanet.pl.

Traveldata: Dziś kupujesz wycieczkę, jutro zyskujesz. Setki złotych na osobę

W zeszłym roku oferty last minute były droższe niż kupowane w first minute. W tym roku może być podobnie. Ile można zaoszczędzić kupując wakacje już dzisiaj? Setki złotych na osobę – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Amerykanom nie podoba się, że rosyjscy turyści latają do Turcji. "A gdzie sankcje?"

Waszyngton naciska na Turcję, aby nie wpuszczała rosyjskich linii lotniczych, jeśli przylatują tam samolotami amerykańskiej produkcji – dowiedział się „Wall Street Journal”. Jak tłumaczy, tego wymaga przestrzeganie sankcji nałożonych na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę.

Travelist.pl turystycznym liderem reklamowym w internecie

Reklamy portalu z noclegami Travelist.pl docierały w 2022 roku do najszerszej grupy odbiorców – pokazuje ranking liczby odsłon w internecie w kategorii turystyka. Za nim uplasowały się Booking.com, Kayak.pl, Rainbow i Wakacje.pl.

Rusza Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego - młot na szarą strefę w turystyce

Rusza Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego - inicjatywa czterech organizacji branży turystycznej i przemysłu czasu wolnego mająca wyeliminować z rynku firmy i instytucje działające nielegalnie. - Tego wymaga profesjonalizacja naszego biznesu - mówią przedsiębiorcy.

Ras al-Chajma: Tylu turystów, ilu w 2022 roku, jeszcze nigdy nie było

Emirat Ras al-Chajma odwiedziło w zeszłym roku ponad 1,13 miliona turystów. To rekordowy wynik w historii turystyki tego kraju, większy niż przed pandemią.

Ryanair potwierdza: Wracamy na Lotnisko Chopina. Na początek pięć kierunków

Tani przewoźnik z Irlandii, Ryanair, ogłosił dzisiaj listę pięciu tras, które uruchomi wiosną z Lotniska Chopina w Warszawie. Są to trzy kierunki wakacyjne, jak Alicante, Majorka i Pafos, oraz dwie stolice europejskie – Bruksela (Charleroi) i Wiedeń.

Florencja uwalnia mury przed sklepami od towarów. „Koniec szpecenia ulic”

Od dziś mury budynków i chodniki przed sklepami we Florencji mają być wolne od towarów. Rada miasta uchwaliła nowe przepisy w trosce o estetykę i porządek w mieście.