Filip Frydrykiewicz

POT: Turystyczna Szkoła - wychowuje turystów i przyszłe kadry turystyki

Jeżdżąca od półtora miesiąca po Polsce mobilna Turystyczna Szkoła to inwestycja. Inwestujemy w przyszłe kadry turystyki i w przyszłych turystów – mówi wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel.

Powrót Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na czele Kamil Bortniczuk

Ostatecznie prawdziwe okazały się nieoficjalne informacje, o których pisaliśmy dwa tygodnie temu, na temat powołania po dwóch latach ponownie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poruszający apel prezesa Arche: Dajcie nam przyjąć 100 rodzin uchodźców

Nie możemy zamknąć oczu, zatkać uszu na wołanie o pomoc z naszej wschodniej granicy. Dzisiaj, kiedy Polacy mierzą się ze swoim człowieczeństwem (...) nie mogę stać obojętnie - pisze w apelu do rządzących prezes spółki Arche Władysław Grochowski.

Stany Zjednoczone otwierają granice - rząd ogłosił oficjalne zasady wjazdu

Szczepienie i jeden test na koronawirusa - to dwa warunki, od spełnienia których zależy pozwolenie na przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych z pominięciem kwarantanny. Nowe zasady obowiązywać będą od 8 listopada.

Traveldata: Paliwo drożeje, nic więc dziwnego, że dalekie podróże też

Znaczny wzrost cen paliwa przyczynił się do zwyżek cen wyjazdów do krajów egzotycznych, gdyż w wypadku dalekich przelotów cena benzyny odgrywa istotniejszą rolę. Wzrost był jednak umiarkowany, o 110 złotych - czytamy w najnowszym raporcie Traveldaty.

Turystyka zostaje w resorcie gospodarczym. Nie przechodzi do sportu

Jutro powstanie Ministerstwo Sportu - ogłosił rząd. Tym samym nie sprawdziły się przypuszczenia, że do resortu sportu będzie ponownie przeniesiony dział administracji "turystyka". To dobra wiadomość dla branży turystycznej.

Grecja najlepszym celem podróży w Europie w 2021 roku

Grecja została najlepszym celem podróży w Europie w 2021 roku (Europe's Leading Destination 2021) - ogłosił słynny komitet World Travel Awards.

Biura podróży: Sierpień najlepszy w tym roku. Szczególnie w turystyce krajowej

Sierpień był najlepszym miesiącem sprzedaży w biurach podróży w tym roku. W sumie zawarły one umowy na wyjazd ponad 623 tysięcy klientów. Najchętniej Polacy podróżowali po Polsce. Ten segment podróży przekroczył nawet wynik sprzed pandemii.

Wjazd do Anglii z testem antygenowym. "Ułatwienie dla branży turystycznej"

Od niedzieli podróżni chcący się dostać do Anglii oprócz tego, że muszą być zaszczepieni nie muszą już robić testu PCR na koronawirusa. Wystarczy im test tańszy i szybszy - antygenowy.

Saksonia partnerem berlińskich targów turystycznych ITB 2022

Saksonia będzie w marcu 2022 roku tak zwanym "krajem partnerskim" największych targów turystycznych na świecie, ITB Berlin. Wcześniej ten niemiecki Land był prawie dwa lata "oficjalnym kierunkiem podróży kulturowych" berlińskich targów.