Filip Frydrykiewicz

Wizz Air otworzy linię lotniczą na Malcie. "To nasz rozwój"

Wizz Air ogłosił podpisanie „porozumienia w sprawie relokacji odpowiedzialności” z Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i maltańskim urzędem lotniczym (CAD), zgodnie z którym zamierza złożyć wniosek o certyfikat i licencję (AOC) przewoźnika lotniczego dla swojej maltańskiej spółki.

Izrael znosi wszystkie ograniczenia wjazdowe. Turyści odzyskali swobodę

Izrael ogłosił dziś zniesienie ostatnich przepisów ograniczających wjazd, wprowadzonych w pandemii covid. Podróżni z zagranicy mogą już zwiedzać kraj bez okazywania dowodu szczepienia, wyzdrowienia lub negatywnego wyniku testu.

Katowice: Dynamiczna odbudowa ruchu. W czarterach pierwszy kierunek to Marsa Alam

W kwietniu Katowice Airport obsłużył 251 tysiące podróżnych, o 522,6 procent więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Od początku roku podróżnych było 718 tysięcy.

UNIQA: Biura podróży odrabiają straty, to będzie dobry sezon w turystyce

Sprzedaż wyjazdów zimowych w biurach podróży była bardzo dobra, a sprzedaży letnich podróży nie zatrzymała nawet wojna na Ukrainie. Na rynek wracają też mali organizatorzy turystyki, którzy zawiesili działalność w pandemii. Jednak działania touroperatorów ograniczają restrykcyjne przepisy w sprawie gwarancji – mówi Katarzyna Szepczyńska, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych UNIQA.

Rainbow ma umowę z Enter Airem na dwa sezony. Poleci z nim do Europy i Afryki

Biuro podróży Rainbow i czarterowa linia lotnicza Enter Air i podpisały umowę o współpracy na sezony lato 2022 i zima 2022/2023. Szacunkowa wartość umowy wynosi 35,6 miliona dolarów, czyli około 159,5 miliona złotych.

Bartłomiej Barski nowym prezesem Sopockiej Organizacji Turystycznej

Bartłomiej Barski, dotychczas menedżer w Gdańskiej Organizacji Turystycznej, wygrał konkurs na prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej. 11 maja oficjalnie rozpoczął pracę na nowym stanowisku.

Traveldata: Wakacje 2022 – taniej już było. Teraz drożej nawet o 1400 złotych

Costa de la Luz – o 1383 złote w górę, Szarm el-Szejk – o 1200 złotych, Maroko – o 1160 złotych. Tyle podrożały te kierunki w ciągu roku. Nic dziwnego – paliwo kosztowało w zeszłym tygodniu o 120 procent więcej, a złoty osłabł wobec dolara i euro o 7 procent.

Wielkanoc i majówka rozczarowały hotelarzy. Lipiec zapowiada się niewiele lepiej

Święta Wielkanocne i majówka w hotelach okazały się słabsze pod względem frekwencji niż w latach poprzednich. Obawy hotelarzy budzi też mała liczba rezerwacji na lipiec – pokazują wyniki ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Siedlisko Arche rozsiadło się na Podlasiu. Odtrutka dla mieszczuchów

Kilkadziesiąt kontenerów przerobionych na domki mieszkalne stanęło na Podlasiu. To kolejne siedlisko sieci hoteli Arche. Mają pomóc mieszczuchom wrócić do natury i ludowych tradycji.

Zielona Góra: Kwietniowy rekord lotniska. A to nie jest nasze ostatnie słowo

W kwietniu z usług lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 1938 pasażerów. To najlepszy wynik od kilku lat, o ponad 25 procent wyższy niż w tym samym czasie w roku 2019.