Filip Frydrykiewicz

Szepczyńska przechodzi z UNIQA do Europy. "Rozwijamy segment gwarancji"

Europa Ubezpieczenia wzmacnia szeregi w kluczowym dla siebie segmencie biznesu – ubezpieczeń i gwarancji turystycznych. Ten biznes rozbuduje Katarzyna Szepczyńska, która do tej pory zajmowała się nim w UNIQA.

Rainbow ogłasza nowy egzotyczny kierunek z Wrocławia - Kenię

To już zdecydowane, nasi klienci polecą w sezonie zimowym z Wrocławia do Kenii. Pierwszy samolot wystartuje 20 grudnia – ogłosili podczas wspólnej konferencji prasowej członek zarządu biura podróży Rainbow Maciej Szczechura i prezes lotniska w Szymanach Cezary Pacamaj.

Anex Tour: Ostatnie zmiany wylotów, to tylko chwilowe niedogodności

Agenci turystyczni niezadowoleni z serii zmian lotów biura podróży Anex. Touroperator: Przerosło nas zainteresowanie klientów naszą ofertą.

Linia lotnicza: Pasażerów przed wejściem do samolotu zapraszamy na wagę

Ponad 10 tysięcy pasażerów linii lotniczej Air New Zealand będzie w czerwcu poproszonych o wejście na wagę przed wejściem do samolotu.

Enter Air: Mamy rekordowe umowy z biurami podróży. Na lato zwiększamy flotę

W pierwszym kwartale największy polski przewoźnik czarterowy, Enter Air, miał o 46 procent większe przychody i 16,5 mln złotych straty netto, licząc rok do roku - podała spółka w komunikacie.

Gut-Mostowy: Nowy bon turystyczny? Rząd szykuje rozwiązanie promujące turystykę

To był czas walki z nieprzewidywalną rzeczywistością. Dzięki nam jednak rynek biur podróży przetrwał praktycznie w nienaruszonym stanie. Dobrze się ma też turystyka krajowa – ocenia poseł i wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy i zapowiada ponowne kandydowanie do Sejmu.

LOT: z Poznania do Warszawy do 25 lotów tygodniowo

LOT ogłosił zwiększenie liczby rejsów na trasie z Poznania do Warszawy do 25 tygodniowo.

Traveldata: To już wyraźny trend – im bliżej wakacji, tym taniej

Ostatni tydzień przyniósł potwierdzenie trendu, jaki widać było od kilku tygodni w notowaniach średnich cen w biurach podróży. Po wielu miesiącach wzrostów teraz ceny są w odwrocie - pokazuje najnowszy raport Traveldaty.

Przyleciał nowy boeing Enter Aira. Prosto z fabryki, na jednym baku

Do Warszawy dotarł w piątek bezpośrednio z Seattle trzeci z czterech boeingów 737 max 8, które zasilają flotę Enter Aira przed sezonem letnim. W ostatnim tygodniu nowego A320 odebrała też Chair Airlines, szwajcarska linia lotnicza, w której polski przewoźnik ma udziały.

Dobry Ruch: Rządzący wpędzili w kłopoty turystykę, nie słuchają przedsiębiorców

Wdrożenie do polskiego prawa dyrektywy unijnej Omnibus bez konsultowania ustawy z ekspertami i przedsiębiorcami wpędziło w problemy branżę turystyczną. UOKiK żąda kar dla przedsiębiorców turystycznych - mówili dzisiaj w Sejmie przedstawiciele partii Dobry Ruch.