fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Olgierd Kwiatkowski

Kolarstwo i tenis to jego pasje

Kolarstwo

Majka w kolarskim muzeum

Rafał Majka zaczął Giro od szóstego miejsca w jeździe indywidualnej na czas

Wyścig rozpoczął się w sobotę w Bolonii, zakończy 2 czerwca w Weronie. W roli lidera grupy Bora Hansgrohe jedzie Rafał Majka.

Kolarstwo

Włoch wjechał do Alei Gwiazd

Alberto Bettiol z nagrodą  za zwycięstwo

Rozpoczął się piękny kolarski tydzień. Wyścig we Flandrii wygrał Włoch Alberto Bettiol, a za tydzień Paryż – Roubaix. To imprezy z wielką historią i wyjątkowe sportowe wyzwanie.

Widziane z regionu

Szkoła mistrzów świata

Paweł Zatorski i Aleksander Śliwka – mistrzowie świata wychowani w Spale.

Sześciu zawodników z 14-osobowej reprezentacji Polski, która we wrześniu sięgnęła po mistrzostwo świata, to absolwenci SMS-u w Spale. O szkole opowiada jej wieloletni dyrektor...

Tenis

Zawsze szła pod prąd

Tenisowy świat zachwycał się nią, nawet gdy przegrywała. W Polsce nie wszyscy doceniali sukcesy, które odnosiła przez 13 lat kariery.

Sport

Doping: Oszuści zawsze się znajdą

Michał Rynkowski:  „W Polsce koszt jednej próbki to 260 zł, ale badania analityczne to dodatkowo 750 zł, jeżeli chcemy zrobić test na EPO, cena jest jeszcze wyższa. W 2018 roku zaplanowaliśmy pobrać 3900 próbek. Walka z dopingiem kosztuje nas około 8 mln zł rocznie”

Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski o Rosji, szarej strefie dopingu i nowych śledczych uprawnieniach organów kontrolujących.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Piłka nożna

Thierry Henry, człowiek z rysą

Thierry Henry ma 41 lat, w reprezentacji Francji rozegrał 123 spotkania. Zdobył 51 goli.

Thierry Henry | Najlepszy strzelec reprezentacji Francji, gwiazdor Arsenalu Londyn i obywatel świata został trenerem AS Monaco. Jego koledzy z boiska Zinedine Zidane i Didier...

Widziane z regionu

Pamiętają, skąd wyszli

Katarzyna Niewiadoma z Ochotnicy Górnej z sentymentem wspomina swój pierwszy klub.

Michał Kwiatkowski, Rafał Majka i Katarzyna Niewiadoma – tak jak kiedyś Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda i Zenon Jaskuła – wyjechali w wielki świat z małych miejscowości.

Tenis

W pogoni za szlemem

Miłą niespodzianką jest postawa 21-letniego Huberta Hurkacza – tenisista jest już na 121. miejscu w klasyfikacji AT.

Nie w słynnych zagranicznych akademiach, ale w Piotrkowie Trybunalskim, Wrocławiu, Warszawie i Łodzi wychowali się najlepsi polscy tenisiści młodego pokolenia.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA