Mariusz Biały

Czy rynek i przedsiębiorstwa są gotowe na dyrektywę CSRD?

Raportowanie zgodne z dyrektywą CSRD oraz ze standardami ESRS może stanowić wyzwanie dla wielu podmiotów. Tłumaczyłoby to rosnące zainteresowanie uzyskaniem dostępu do wiedzy i kompetencji związanych z ESG poprzez poszukiwanie wsparcia ze strony wyspecjalizowanych podmiotów i doradców zewnętrznych.

Ważne zmiany dla uczestników Funduszy Inwestycyjnch Zamkniętych

Kolejny rok przyniesie ujednolicenie praktyk naliczania oraz pobierania przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych opłat za wyniki.

Cyfrowy rynek usług finansowych. Co czeka branżę funduszy inwestycyjnych w związku z DORA?

W epoce gospodarki cyfrowej, opartej na stale rosnącej liczbie danych i coraz bardziej wyrafinowanych technologiach ich przetwarzania, właśnie dane określane są jako nowe złoto.

Pracownicze Plany Kapitałowe – nadchodzi twardy reset

Bieżący rok będzie pierwszym, w którym zastosowanie znajdą przepisy ustawy o PPK przewidujące ponawianie tzw. autozapisu do PPK lub wznawianie wnoszenia wpłat.

Po co nam zrównoważone inwestowanie?

Jednym z wyznaczników zrównoważonego rozwoju jest prowadzenie zrównoważonej działalności gospodarczej.

Czy potrzebujemy zielonej transformacji w trudnych czasach?

24 lutego 2022 r. rozpoczęła się inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę – napaść zbrojna na inne państwo europejskie, o skali i poziomie okrucieństwa jakich w Europie nie oglądano od czasów II Wojny Światowej. W obliczu wojny w Ukrainie oraz sankcji nakładanych na agresorów – Rosję i Białoruś, m.in. przez UE oraz USA, działania związane z przeciwdziałaniem kryzysowi klimatycznemu zyskały nowy kontekst.

PPK: oczekiwanie na zmiany w emeryturach

Jesień stanowić będzie nie tylko pracowity okres dla kilku tysięcy pracodawców zobligowanych do uruchomienia PPK w ramach pierwszego etapu wdrażania planów kapitałowych oraz instytucji finansowych gromadzących oszczędności emerytalne, ale także czas, w którym rozstrzygać się będą losy OFE.