Robert Sakowski

Mimo epidemii praca wre na budowie autostrady A1

Choć wiele firm zawiesza działalność z powodu koronawirusa, prace na autostradzie A1 na odcinkach pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim oraz pomiędzy Kamieńskiem i Radomskiem (Łódzkie) ruszyły właśnie pełną parą.

Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa… Teatry w całej Polsce szyją maseczki dla medyków

Nie grają spektakli, nie ma prób, ale to nie znaczy, że teatry nie pracują. Ich pracownicy zamiast kostiumów, szyją maseczki dla szpitali, ratowników medycznych i rodziców pozostających z chorymi onkologicznie dziećmi.

Koronawirus nie zatrzyma budowy S14

Na budowanym odcinku ekspresowej trasy S14 trwają prace budowlane. Kilka dni temu wykonawca rozpoczął roboty przygotowawcze do budowy węzła Lublinek.

Zamiast roweru miejskiego wsparcie dla przedsiębiorców

W tym roku łodzianie nie skorzystają z roweru miejskiego. Przetarg na niego nie zostanie rozstrzygnięty, a przeznaczone na ten cel środki sfinansują wsparcie dla przedsiębiorców, dotkniętych trudną sytuacją w związku z pandemią koronawirusa.

Unijne miliony z regionalnych programów pójdą na walkę z koronawirusem

Samorządy wojewódzkie szukają w budżetach środków na walkę z koronawirusem. Kilka z nich już zdecydowało o przesunięciu środków unijnych – m.in. na wsparcie służby zdrowia, czy pomoc przedsiębiorcom.

Łódź mobilizuje się do wsparcia seniorów

Z myślą o łódzkich seniorach powstały filmiki ze specjalnymi ćwiczeniami, które można samodzielnie wykonywać w domu. Ich autorami są łódzcy trenerzy i fizjoterapeuci.

Łódź: profilaktyka, rehabilitacja i RTG muszą ustąpić pilniejszym potrzebom

Zadzwoń, zanim przyjdziesz do poradni! – apelują placówki medyczne w mieście. W związku z epidemią koronawirusa przychodnie będą ograniczać m.in. wykonywanie rehabilitacji, badań profilaktycznych czy zdjęć RTG.

Łódź szuka sposobu na rewitalizację zaniedbanych miejsc. Odda je deweloperom

Jak szybko wyremontować pojedyncze kamienice i całe kwartały miasta? Odpowiedzi na to pytanie szukają władze Łodzi. W mieście pojawił się ostatnio pomysł, aby część komunalnych nieruchomości oddać prywatnym inwestorom.

Łódź ma 27 milionów złotych dla młodych

Czy w Łodzi uda się zlikwidować bezrobocie wśród młodych do 30. roku życia? Władze miasta pozyskały 27 milionów złotych na stworzenie ponad tysiąca miejsc pracy.

Kto przebije Julię Roberts? Ruszył casting do musicalu „Pretty Woman”

Któż nie pamięta nieco ekscentrycznej Vivian i zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda, w których w filmie „Pretty Woman” wcielili się Julia Roberts i Richard Gere. Właśnie ruszył ogólnopolski casting do polskiej prapremiery musicalu „Pretty Woman”, którego premierę zaplanowano na wrzesień w Teatrze Muzycznym w Łodzi.