Ponad 120 przedmiotów, od obrazów i grafik po rzemiosło i zabytkowy sprzęt narciarski. Do tego najważniejsze nazwiska polskiej sztuki początków XX wieku. Wspólny temat? Zakopane i Tatry.
Nowy model Omega Speedmaster Super Racing wyposażony został w innowacyjny mechanizm, którego podzespoły pozwoliły na uzyskanie niezwykłej precyzji chodu. Czy to rozwiązanie trafi też do innych modeli Omegi?
Informacja o tym, że wałbrzyska fabryka porcelany Krzysztof, której historia sięga 1831 roku, bankrutuje, zelektryzowała Polaków. Ruszyła zbiórka, która ma zapobiec ogłoszeniu upadłości zakładu, a zamówień przyszło tyle, że padł sklep online.
Pandemia, lockdown w Chinach, do tego wojna w Ukrainie, sankcje gospodarcze nałożone na Rosję - i globalne spowolnienie gospodarcze. Wydawałoby się, że trudno o gorszy rok dla szwajcarskich producentów zegarków. Nic bardziej błędnego.
W styczniu 2001 roku, gdy w USA pękała bańka internetowa, pojawiła się plotka: genialny amerykański wynalazca pracuje nad urządzeniem, które zmieni świat. Segway miał być przełomem, ale rewolucja się nie udała. A może to my nie byliśmy na nią gotowi?
Kraków znalazł się w światowym zestawieniu miejsc, które w 2023 roku będą zyskiwać popularność – obok Bukaresztu, Brukseli, Baku czy Ho Chi Minh. Zestawienie przygotował popularny serwis „Tripadvisor”. Wyróżniono też Warszawę.
Amerykański magazyn „Variety” twierdzi, że program motoryzacyjny Jeremy’ego Clarksona „The Grand Tour”, zniknie z Amazon Prime Video. Clarkson zamieścił w sieci przeprosiny za obraźliwy felieton pod adresem Meghan Markle, żony księcia Harry'ego.
Pod budynkiem – zielona grota z rozświetlonym szklanym „okiem”. Na dachu – łąka i taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Krakowa. Dom z Grotą projektu pracowni BXB Studio będzie jedną z najbardziej niecodziennych rezydencji w Polsce.
Villa Reden w Chorzowie to ostatnio jeden z najczęściej nagradzanych polskich apartamentowców. Budynek właśnie zgarnął złoty medal w prestiżowym konkursie w USA. Na czym polega siła Villi Reden? Nie wygląda jak 99 procent polskich apartamentowców.
Filozofia mojej pracy jest daleka od tworzenia przedmiotów będących zbytkiem – mówi Alicja Patanowska, artystka zajmująca się ceramiką, absolwentka wrocławskiej ASP i londyńskiego Royal College of Art, uczestniczka projektu The Makers.