Andrzej Chojnowski

Magia gór. Ostatnia szansa, by zobaczyć najciekawszą wystawę tej zimy w Polsce

Ponad 120 przedmiotów, od obrazów i grafik po rzemiosło i zabytkowy sprzęt narciarski. Do tego najważniejsze nazwiska polskiej sztuki początków XX wieku. Wspólny temat? Zakopane i Tatry.

Omega Speedmaster Super Racing: nowy standard precyzji pomiaru czasu

Nowy model Omega Speedmaster Super Racing wyposażony został w innowacyjny mechanizm, którego podzespoły pozwoliły na uzyskanie niezwykłej precyzji chodu. Czy to rozwiązanie trafi też do innych modeli Omegi?

Walka o fabrykę porcelany Krzysztof. Zamówień tyle, że padł sklep internetowy

Informacja o tym, że wałbrzyska fabryka porcelany Krzysztof, której historia sięga 1831 roku, bankrutuje, zelektryzowała Polaków. Ruszyła zbiórka, która ma zapobiec ogłoszeniu upadłości zakładu, a zamówień przyszło tyle, że padł sklep online.

Świetny rok szwajcarskich producentów zegarków. Sprzedali mniej, zarobili więcej

Pandemia, lockdown w Chinach, do tego wojna w Ukrainie, sankcje gospodarcze nałożone na Rosję - i globalne spowolnienie gospodarcze. Wydawałoby się, że trudno o gorszy rok dla szwajcarskich producentów zegarków. Nic bardziej błędnego.

Cudowny wynalazek, który miał zmienić świat. Dlaczego Segway okazał się porażką?

W styczniu 2001 roku, gdy w USA pękała bańka internetowa, pojawiła się plotka: genialny amerykański wynalazca pracuje nad urządzeniem, które zmieni świat. Segway miał być przełomem, ale rewolucja się nie udała. A może to my nie byliśmy na nią gotowi?

Warszawa i Kraków na światowej liście „miast do odkrycia” w 2023 roku

Kraków znalazł się w światowym zestawieniu miejsc, które w 2023 roku będą zyskiwać popularność – obok Bukaresztu, Brukseli, Baku czy Ho Chi Minh. Zestawienie przygotował popularny serwis „Tripadvisor”. Wyróżniono też Warszawę.

Clarkson straci program „The Grand Tour”. Powodem felieton o Meghan Markle?

Amerykański magazyn „Variety” twierdzi, że program motoryzacyjny Jeremy’ego Clarksona „The Grand Tour”, zniknie z Amazon Prime Video. Clarkson zamieścił w sieci przeprosiny za obraźliwy felieton pod adresem Meghan Markle, żony księcia Harry'ego.

Dom z grotą: w Krakowie powstanie jedna z najbardziej niezwykłych willi w Polsce

Pod budynkiem – zielona grota z rozświetlonym szklanym „okiem”. Na dachu – łąka i taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Krakowa. Dom z Grotą projektu pracowni BXB Studio będzie jedną z najbardziej niecodziennych rezydencji w Polsce.

Chorzów ma jeden z najpiękniejszych apartamentowców na świecie. Kolejna nagroda

Villa Reden w Chorzowie to ostatnio jeden z najczęściej nagradzanych polskich apartamentowców. Budynek właśnie zgarnął złoty medal w prestiżowym konkursie w USA. Na czym polega siła Villi Reden? Nie wygląda jak 99 procent polskich apartamentowców.

Alicja Patanowska: Tworzę rzeczy, które się dobrze starzeją

Filozofia mojej pracy jest daleka od tworzenia przedmiotów będących zbytkiem – mówi Alicja Patanowska, artystka zajmująca się ceramiką, absolwentka wrocławskiej ASP i londyńskiego Royal College of Art, uczestniczka projektu The Makers.