Andrzej Chojnowski

„Czepialski szef”. Gotował dla króla Szwecji, dziś tworzy innowacyjne burgery

Pracował jako szef kuchni dla króla Szwecji, dbał też o jakość dań w ambasadzie Szwecji w Paryżu. Od kilkunastu lat Jonas Mårtensson jest szefem kuchni sieci MAX Burgers. Współtworzy roślinną rewolucję, która dokonuje się na naszych talerzach.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer: podróż na koniec świata

Podróż dookoła świata – to marzenie większości osób. Przeskakiwanie między kontynentami, wędrówka w nieznane, dotarcie tam, gdzie bywaliśmy dotąd jedynie błądząc palcem po mapie. Egzotyczne miasta, odległe krainy, nieznane miejsca.

Królewiec szykuje wielką atrakcję turystyczną. Rosjanie wzorują się na Dubaju

W obwodzie królewieckim ma powstać ośrodek wypoczynkowy, którego ozdobą będzie gigantyczny basen o długości kilometra – zapowiadają władze obwodu. Nowa atrakcja ma być wzorowana na podobnych ośrodkach w Dubaju – podaje agencja RIA Nowosti.

Victorinox 1884 Journey: zegarki, które narodziły się z pasji do podróży

Z czym kojarzy się Szwajcaria? Z nieskazitelnie czystą przyrodą, pejzażami, które zapierają dech w piersiach, a także z wędrówkami po górach, które zapadają w pamięć na całe życie.

Polskie piwo w czołówce prestiżowego rankingu. Nad Wisłą było niemal zapomniane

Grodziskie, polski styl piwny, znalazło się w czołówce zestawienia najbardziej cenionych piw świata przygotowanego przez serwis Taste Atlas. Grodziskim zachwycają się miłośnicy piwa w całej Europie, ale w Polsce popadło ono niemal w zapomnienie.

Słynne studio architektoniczne przyznaje: u nas projektuje sztuczna inteligencja

Szef renomowanego biura Zaha Hadid Architects przyznał, że większość projektów w tej pracowni od pewnego czasu powstaje w oparciu o pracę sztucznej inteligencji – informuje serwis Dezeen. „Dopuszczam to” – powiedział Patrik Schumacher, szef firmy.

Certina DS-2 Chronograph Automatic: powrót na szczyt

Certina DS-2 Chronograph Automatic, kolejna tegoroczna premiera szwajcarskiego producenta zegarków, to nawiązanie do jednego z najsłynniejszych modeli tej firmy.

Ranking najlepszych zup świata. Polski specjał na drugim miejscu

Żurek doceniony na świecie – polska zupa zajęła drugie miejsce w plebiscycie znanego serwisu Taste Atlas, poświęconego tradycyjnej kuchni. Żur przegrał jedynie z tonkotsu ramen z Japonii, ta zupa okazała się bezkonkurencyjna.

Takiej promocji Warszawa dawno nie miała. Przeczytają o niej na 4 kontynentach

Najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w stolicy, a do tego poradnik, jak przygotować pierogi z kapustą – taki przewodnik po Warszawie dostali czytelnicy magazynu, który dociera do milionów osób na czterech kontynentach – od Ameryki po Australię.