Andrzej Chojnowski

Wiedeń: słynna kawiarnia zmienia logo. W tle oskarżenia o rasizm

Słynna wiedeńska kawiarnia, Julius Meinl am Graben, zmienia logotyp. Dotąd lokal, mieszczący także delikatesy, wykorzystywał motyw głowy chłopca w fezie, tradycyjnym tureckim nakryciu głowy. Teraz zostanie tylko czapka, a postać zniknie.

10 rzeczy, które trzeba zobaczyć na Expo 2020 w Dubaju

Tegoroczne Expo w Dubaju to blisko 200 pawilonów. Na odwiedzenie wszystkich nikomu nie starczy czasu. W takim razie co zobaczyć, czego nie wolno przegapić? Oto nasze propozycje – najciekawsze pawilony na Expo Dubai 2020.

Czekaliśmy 6 lat. Trwa Konkurs Chopinowski – wielkie święto muzyki

Konkurs Chopinowski, jeden z najważniejszych wydarzeń pianistycznych na świecie, rozpoczął się w Warszawie. Przez trzy tygodnie w stolicy trwać będzie wielkie święto muzyki. Na tę edycję czekaliśmy szczególnie długo.

„Ród smoka”: HBO pokazało zwiastun nowego serialu ze świata „Gry o tron”

„Ród smoka” – tak nazywać się będzie nowa produkcja odwołująca się do bijącej rekordy popularności „Gry o tron”. HBO po raz pierwszy pokazało zwiastun nowego serialu. Kiedy „Ród smoka” będzie miał premierę?

Koniec „dziewczyn Bonda”. W „Nie czas umierać” bohaterkami są silne kobiety

Scenarzyści filmu „Nie czas umierać” zdobyli się na odwagę i w nowym filmie rozprawili się z jednym z najbardziej anachronicznych zabiegów fabularnych. Wreszcie w filmie o agencie 007 nie mamy żadnej „Bond Girl” – i całe szczęście.

Rolls-Royce ogłasza rewolucję. Koniec silników spalinowych, czas na „elektryki”

Rolls–Royce zapowiada rezygnację z silników spalinowych i szykuje bardzo ważną premierę. Tym razem będzie to pierwszy w historii tej firmy samochód elektryczny. Czym zaskoczy Spectre, najnowszy model Rolls–Royce'a?

Chińczycy wybierają najbrzydsze budynki. Tak źle buduje się tylko w tym kraju

Rusza kolejna edycja konkursu, w którym wyłaniane są najbrzydsze architektonicznie budynki w Chinach, kraju, w którym chaos przestrzenny i samowola projektantów stały się wręcz legendarne. Jakie budynki mają szansę zwyciężyć w tym roku?

„Paryż pęka z zazdrości”. Burmistrz Londynu wbija szpilę Francuzom

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, jest bardzo dumny z ekologicznych osiągnięć brytyjskiej stolicy pod jego rządami. Zachwalając swoją politykę, nie szczędzi też złośliwości władzom Paryża.

„Przychodzą w nocy”. Producenci szampana mają problem: ktoś kradnie im winogrona

Właściciele winnic z Szampanii mają w tym roku sporo powodów do zmartwień. Oprócz słabego sezonu, sen z powiek, dosłownie, spędzają im złodzieje winogron, którzy pod osłoną nocy ogołacają krzewy z owoców.

Gigant rynku luksusowego chce się odmłodzić. Zatrudni 25 tysięcy młodych ludzi

LVMH, koncern kontrolowany przez francuskiego miliardera Bernarda Arnaulta, planuje wielką rekrutację. Potentat rynku dóbr luksusowych, właściciel między innymi Diora, chce się „odmłodzić”. Jakich pracowników szuka koncern LVMH?