Andrzej Chojnowski

Michał Stawecki, Apart: Diamenty i złoto dobre na inflację

Inwestorzy zaczynają dostrzegać długoterminowe zalety inwestycji w złoto i coraz częściej traktują je jako element dywersyfikacji swoich oszczędności – mówi Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart.

Największy diabelski młyn w Europie, duma Moskwy, zepsuł się dzień po otwarciu

Najnowszą atrakcję rosyjskiej stolicy, diabelski młyn „Słońce Moskwy”, otwarto z wielką pompą, a na uroczystości wirtualnie pojawił się Władimir Putin. Dzień po otwarciu „Słońce Moskwy” zamknięto. Oficjalnie – z powodu „kalibracji systemu”.

Elżbieta II w galeriach, w filmach i na murach. Królowa była częścią popkultury

Zmarła angielska królowa była nie tylko monarchinią. Stała się jednym z symboli Wielkiej Brytanii i brytyjskości, także w sferze popkultury. Czy Karol III, nowy król, będzie w stanie zbudować tak mocną pozycję?

Windsorowie czyli „Firma”. Elżbieta II panowała, ale też zarządzała rodziną

Określenie „Firma” ma już blisko sto lat: po raz pierwszy do opisania rodziny panującej użył go Jerzy VI, ojciec Elżbiety II. Przez 70 lat królowa musiała nie tylko panować, ale też zarządzać „Firmą” i gasić „pożary”, które wybuchały w rodzinie.

Elżbieta II i James Bond razem: reklama igrzysk, która przeszła do historii

Elżbieta II i Daniel Craig w roli Jamesa Bonda wspólnie w jednym filmie reklamowym: brzmi to jak żart, ale wydarzyło się naprawdę. Oboje wystąpili w filmie będącym wizytówką igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Jak doszło do tej współpracy?

2,4 miliarda ludzi na 5 kontynentach. Karol III zwierzchnikiem Wspólnoty Narodów

Czasy, gdy brytyjscy władcy rządzili światem, minęły. Jednak brytyjska spuścizna nie zanikła, czego dowodem jest Wspólnota Narodów – organizacja międzynarodowa zrzeszająca 56 niepodległych państw. Karol III jest jej formalnym zwierzchnikiem.

Elżbieta II na zdjęciach: tak zmarłą królową zapamięta świat

70 lat rządów w niezwykle burzliwej epoce rewolucji technologicznej i społecznej. Kim była i jak zapisze się w pamięci zmarła brytyjska królowa Elżbieta II?

Windsorowie: kto jest kim w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Wiadomość o śmierci Elżbiety II zwróciła uwagę na świata na najpotężniejszą rodzinę panującą świata. Tak działo się za każdym razem, gdy u Windsorów miały miejsce rzeczy ważne.

Balmoral: ulubiony zamek Elżbiety II. Oczy świata zwrócone na szkocką posiadłość

Informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Elżbiety II popłynęły w świat nie z pałacu Buckingham w Londynie, kojarzonego zwykle z brytyjską królową, ale z zamku Balmoral w Szkocji. To ulubiona posiadłość Elżbiety II.

Zegarki jak ciepłe bułeczki. Świetne wyniki sprzedaży szwajcarskich producentów

Branża zegarkowa ten rok może zaliczyć do udanych. W lipcu 2022 roku eksport zegarków szwajcarskich ponownie urósł, osiągając poziom niewidziany od wielu lat. Skąd to zainteresowanie zegarkami mechanicznymi?