Albert Warner

Ostatnia droga cichym karawanem na prąd

Coleman Milne, brytyjska firma specjalizująca się w przeróbkach nadwozi przebudowała Forda Mustanga Mach E w karawan. Cichy, elektryczny napęd idealnie pasuje do ostatniej, żałobnej drogi.

Chińczycy chcą przekształcić londyńskiego producenta taksówek w potęgę elektryków

Chińska firma Geely, ta sama od której Izera kupiła platformę planuje dużą inwestycję. Chce przekształcić producenta kultowych londyńskich czarnych taksówek w masową, całkowicie elektryczną markę z szeroką gamą pojazdów użytkowych i osobowych - infomuje Reuters.

Top 5 najczęściej kradzionych samochodów w 2022 roku. Królują marki z Azji

W 2022 roku CEPiK wykreślił prawie 7,5 tysiąca samochodów z powodu kradzieży. To niemal 400 aut więcej niż w roku 2021. Sprawdzamy, które marki i modele najchętniej kradną złodzieje.

W Kalifornii nie mogą jeździć ciężarówki starsze niż 13 lat

Ciężarówki i autobusy zbudowane przed 2010 rokiem będą miały zakaz poruszania się po drogach Kalifornii. Przewoźnicy buntują się przeciwko nowemu postanowieniu.

Mercedes wypłaci rekordową premię. Każdy pracownik otrzyma prawie 33 tys. zł

Mercedes wypłaci rekordową premię z tytułu udziału w zyskach dla swoich 93 000 pracowników. Bonus wynosi do 7300 euro, czyli około 32 800 zł.

Jest nowy król importu. Jakie auta Polacy najchętniej sprowadzają z zagranicy

IBRM Samar opublikował raport dotyczący importu samochodów używanych w 2022 r. To był rok, w którym nastąpiło załamanie importu pojazdów. Jest też nowy lider importu. Po wielu latach królowania Audi A4 musi oddać koronę.

Dziadkowie za kierownicą. W 2050 r. 50 proc. kierowców będzie powyżej 50-ki

Szacuje się, że w 2050 r. w krajach UE odsetek osób w wieku powyżej 50 lat będzie wynosił ok. 50 proc. Według szacunków ONZ do 2050 r. średnia życia wzrośnie z 68 do 76 lat, a w krajach wysoko rozwiniętych z 77 do 83 lat. Jak dojrzały wiek przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym?

Traci czerwony i niebieski. Zyskują nowe kolory samochodów

W ubiegłym roku urosła dominacja ciemnych lakierów samochodowych. Klienci stawiają na klasyczne, stonowane barwy, a zwycięzcą i nowym trendem wśród kolorów nadwozia jest zdecydowanie odcień zielony z wszystkimi swoimi odmianami.

Toyota sprzedała w Polsce ponad 200 000 hybryd

Łączna liczba samochodów hybrydowych Toyoty sprzedanych w Polsce przekroczyła 200 tys. aut. Corolla jest wśród nich zdecydowaniem najpopularniejszym modelem. Co czwarta hybryda Toyoty w Polsce to właśnie ten model. Sprzedaż hybrydowych Toyot w 2022 roku wyniosła 48 682 sztuki to wzrost rok do roku o +4 proc.

Premiera Seres 5: Chiński elektryk z ambicjami na segment premium

W Europie i na polskim rynku rośnie liczba chińskich elektrycznych samochodów. Marka Seres jest jedną z pierwszych, która na stałe zadomowiła się nad Wisłą. Teraz z Seres 5, na rynek wchodzi SUV, który pretenduje do segmentu premium i takich konkurentów jak BMW iX3 i Audi Q4 E-Tron.