Albert Warner

Amerykanie wybrali samochód roku. To Ford Mustang Mach-E

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe przyznało Fordowi Mustangowi Mach-E tytuł najlepszego samochodu 2022 roku (AAA’s Best Overall Car 2022). Zebrane punkty wystarczyły, by zająć pierwsze miejsce w segmencie SUV-ów oraz triumfować w rankingu głównym.

Wynajem długoterminowy aut z rekordem

Problemy z dostępnością nowych aut przyczyniły się do dwucyfrowych spadków sprzedaży. Zgodnie z danymi Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów po pierwszym kwartale 2022 r., wielkość spadków na rynku moto znacząco różni się w zależności od rodzaju finansowania samochodów.

Stacje ładowania Tesli dla wszystkich, ale nie we wszystkich krajach

Tesla udostępnia swoje ładowarki Superchargers w coraz większej liczbie krajów europejskich markom zewnętrznym. Oznacza to, że na szybkiej stacji ładowania Tesli naładujesz dowolnego elektryka.

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych tylko w 6. województwach

W czerwcu 2021 r. weszły w życie znowelizowane przepisy, które miały poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Jednak statystyki wypadków za ubiegły rok wyglądają korzystnie tylko w skali całego kraju.

Po 9 latach 99 proc. baterii elektrycznych Renault Zoe są nadal w pełni sprawne

Jedną z obaw klientów przed elektrycznymi samochodami jest lęk przed przedwczesnym zużyciem akumulatorów. Renault chce rozwiać ten mit za pomocą danych pochodzących z własnego działu statystycznego.

Auta zdrożały o 24 proc. Ceny samochodów rosną szybciej niż inflacja

Ceny samochodów szybują w górę. W rok auta zdrożały o średnio 24 proc. uwzględniając nie tylko wzrost cen katalogowych, ale też brak rabatów, podwyżki stóp procentowych czy wzrost kosztów ubezpieczenia.

Warsaw Caravaning Festival: Wszystko co dotyczy kamperów

Już ten weekend Tor Służewiec znajdzie się w centrum uwagi wszystkich miłośników caravaningu, który w czasach pandemii bardzo mocno zyskał na sile.

Toyota Aygo X wjeżdża do salonów sprzedaży. To może być hit sprzedaży

W ramach przedsprzedaży Aygo X klienci już zamówili 1005 egzemplarzy nowego crossovera. Obecnie Toyota rozpoczyna regularną sprzedaż auta i z tej okazji w salonach trwają Dni Otwarte.

Jakich samochodów szukają Ukraincy

Oficjalne statystyki rejestracji samochodów na Ukrainie aktualnie nie istnieją. Instyut Motoryzacyjny Samar za pośrednictwem Stanisława Buczackiego, eksperta Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Ukrainy podał jakimi samochodami w internecie najczęściej interesują się Ukraincy.

GDDKiA przyznało się do wadliwego projektu obwodnicy Krakowa

Projekt obwodnicy Krakowa zostanie zmieniony. GDDKiA musiało się ugiąć pod krytyką pasjonatów drogownictwa, którzy wytknęli państwowej instytucji błędy w projekcie Północnej Obwodnicy Krakowa.