Albert Warner

Renault przenosi się do mniejszej siedziby. Więcej home office

Francuski producent samochodów Renault przeprowadza się do mniejszej siedziby. Jak donosi „Automotive News Europe”, posunięcie to ma uzasadnienie finansowe.

Asfalt z recyklingu

Asfalty do recyklingu to realizowany przez Lotos Asfalt i Politechnikę Warszawską projekt mający na celu wykorzystanie do nowej warstwy nawierzchni aż 30 proc. materiału z rozbiórki i remontów dróg.

Ford zmodernizował Focusa

Zmodernizowany Focus zostanie wprowadzony na rynek na początku 2022 roku. Najważniejszą zmianą jest nowy system infotainment z ekranem dotykowym w formacie XL.

Najlepsze opony zimowe według testów ADAC

ADAC, TCS i ÖAMTC opublikowały coroczne testy opon zimowych, odpowiednio na rynkach niemieckim, szwajcarskim i austriackim. Tym samym poznaliśmy listę najlepszych opon zimowych na zbliżający się sezon.

Skody z napędem hybrydowym plug-in w służbie polskiej policji

32 egzemplarze Skody Octavi iV z napędem hybrydowym typu plug-in zasiliły flotę Komendy Głównej Policji w Warszawie. Samochody dysponują mocą 204 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 350 Nm.

Skoda wstrzyma produkcję do końca roku

Kryzys półprzewodników zbiera kolejne żniwo. Tym razem Skoda wstrzymuje produkcję.

BMW 2 Active Tourer: Bardziej crossover niż van

Pierwsza generacja BMW serii 2 Active Tourer była zerwaniem z tradycją marki. Druga edycja chce spróbować zbliżyć się swoimi cechami i wyglądem do pozostałych modeli z Monachium.

Elektryczna ciężarówka wchodzi do produkcji seryjnej

Daimler Truck rozpocznie w tym tygodniu w swojej fabryce w niemieckim Wörth (Nadrenia-Palatynat) produkcję swojej pierwszej seryjnej ciężarówki z napędem elektrycznym. eActros ma trzy lub cztery zestawy akumulatorów i zasięg do 400 km.

Tesla musi zapłacić byłym pracownikom 137 mln dolarów

Tesla musi zapłacić swojemu byłemu pracownikowi Owenowi Diazowi 137 milionów dolarów odszkodowania. Donoszą o tym amerykańskie mediów, które informują, że chodzi o rasistowskie obelgi.

Dziwny autonomiczny pojazd i opona jakiej jeszcze nie było

Goodyear zaprezentował prototyp koncepcyjnej opony sferycznej Eagle 360, zaprojektowanej specjalnie dla nowego samochodu w ramach projektu Citroën Autonomous Mobility Vision.