Agnieszka Walczak

Stawki VAT bez zmian, ale SLIM VAT nadal w grze

SLIM VAT trafił do konsultacji publicznych. Program adresowany jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw. Jego głównym założeniem jest uproszczenie procedury rozliczenia podatku VAT.

Zwolnienie ze składek ZUS do poprawki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie rozpatrzy wnioski przedsiębiorców o zwolnienie z opłacania składek.

Koronawirus. Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym?

Na jakiej podstawie aktualnie rodzic może korzystać ze zwolnienia z pracy celem opieki nad dzieckiem w sytuacji zamknięcia placówki, do której uczęszcza dziecko? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zasiłek przysługiwał?

Nowe warunki udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom

Po wsparcie w ramach polityki nowej szansy można udać się do Agencji Rozwoju Przemysłu. Prezydent RP podpisał już ustawę o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

Rusza program współdziałania skarbówki z dużymi firmami

1 lipca br. weszły w życie przepisy dotyczące współdziałania Krajowej Administracji Skarbowej z podatnikami. To „oferta” dla największych firm.

Jak tarcza 4.0 zmieniła przepisy o dodatkowym zasiłku opiekuńczym?

Zmianie uległy przepisy regulujące kwestie dodatkowego zasiłku opiekuńczego z tytułu opieki nad dziećmi do lat 8, które nie mają orzeczenia o niepełnosprawności lub o potrzebie kształcenia specjalnego. Termin wypłaty zasiłku wydłużono do 26 lipca br.

Nowy termin łącznego raportowania JPK_VAT z deklaracją VAT

Datę składania pliku JPK_VAT z deklaracją ponownie przesunięto. Tym razem na 1 października 2020 r.