Marcin Szuba

Monika Stachowska: Doba jest za krótka

Marzy mi się, by upowszechniona została praktyka zdobywania przez sportowców dodatkowych kwalifikacji – mówi Monika Stachowska, była reprezentantka Polski w piłce ręcznej, zawodniczka AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

Krajobraz po Magierze

Mało jest w Polsce klubów, w których runda jesienna była tak burzliwa jak w Zagłębiu Sosnowiec. Wiosną ma przyjść spokój. Celem pozostaje awans do ekstraklasy.

Adam Malcher, bramkarz Gwardii Opole, nie zaliczy startu w mistrzostwach świata do nieudanych

Polscy piłkarze ręczni w mistrzostwach świata uzyskali wynik najgorszy od lat, ale dla Adama Malchera turniej był bardzo udany. Bramkarz Gwardii Opole wrócił do kadry po długiej przerwie i pierwszy raz w karierze ma w niej mocną pozycję.

W końcu przyszło spełnienie marzeń

Sport najpierw zabrał mu zdrowie, ale później dał szansę na nowy początek. Czterokrotny medalista paraolimpijski to duma Podkarpacia.

Doceniają to, co mają

88 lat historii. Sześć medali z ostatnich pięciu olimpiad. 28 tytułów drużynowego mistrza Polski. 151 indywidualnych medali w zawodach międzynarodowych i 1743 w krajowych. LOTTO-Bydgostia, klub do naśladowania.

Leszek Krowicki, trener piłkarek ręcznych: To idzie młodość

W niedzielę meczem z Francją polskie piłkarki ręczne rozpoczną udział w mistrzostwach Europy. W mocno odmłodzonym składzie, z nowym trenerem Leszkiem Krowickim.

Pilka ręczna kobiet: nowa drużyna, dajmy jej kredyt

W niedzielę Polki rozpoczną grę w mistrzostwach Europy. Z nowym trenerem i radykalnie odmłodzonym składem, przeciwko bardzo trudnym rywalkom.

Do sławy przez Puchar Polski

Drutex-Bytovia Bytów to drużyna spokojnie budowana od lat. Efekty? Realna szansa na grę w półfinale Pucharu Polski, a później – może nawet awans do Ekstraklasy.

Ostatnia szansa żużla w Ostrowie

W przyszłym sezonie do Ostrowa Wielkopolskiego ma wrócić ligowy żużel. Drużynę poprowadzi zarejestrowana w październiku spółka akcyjna TŻ Ostrovia. Po burzliwej historii ostrowskiego „czarnego sportu” nowy podmiot jest prawdopodobnie ostatnim, który dostanie szansę od władz tej dyscypliny.

Wciąż mam pięć palców

Lublin stoi piłką ręczną. Są tu ogromne tradycje, utytułowany, profesjonalnie zarządzany klub – mówi Iwona Niedźwiedź, reprezentantka Polski w piłce ręcznej, zawodniczka MKS-u Selgros Lublin. Opowiada również o walce o powrót na boisko po kontuzji.