Tomasz Maciejewski

Różne oblicza crowdfundingu

Kilka tygodni temu zakończyła się sukcesem zbiórka pt. „Mieszkamy na Odrze. Pływający dom w Szczecinie". Doprecyzuję – sukces był tylko finansowy, bo domu, który miał powstać rok temu, nie ma. A tłumaczenia zbierających pieniądze na to cudo są mętne jak woda w Odrze.

Tanie tankowanie i strzyżenie

Kolejki po benzynę i kierowcy z kanistrami to codzienne obrazki z Lubieszyna na polsko-niemieckiej granicy. Paliwo jest tu o jedną czwartą tańsze niż w Pasewalku.

Rytm interesów przy granicy

Handel i usługi na małym wycinku pogranicza dają pracę tysiącom ludzi.

Fontanny to nie rewitalizacja

Szczecinianie od ćwierćwiecza słyszą o rewitalizacji Śródmieścia. Od kilku miesięcy magistrat karmi nas kolejnymi wizualizacjami – przebudowanej al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońskiej.

Frygo, nie pękaj

Uliczna rzeźba, inspirowana kolorową wirującą zabawką, miała być jednym z nowych symboli Szczecina. Tchnieniem życia w zdegradowane, szare śródmieście.

Włączyć wyższy bieg biznesu

Prawie 65 mln zł z funduszy unijnych rozdzielił urząd marszałkowski wśród 15 przedsiębiorców, którzy będą rozwijać działalność w Specjalnej Strefie Włączenia.

Stadion na gruncie z hipoteką

Pogoń gra i trenuje na terenie będącym zabezpieczeniem zaciągniętego przez miasto kredytu. Siedmiohektarowa działka ma ustanowioną hipotekę do 2024 r.

Krajobrazy dobre na każdą pogodę

Kiedy męczy tłum na promenadzie i zakorkowane trasy to idealnym miejscem wypoczynku mogą się okazać „zielone plamy" na mapie Pomorza Zachodniego, czyli parki krajobrazowe.

Indeksy nadal do wzięcia

Dużo chętnych było na kierunki lekarskie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. To wyjątkowa sytuacja. Uczelnie czekają na studentów do października, mierząc się z niżem demograficznym.

Będzie czwarta trybuna

Szczecin jako ostatnie z dużych miast rozpoczyna budowę nowej areny piłkarskiej. Impas w sprawie przedsięwzięcia wycenionego na ok. 180 mln zł przełamała dopiero wizyta prezesa PZPN.