Martin Śliwa

Rzeczpospolita z nagrodą za promowanie idei elektromobilności

Tym razem we własnej sprawie. Redakcja Rzeczpospolitej została doceniona przez kapitułę konkursu e-Mobility Media Awards. Otrzymaliśmy nagrodę za największą aktywność w promowaniu idei elektromobilności.

Szykuje się ofensywa Mazdy

Już od przyszłego roku Mazda znacznie rozszerzy swoją gamę modeli w Europie i na świecie. Pojawią się nowe crossovery oparte na nowej platformie z napędem na tylne koła oraz z sześciocylindrowymi silnikami.

E-mobilność oddziałuje na polską gospodarkę

W elektromobilności Polska jest łącznikiem pomiędzy Zachodem a Europą Środkową – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Ford Explorer: Duży, większy, największy

Większego Forda nie kupisz. Przynajmniej nie w Europie. Explorer ma nie tylko ogromne wymiary, ale też potężny i nowoczesny układ napędowy.

Toyota na pozycji lidera rynku w USA

Największy amerykański producent samochodów General Motors został w minionym kwartale szczególnie mocno dotknięty brakiem półprzewodników. Toyota za to świętuje sukces wyprzedzając odwiecznego lidera.

Pierwszy krok Rolls-Royce'a do pełnej elektryfikacji

Rolls-Royce zaskoczył wszystkich i dużo wcześniej niż oczekiwano, bo już pod koniec 2023 roku wprowadzi na rynek swój pierwszy w pełni elektryczny model. Luksusowy sedan będzie też zalążkiem do zupełnie nowej serii aut.

Toyota Yaris Cross: To będzie przebój

Yaris Cross wjeżdża z rozpędem na polski rynek. Auto produkowane we Francji z silnikiem z Wałbrzycha ma szansę stać się nowym hitem japońskiej marki.

Tak wygląda następca słynnego wojskowego Humvee

AM General zaprezentował nowy wojskowy pojazd terenowy Humvee. AM General Humvee NXT 360 jest mocniejszy i szybszy.

Gwiazda driftu Ken Block przesiada się do elektrycznego Audi

Ken Block, znany m.in. bardziej ze swoich spektakularnych filmów z serii gymkhana niż kariery rajdowej przesiada się z Forda na Audi. W przyszłości Block będzie dryfował elektrycznie.

Niemcy wprowadzają swoje cyfrowe prawo jazdy

Cyfrowa kopia prawa jazdy dopiero teraz wchodzi w życie w Niemczech. Póki co ma ułatwić wypożyczanie samochodów i car-sharingu.