Martin Śliwa

Aston Martin DB12: Stary nowy znajomy

Następca modelu DB11 opiera się na dobrze znanych liniach i jednostkach spalinowych, a jednak nowy model jest pod każdym względem bardziej dopracowany i dopieszczony. DB12 powinien trafić do klientów jesienią 2023 roku.

Range Rover SV: Sztuka personalizacji

Motoryzacja idzie w luksus. A luksus to po części możliwość wyboru tego, czego nie widać na klasycznej liście dodatków. W Range Roverze to seria SV.

Jeep Avenger: Spaghetti western

Avenger ma przesłanki do tego, żeby stać się kołem napędowym amerykańskiej marki w Europie. Sprawdzamy, jak jeździ elektryk budowany w Polsce.

Elektryczne Alpine A290_ß śladami Renault 5 Turbo

Renault przywraca R5 jako model w pełni elektryczny od 2024 roku. Zelektryfikowana „turbo” wersja R5 pochodzić będzie od Alpine. Studyjna wersja A290_ß to jego przedsmak.

Porsche 718 Spyder RS: Niesamowita mieszanka - silnik z 911 GT3 i otwarty dach

Takiego auta Porsche jeszcze nie miało. Nie było modelu z umieszczonym centralnie wolnossącym sześciocylindrowym silnikiem w samochodzie z otwartym dachem.

BMW XM: Jeżdżąca prowokacja

BMW chce się wyróżnić i wprowadza do sprzedaży flagowy model. To SUV stworzony przez sportowy oddział M GmbH, który imponuje wyglądem i mocą.

Mercedes zaprezentował nową generację klasy E. Technologiczny majstersztyk

Aktualnie oferowany Mercedes klasy E (seria 213) jest na rynku od wiosny 2016 roku, ale od modernizacji, która miała miejsce w 2020 roku nadal wygląda świeżo i wyraziście. Mimo to teraz seria W213, S213 i X213 robią miejsce nowej generacji 214.

Przyszłość motoryzacji jest przesądzona

Parlament Europejski przypieczętował przyszłość branży. Z takimi celami redukcji emisji CO2 dla nowych aut możemy liczyć tylko na elektromobilność.

Nowa twarz luksusu. Oto pierwszy elektryczny Maybach

Maybach wchodzi w nowy rozdział: elektromobilność. Pierwszym modelem będzie duży SUV EQS. Ma być luksusowo, wytwornie i cicho.

Mercedes EQE SUV: Rodzinny elektryk

Mercedes ma w swojej ofercie kolejnego elektryka. To już siódmy e-model w gamie. EQE SUV ma być wygodnym, rodzinnym, przestronnym autem.