Martin Śliwa

Nissan e-4ORCE: Coś więcej niż napęd na cztery koła

Nissan wymyślił sobie nową technologię napędu na cztery koła dla modeli zelektryfikowanych i elektrycznych. Silnik na każdej osi zapewnia połączenie mocy i kontroli nad każdym z czterech kół. Sprawdzamy, jak to działa.

Dwie polskie premiery: Nowy Aston Martin i Ford Mustang

W ostatni weekend odbyły się aż dwie polskie premiery nowych, bardzo ciekawych modeli aut. To obchodzący swoje 60-lecie Ford Mustang, który zadebiutował w siódmej odsłonie, oraz Aston Martin Vantage po solidnej modernizacji.

Defender Experience: Coś więcej niż terenowa przygoda

Mówią, że ładnemu we wszystkim ładnie, a Defender dobrze wygląda w każdej scenerii, czy to pod teatrem, czy na bocznych trasach w Karkonoszach. To auto, które nie tylko można uznać, za ciekawe stylistycznie, ale również model, który poradzi sobie w trudnych warunkach.

Marcin Kwoka, Head of Market Operations MBC Poland: Z definicji Mercedes nie walczy ceną

Nasza strategia sprawdza się przy bogacącym się społeczeństwie – mówi Marcin Kwoka, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Cars (MBC) Poland.

Elektryczny hit Volvo doczekał się tuningu. Bodykit dla Volvo EX30

Niemiecka firma tuningowa Heico Sportiv oferuje zestaw tuningowy dla elektrycznego Volvo EX30. Części można zamówić jako kompletny pakiet lub poszczególne elementy pojedynczo.

To jest chyba najdziwniejszy pojazd BMW. Coś między skuterem a motocyklem

BMW CE 02 to brakujące ogniwo pomiędzy skuterem a motocyklem na prąd. Teraz w pełni elektryczny jednoślad trafił do sprzedaży w dwóch wersjach.

Mazda planuje zupełnie nowy model. Znamy jego nazwę

Mazda zastrzegła nową nazwę w Unii Europejskiej. Skrót „6e” sugeruje elektrycznego następcę Mazdy 6. Jakie są szanse na powrót lubianej limuzyny, ale tym razem z napędem elektrycznym?

Skoda Superb Combi: Praktycznie bez wad

Skoda prezentuje nową generację Superba. Początkowo z nadwoziem kombi, które oferuje ogrom miejsca. To auto zbudowane wg starych dobrych wartości.

To nie koniec hiszpańskiej marki. Seat z rekordowymi zyskami i ofensywą modelową

Zysk operacyjny Seata w 2023 r. wyniósł rekordowe 625 mln euro przy obrotach na poziomie 14,3 mld euro i zwrocie ze sprzedaży osiągającym 4,4 proc. Mało tego, hiszpańska marka planuje odświeżenie gamy modelowej.

Xiaomi podało cenę swojego pierwszego elektryka. Zwali z nóg konkurencję

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało swój pierwszy samochód. Technologiczny gigant chce konkurować z Teslą i Porsche. Xiaomi potwierdziło cenę modelu SU7 - elektryk ma kosztować 28 000 euro (120 tys. zł).