Alain Kaj

O czym warto pamiętać przed założeniem firmy

Marzeniem wielu ludzi jest stworzenie własnego, dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Badania przeprowadzone w 2017 r. przez agencję badawczą PBS wykazały, że aż 39 proc. przepytanych osób poniżej 25 roku życia preferuje założenie lub zamierza założyć własną firmę, tym samym definitywnie porzucając pracę na etacie. Jest wiele spraw, które trzeba przemyśleć przed podjęciem takiej decyzji. O czym powinno się pamiętać przed otwarciem własnego interesu?

Warto rozwijać firmę dzięki silnej marce osobistej

Za każdą marką, firmą i usługą stoi człowiek. To ludziom się ufa lub nie, z nimi nawiązuje się współpracę lub ją zrywa, rozmawia i negocjuje. Marka osobista jest nie do przecenienia w odniesieniu sukcesu. Oto 11 kroków do wzmocnienia personal brandingu i rozwijania dzięki temu firmy, działu czy zespołu.

Jak uzdrowić firmowe finanse

Pieniądze to jeden z podstawowych czynników mierzenia efektywności przedsiębiorstwa oraz jego rozwoju. Jest wiele modeli dysponowania nimi – lepszych i tych gorszych. Co może zrobić przedsiębiorca i o czym musi pamiętać, żeby owocniej zarządzać firmowymi finansami?

Jak prowadzić stabilny i zyskowny biznes

Relacje w biznesie to jeden z najważniejszych kluczy do sukcesu. Jak umacniać kontakty z klientami, partnerami, kontrahentami, dostawcami i współpracownikami, żeby móc prowadzić stabilny, efektywny i zyskowny biznes?

Jak dbać o zadowolenie pracowników

Satysfakcja przekłada się na efektywność, kreatywność, zaangażowanie w wykonywaną pracę, przywiązanie do firmy. Najbardziej owocne są te przedsiębiorstwa, które dbają o wysoki poziom zadowolenia swojego zespołu. Aby stworzyć dobrą atmosferę w pracy, nie trzeba fundować pobytów w SPA, ani co dwa miesiące dawać podwyżki. Wystarczy słuchać i nie działać pod wpływem emocji.

Jak odnieść sukces w sezonowym biznesie

Prowadzenie biznesu sezonowego wymaga od przedsiębiorcy najwyższego stopnia mobilizacji. W krótkim okresie trzeba bowiem zrealizować strategię często niemniej złożoną niż roczne plany niektórych firm. Jedne odnosiły spektakularne sukcesy, a inne kończyły się fiaskiem. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca, który planuje podbić latem rynek w swojej branży?

Współzawodnictwo między pracownikami się opłaca

Motywowanie rywalizacji podwładnych przynosi korzyści firmie i pracowników. Pobudza kreatywne myślenie, motywuje do poszukiwania nowych pomysłów, doskonali umiejętności pracy w zespole. Oto siedem porad, co powinien robić szef, aby motywować zdrową rywalizację wśród pracowników.

Sposoby na ożywienie świątecznych dni majowych w firmie

W każdej branży są okresy większej i mniejszej intensywności pracy i liczby obowiązków do wykonania. Okazje takie jak tegoroczna majówka w niektórych branżach wiążą się z przestojem w codziennym rytmie pracy. Wielu pracowników jak i klientów – bierze w tym czasie urlop i firmy świecą pustkami. Nie ma jednak sezonu, którego nie da się ożywić. Oto dziewięć dobrych sposobów na owocne wykorzystanie nadchodzących majowych dni w firmie.

Dobry biznesmen nie oszczędza, a doskonali swój wynik finansowy

Prowadzenie własnego biznesu czy praca na niektórych stanowiskach wymagają częstych podróży, kontaktów z klientami, partnerami i konkurentami z całego kraju, a nieraz także ze świata. Niektórzy lubią służbowe wyjazdy, inni od nich stronią, ale wątpliwości nie ulega to, że dobrze wykorzystane delegacje przyczyniają się do rozwoju zarówno personalnego, jak i całej firmy.

Innowacje, które zmienią twój biznes

Ciągły rozwój technologii, strategii marketingowych, modelów zarządzania i kanałów dystrybucji przekłada się na zupełnie nowe możliwości ekonomiczne. Powstają nowe potrzeby, nowe rynki, nowe produkty i wydajniejsze rozwiązania. W ciągu najbliższych 10 lat środowisko biznesowe przejdzie dynamiczne zmiany. Przedsiębiorcy, którzy chcą utrzymać się na powierzchni będą musieli się do nich dostosować.