Katarzyna Zarówna

Fokus na wielkopolską fotografię

W województwie działa kilkadziesiąt klubów i stowarzyszeń fotograficznych. To dzięki nim odbywają się liczne wystawy, happeningi czy festiwale.

Jak znaleźć pracę po pięćdziesiątce

Firmy, także w Wielkopolsce, otwierają się na zatrudnianie seniorów.

Przychodząc po miłość do biura

Działają, mają się dobrze i nie narzekają na brak klientów. Biura matrymonialne to nie tylko miejsca, w których można poznać swoją drugą połówkę. Okazuje się, że to mocna alternatywa dla internetowych portali randkowych.

Czar karnawału

Zapusty, ostatki, podkoziołek, czyli ostatnie dni karnawału. A jak podczas tych kilku radosnych tygodni bawił się kiedyś Poznań i cała Wielkopolska?

Ogólnopolska gonitwa

Liczba imprez biegowych w samej Wielkopolsce przekroczy w tym roku 300, podobnie jak w ubiegłym. W całym kraju jest ich prawie dziesięć razy więcej. Kto zarabia na polskim boomie na bieganie?

Historie pachnące drewnem

W Wielkopolsce jest około 200 drewnianych kościołów. Najstarszy, zbudowany w XIV wieku, znajdziemy w Tarnowie Pałuckim koło Wągrowca.

Dziady po wielkopolsku

W nocy na przełomie października i listopada na terenach Polski, Białorusi, Rosji i Ukrainy przez wieki obchodzono obrzęd dziadów, który pozwalał obcować ze zmarłymi. Ten zapomniany przedchrześcijański zwyczaj odżywa dziś w Gieczu.

Zawsze chętnie wracamy do Poznania

Poznań jest całkiem fajny - mówią Antoni Cepel i Marcin Płociennik. Ich 4-minutowy film „Day in Poznań" obejrzało od początku października prawie 30 tysięcy osób? Dlaczego wybrali Poznań? Czy w stolicy wielkopolski jest jeszcze coś do odkrycia?