Olgierd Geblewicz

Olgierd Geblewicz: Wybory, po wyborach i przed wyborami

Za nami historyczne wybory. Fakt, że tylu obywateli pokazało, jak ważna jest dla nich Polska, to zarówno powód do wspólnej dumy, jak i wielkie zobowiązanie dla przyszłego rządu premiera Donalda Tuska do rozsądnego prowadzenia naszych wspólnych spraw - pisze Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Hipokryzja PiS w sprawie obszarów po PGR

Prawo i Sprawiedliwość straciło szansę, aby na poważnie dostrzec problem obszarów popegeerowskich – pisze Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Unikatowa korporacja łącząca wszystkie województwa samorządowe

Polskie regiony to miejsce dla każdego mieszkańca naszego kraju, bo każdy Polak powinien się czuć pełnoprawnym i wartościowym obywatelem, który może realizować swoje aspiracje bez względu na to, w którym regionie żyje.

Trzeba stworzyć fundusz inwestycji lokalnych

Rzeczywistość wyprzedziła plany, a pandemia brutalnie obnażyła braki systemowe. Wierzę jednak, że kryzys może przynieść zmiany na lepsze – podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego i prezes Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu

Pomorze Zachodnie należy do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i jest najczęściej wybieraną destynacją wypoczynkową.

Wątpliwości prawne i faktyczne na korzyść strony

Wszelkie wątpliwości prawne i faktyczne organ ma rozstrzygać na korzyść strony. Zwłaszcza w postępowaniach dotyczących spraw o odebrane uprawnienie lub nałożenie obowiązków.

Unijne fundusze pozwalają się nam rozwijać

Potrafimy wdrażać programy regionalne – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego.