Piotr Butowski

Siódmy A-50U będzie zmodernizowany w przyszłym roku

Dyrektor generalny koncernu Wega Wiaczesław Michiejew zapowiedział, że kolejny, siódmy samolot w wersji A-50Utrafi do sił powietrznych w 2021 r.

Egipt dostanie pierwsze Su-35 w tym roku

Rosyjska agencja prasowa TASS, powołując się na anonimowe „źródła wojskowo-dyplomatyczne”, poinformowała, że należący do Suchoja zakład KnAAZ przystąpił do produkcji myśliwców Su-35 dla Egiptu. Wszystko zgodnie z kontraktem na „ponad 20 myśliwców”.

Zmodernizowane Tu-160 wracają do służby

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej ogłosiło, że „specjaliści 264. Przedstawicielstwa Wojskowego MO FR w Kazańskim Zakładzie Lotniczym im. Gorbunowa przyjęli dwa strategiczne nosiciele rakiet Tu-160 ‘Iwan Jarygin’ i ‘Wasilij Reszetnikow’.

Rosyjska armia odbiera najnowszy system bezzałogowy

Nikołaj Dołżenkow, konstruktor generalny firmy Kronsztadt, powiedział agencji TASS, że firma formalnie przekazała Ministerstwu Obrony Federacji Rosyjskiej pierwszy system bezzałogowych statków powietrznych (BSP) Orion z trzema aparatami latającymi.

Pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego Tu-160M

Rosyjska telewizja państwowa Rossija24 pokazała reportaż z zakładu KAZ im. Gorbunowa w Kazaniu.

MiG kontynuuje projekt lekkiego myśliwca

Rosyjską obiegła wiadomość o tym, że Federacja Rosyjska rozpoczęła badania w celu stworzenia nowego lekkiego myśliwca.

Beriew patentuje nosiciela powietrznego działa laserowego

Rosyjska firma Beriew zarejestrowała patent na wzór przemysłowy dotyczący „samolotu-nosiciela lotniczego systemu laserowego”.

An-140-100 Sjomszczik przystąpił do prób

Rozpoczęły się próby w locie samolotu pasażerskiego An-140-100 przerobionego w wersję do aerofotografii.

Su-57 odpala pocisk do bliskiej walki powietrznej

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej opublikowało wideo, w którym po raz pierwszy przedstawiono myśliwiec Su-57 w trakcie odpalania kierowanego pocisku rakietowego „powietrze-powietrze” bliskiej walki powietrznej z małej komory uzbrojenia w nasadzie skrzydła.

Rosyjska Marynarka Wojenna czeka na samoloty-amfibie

W Taganrogu wystartował pierwszy z trzech samolotów-amfibii Be-200CzS przeznaczonych dla Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej.