Katarzyna Koczwara

Budżet bardziej obywatelski

Samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych boją się rządowych pomysłów. – Po co zmieniać to, co działa coraz lepiej – zastanawiają się.

Gorące lato, czas śmieci i smrodu

Wysoka temperatura to wymarzona pogoda na wakacje. Dla mieszkańców Bielska-Białej, Katowic i sąsiednich miast stała się utrapieniem.

Pieniądze dla warmińsko-mazurskich sołectw

Na realizację inicjatyw lokalnych samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył pół miliona złotych.

Wisła może być bliżej Odry

Wstępny kosztorys budowy Kanału Śląskiego to 11 mld zł.

Ponad dawnymi podziałami

Życie na granicy dynamicznie się zmienia. Pokazują to miasta, które wejście Polski do strefy Schengen wykorzystały do zacieśnienia współpracy z sąsiadami i udowadniają, że razem można więcej.

Zastrzyk pieniędzy dla białostockich przedszkoli

Ponad 3 mln zł przeznaczono m.in. na realizację dodatkowych zajęć, zakup pomocy edukacyjnych i podnoszenie kwalifikacji kadry 12 placówek. Z dofinansowania skorzysta prawie 2 tys. przedszkolaków.

Pokazać potencjał, odsłaniając przestrzeń

Zasłaniają niemal wszystko. Są wielkogabarytowe, ale i w formie wizytówek. Wiszą na billboardach, płotach, słupach i barierkach. Zamiast informować – szpecą. Są miejscowości, które zaczynają walczyć z wszechobecnymi reklamami.

Pasterze na szlaku

Na pograniczu polsko-czesko-słowackim powstaje nowy produkt turystyczny. Szlak kultury wołoskiej wytyczany jest w regionie, gdzie jej wpływy widoczne są do dziś, choć nie wszyscy mają tego świadomość.

Na narty, łyżwy, a może kibicując

Amatorzy wypoczynku w Beskidach nudzić się nie będą. Większość czas spędzać będzie na licznych stokach narciarskich, ale turystyczne kurorty przygotowały znacznie więcej atrakcji.

Kajetan „Kajto” Kajetanowicz: Z sukcesów trzeba umieć się cieszyć

W rajdach nigdy nie możesz być pewny wyniku. Ułamek sekundy może spowodować, że znajdziesz się poza drogą – mówi Kajetan Kajetanowicz, rajdowiec z Ustronia.