Rafał Bieńkowski

Mam ciarki, kiedy mówię o short-tracku

W Polsce na trybunach jest cisza, słychać, jak ktoś oddycha. Na Pucharze Świata szał, ludzie krzyczą. Ale jak zdobywasz medale, to dopiero jest jazda – mówi pochodząca z Białegostoku łyżwiarka.

Mam w sobie lokalny patriotyzm

Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy i rekordzista Polski w pchnięciu kulą o minionym roku oraz przyczynach sportowej przeprowadzki ze Szczytna do Olsztyna.

Sylwetka Piotra Koczana, byłego mistrza Polski w w siatkówce

Był mistrzem Polski w siatkówce z AZS-em Olsztyn, srebrnym medalistą mistrzostw Europy z reprezentacją i ojcem siatkówki plażowej na Warmii i Mazurach. Zmarł w wieku 62 lat.

Stadion musi przestać straszyć

Stadion miejski w Olsztynie w przyszłym roku będzie obchodził 40. urodziny, ale świętować nikt nie zamierza. Jaka jest szansa, że w miejscu jubilata pamiętającego jeszcze czasy Edwarda Gierka stanie w końcu nowy obiekt?

Zjeść parkiet i wygrać mecz

Marcin Malewski, wychowanek i jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy ręcznych pierwszoligowej Warmii Olsztyn, opowiada o wychodzeniu klubu z finansowych tarapatów i łączeniu sportu z pracą.

Jestem niezłym strażakiem

Janusz Bucholc, wychowanek i wieloletni kapitan piłkarzy Stomilu Olsztyn mówi o przywiązaniu do klubu i trudnej roli lidera drużyny permanentnie targanej problemami finansowymi.

Jerzy Mróz: To był fantastyczny facet

Olsztynianin, Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, opowiada o znajomości z legendarnym trenerem i trudnych początkach turnieju poświęconego jego pamięci. W tym roku odbędzie się on w Krakowie w dniach 11 – 13 sierpnia.

Jakub Kochanowsk, zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn, złotym dzieckiem polskiej siatkówki

Zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn Jakub Kochanowski stał się symbolem kolejnego złotego pokolenia polskiej siatkówki.

Gwiazdy nad jeziorami

Mikołajki już po raz piąty przyjmą najlepszych kierowców rajdowych świata.