Jakub Łabuz

Jakie wsparcie dla przedsiębiorców w związku ze wzrostem cen energii

Polska energetyka oparta jest o spalanie węgla – w 2018 r. udział węgla kamiennego i brunatnego w produkcji energii elektrycznej stanowił ok. 78 proc.

Czym jest, a czym nie jest pieniądz elektroniczny

W ostatnim czasie o technologii blockchain mówi się coraz więcej. Środowisko branży FinTech pozytywnie zareagowało na komunikat Komisji Nadzoru Finansowego informujący o przyznaniu zezwolenia polskiej spółce Billon Solutions na prowadzenie działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego na podstawie przepisów ustawy o usługach płatniczych.

Blockchain: Smart kontrakt zdecydowanie wkracza do biznesu

Mając na uwadze unikatowe cechy blockchaina, zakres zastosowania tej technologii jest coraz szerszy. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie blockchainem przedsiębiorców, w tym takich światowych potentatów jak czołowi dostawcy oprogramowania czy jeden z największych portali społecznościowych.

Jak przetwarzać dane osobowe w firmie

Europejski prawodawca dostrzegł ryzyko niedostatecznego zabezpieczenia praw pracowników do ochrony ich danych osobowych na poziomie unijnym, pozwalając na uszczegółowienie przepisów krajowych.

RODO: ile monitoringu w miejscu pracy

Przedsiębiorca będzie mógł podjąć decyzję o wprowadzeniu szczególnego nadzoru nad miejscem pracy lub terenem wokół zakładu pracy w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu. Jednocześnie zakazane będzie obejmowanie monitoringiem miejsc, które nie są przeznaczone do wykonywania pracy, w tym pomieszczeń sanitarnych, szatni, stołówek lub palarni.