Paweł Rusak

Humblebrag: odlot od rzeczywistości?

Podróże samolotem. Dla jednych konieczność, dla innych przyjemność. Ba, czasem to świetna okazja do pochwalenia się, jakie to wspaniałe, ekskluzywne i wyjątkowe wydarzenie. Niestety coraz częściej towarzyszy temu zwyczaj, który zaczyna denerwować innych pasażerów i własnych znajomych.

Moda 2019. Jak to było?

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Producenci i sprzedawcy wszelakich dóbr dzielą się informacjami, co było najbardziej pożądanym towarem w ich kategoriach. Globalna wyszukiwarka produktów z kategorii mody Lyst przygotowała raport podsumowujący 2019 rok, w którym znajdziemy must-have’y mijającego roku.

Być jak rajdowiec

Własny duży model kolejki czy toru wyścigowego to niedoścignione marzenie wielu małych chłopców. Ale to dorośli chłopcy mogą mieć prawdziwe arcydzieło – replikę jednego z torów Formuły 1.

Złote dźwięki

Czy można sprawić, żeby produkt, który sam w sobie jest wyjątkowy, stał się jeszcze bardziej niepowtarzalny? Owszem, można. Jednym z przykładów mogą być słuchawki AirPods od firmy Caviar.

Ustrzel własny stres!

Chyba każdy mały chłopiec chciał zostać policjantem lub żołnierzem. Większość z nas owego marzenia nie spełniła. Ale w dorosłym życiu to pragnienie można zrekompensować, a przy okazji pozbyć się stresu. Wystarczy pójść na strzelnicę.

Elektryczna supersowa

Niesłychaną drogę przeszły auta elektryczne w ciągu ostatniej dekady. Od nowinek technologicznych, wyglądających topornie, aż do dzieł sztuki, których osiągi zapierają dech w piersiach. Do grona tych drugich dołączy japońska supermaszyna Aspark Owl.

Czas dźwiękiem malowany

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą. Najwyraźniej ta maksyma przyświecała brytyjskiej firmie Bremont, która zaprosiła do współpracy nie tylko członka najsłynniejszego zespołu – The Rolling Stones – ale także człowieka, którego czas wydaje się nie imać.

Oddech od świata

A gdyby tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? A może gdzie indziej? Choćby w kaniony w amerykańskim stanie Utah. Mogą być wymarzonym miejscem na gustowny wypoczynek z dala od cywilizacji. Pod warunkiem że zameldujemy się w Camp Sarika Retreat.

Leica ubiera się u Smitha

Brytyjski dom mody Paul Smith po raz drugi połączył swoje siły z niemieckim producentem aparatów fotograficznych Leica. Efektem ich współpracy jest wyjątkowo gustowny model, który sam w sobie może być dodatkiem do naszego stroju.

Szata zdobi psa

Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, intensywniej rozglądamy się za gustownymi, ciepłymi ubraniami. W tym samym czasie warto zwrócić uwagę na odpowiednie okrycie dla naszych… psów. Szczególnie, kiedy do wyboru mamy unikalne kurtki puchowe od Moncler Genius.