Paweł Rożyński

Paweł Rożyński

Paweł Rożyński: Sielanka na rynku pracy się kończy. Firmy masowo wprowadzają sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja staje się coraz popularniejsza w polskich firmach, przyspieszając rozwój i zwiększając wydajność pracowników. Jest jednak druga strona medalu: AI i roboty zabiorą nam pracę. To nie musi być wcale zła wiadomość.

Elon Musk zbuduje potężny superkomputer. Szykuje sztuczną inteligencję Grok 2 i 3

Superkomputer ma zasilać następne wersje chatbota AI Grok, który rzucił wyzwanie m.in. ChatGPT OpenAI czy Gemini Google`a.

Elon Musk: Sztuczna inteligencja zabierze pracę wszystkim. Zmieni to sens życia

Miliarder i założyciel takich firm jak Tesla, SpaceX czy Neuralink, jest przekonany, że AI zastąpi ludzi na rynku pracy. Ludzie otrzymywaliby zaś wypłaty od państwa.

To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda

Nowoczesna łączność 5G nie zdążyła w pełni rozwinąć skrzydeł, a już mówi się o jej następcy. Technologia 6G ma być tysiące razy szybsza i pozbawiona opóźnień, co otworzy wrota do zupełnie nowych usług.

Wystarczy impuls za 13 centów, by zniszczyć rój dronów. Nowa super broń

Rząd brytyjski poinformował o opracowaniu niezwykle skutecznej broni, która wykorzystuje ukierunkowaną energię, by jednocześnie niszczyć wiele celów w powietrzu czy na lądzie.

„Ojciec chrzestny AI": Sztuczna inteligencja zabierze pracę. Stała kwota dla każdego

Profesor Geoffrey Hinton przestrzega przed światowym wyścigiem zbrojeń w dziedzinie AI i zostawianiem jej decyzji o zabijaniu. Twierdzi, że rządy będą musiały ustanowić bezwarunkowy dochód podstawowy, aby zapobiec wzrostowi nierówności.

Prezes DataWalk: Chcemy burzyć monopol Palantira. Dane to złoto XXI wieku

Kiedyś byliśmy pyłkiem na bucie Palantira i nas nie dostrzegali, teraz już jesteśmy kamykiem w ich bucie – mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk, firmy specjalizującej się w analizie danych. Jej rozwiązanie pomogło w pokonaniu znanych gangów jak latynoski Mara Salvatrucha.

Ameryka wstaje z kolan. Koniec z kłopotliwym uzależnieniem od Rosji w kosmosie

Statek kosmiczny Starliner na dniach ma wyruszyć w swój pierwszy załogowy lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), uniezależniając USA od rosyjskich rakiet Sojuz. Ameryka będzie dysponować całą flotą kapsuł i promów kosmicznych.

Paweł Rożyński: Drogo w salonach samochodowych. Czy zarobki Polaków jeszcze nadążają za cenami aut?

Nie dość, że auta skokowo zdrożały w czasie pandemii, to jeszcze w ramach ekologicznej misji Bruksela szykuje nam kolejne podwyżki.

Prezes Alior Banku: Sztuczna inteligencja jest szansą

Obecnie najważniejsze są dane i cyberbezpieczeństwo. Dlatego z dużą atencją obserwujemy nie tylko rozwój sztucznej inteligencji, ale również komputerów kwantowych – mówi Grzegorz Olszewski, prezes zarządu Alior Banku.