Paweł Rożyński

Firmy coraz bardziej wrogie pracy zdalnej. Spada wydajność?

Szefowie uważają, że w domu pracuje się mniej wydajnie – twierdzi Microsoft. Zatrudnieni są jednak innego zdania.

Paweł Rożyński: Kryzys na progu, a rząd śpi

Są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, bezczelne kłamstwo i statystyki – mawiał Mark Twain. Najnowsze dane z sierpnia o wzroście produkcji i płac oraz niskie bezrobocie tworzą wrażenie, że nasza chata z kraja i kryzys przejdzie obok.

Piechur jak pilot myśliwca. I będzie widział przez ściany

Armia USA rozpoczyna wprowadzanie rozszerzonej rzeczywistości. Żołnierze otrzymali pierwsze zestawy gogli bojowych od Microsoftu, co ma skokowo zwiększyć ich skuteczność.

Paweł Rożyński: Pusta autostrada bez dojazdów. Polacy wpuszczeni w kanał

Przekop przez Mierzeję Wiślaną to inwestycja przeprowadzona na zamówienie polityczne i pozbawiona jakiegokolwiek ekonomicznego sensu. Będzie wielkim rozczarowaniem. Ale to już po wyborach.

Proste rozwiązanie zmieni amerykańskich żołnierzy w mocarzy

Konstrukcja jest lekka i w niczym nie przypomina niezgrabnego, ciężkiego, zrobotyzowanego egzoszkieletu, który wojsko chciało wcześniej wprowadzić.

Nowy zabójca wirusów. Także Covid-19 nie przeżyje

Specjalna folia z tworzywa sztucznego jest tania i można tworzyć z niej sprzęt ochronny, jak fartuchy lekarzy, a także opakowania spożywcze czy obrusy.

Paweł Rożyński: Wdzięczność nie jest gwarancją biznesu

Powojenna pomoc gospodarcza dla Ukrainy zapowiada się imponująco. Ale wielkie nadzieje na korzyści związane z obecną „kluczową rolą Polski” mogą okazać się płonne.

Paweł Rożyński: Trudne czasy to raj cyberprzestępców

Zaostrzająca się rywalizacja Zachodu z Rosją i Chinami, powszechna drożyzna i niepokoje to paliwo dla różnej maści hakerów.

Humanoid bada podmorskie wraki. Poleci w kosmos?

Robot stworzony na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii nurkuje do wraków statków i zatopionych samolotów, nawet na głębokości kilometra.

Paweł Rożyński: Kończy się płacowe eldorado

Dane mówiące o powszechnych i wysokich podwyżkach płac nad Wisłą są złudne. Inflacja rośnie już bowiem szybciej niż zarobki. A kolejne miesiące mogą przyspieszyć ubożenie Polaków.