Paweł Rożyński

Koreańscy szpiedzy infiltrują firmy

Stany Zjednoczone ostrzegły, że pracownicy IT z Korei Północnej próbują zatrudniać się zdalnie w zachodnich firmach, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Celem jest kradzież pieniędzy dla reżimu Kim Dzong Una.

Poczty w dronowej awangardzie. Paczka prosto z nieba

Drony zrobiły furorę na ukraińskim niebie, okazując się morderczą i skuteczną bronią, ale w tym samym czasie szybko rozwijają się zastosowania cywilne. Jednym z wiodących są „latający listonosze”.

Paweł Rożyński: Druga kadencja Glapińskiego. To nie jest sternik na czas sztormu

Nie miejmy złudzeń. Adam Glapiński nie był i raczej nie będzie ani skutecznym strażnikiem siły złotego, ani niezależności NBP, a tylko przyzwoitym wykonawcą polityki tworzonej w siedzibie PiS. To mało jak na tak trudne czasy.

Na aktorów padł blady strach. AI może ich okraść albo zastąpić

Equity, amerykański związek zawodowy pracowników sztuk widowiskowych, wystartował z nową kampanią „Stop AI Stealing the Show”. Twierdzi, że sztuczna inteligencja uderza w źródła utrzymania aktorów i należy zmienić prawo.

Chiny grają ostro. Wyrzucą zachodnie komputery

Pekin nakazuje instytucjom rządowymi i firmom wspieranym przez państwo usunięcie zagranicznych komputerów. Na śmietnik pójdzie co najmniej 50 milionów urządzeń. Na początek

Paweł Rożyński: Stopami gonimy inflację, a ona wciąż ucieka

Dwie złe wiadomości są takie: to nie koniec podwyżek stóp procentowych, a ich wysoki poziom pozostanie z nami raczej na długo. Inflacja prędko nie odpuści.

Paweł Rożyński: Dobre sankcje, to szczelne sankcje

Szósty pakiet sankcji z embargiem na rosyjską ropę na czele może być najsilniejszym jak dotąd ciosem w Rosję. Kreml nie może jednak kompensować sobie utraconych wpływów gdzie indziej czy wyższymi cenami.

Paweł Rożyński: Wyrwani z rąk dilera

Trzeba pogodzić się z ryzykiem wyższych cen energii i naciskać rząd na szybszą dywersyfikację jej źródeł.

Technologia stała się niezbędnym narzędziem biznesu

Rozmowa z Andrzejem Zającem, Prezesem Integrated Solutions (integrator technologiczny w Grupie Orange Polska) i Przemysławem Kanią, Dyrektorem Generalnym Cisco Poland

Kosmiczny miliarder stawia na ciepłe i uczuciowe roboty

Niedawno wrócił z wyprawy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, planuje kolejną ekspedycję, tym razem wokół Księżyca, ale jego nową pasją są roboty, które mają uszczęśliwiać ludzi.