Paweł Rożyński

Paweł Rożyński: Funduszomania w rozkwicie

Ciąg dalszy gmatwania finansów i prowadzenia kreatywnej księgowości. Rząd tworzy kolejny fundusz celowy i znów pod szczytną ideą ukrywa dług i daje pole do nadużyć.

Opóźnia się lądowanie astronautów na Księżycu. Lot testowy NASA w lutym

NASA zamierza wystrzelić potężną rakietę nowej generacji Space Launch System z pustą kapsułą na początku 2022 roku. Lądowanie załogowe zaplanowano na 2024 rok, ale będzie to trudne do zrealizowania.

Algorytm Twittera okazał się stronniczy. Promuje prawicę

Władze platformy ujawniły na blogu, że algorytm, który odpowiada za pokazywania treści na stronie głównej Twittera, jest „wadliwy”. Bardziej promował treści publikowane przez konserwatywnych polityków niż lewicowych.

Paweł Rożyński: Kapitan jednak zmienia kurs

Baron Münchhausen potrafił sam się wyciągnąć z bagna, ciągnąc się za włosy. Z bagna inflacji tak łatwo wyjść się nie da, choć można odnieść wrażenie, że Rada Polityki Pieniężnej zbyt długo w to wierzyła.

Nowa rzeczywistość napędzana chmurą

Obecnie co czwarta firma decyduje się płacić za usługi chmurowe, a jeszcze dwa lata wcześniej było to zaledwie 11 proc.

Od montowni do potentata

Polska potęga eksportowa w produkcji RTV i AGD nie byłaby możliwa bez kapitału zagranicznego i obecności w Unii Europejskiej, która go przyciągnęła i zachęciła do ogromnych inwestycji.

Paweł Rożyński: Kusić, nie wyganiać Amerykanów. Niepowtarzalna szansa

Stoimy przed niepowtarzalną szansą przyciągnięcia do Polski największej inwestycji w historii. O ile nie zaszkodzą temu harce polityków w stylu lex TVN.

Elektronika podrożeje. Producenci chipów ostro podnoszą ceny

Na brakach mikroprocesorów korzystają ich producenci. Ceny rosną, a kłopot mają koncerny motoryzacyjne i wytwórcy elektroniki użytkowej.

Paweł Rożyński: Inflacja pobudza płacowy apetyt

Pracownicy mają oczy. Widzą, jak szybko rosną ceny i że mimo pandemicznego kryzysu bardzo dobre wyniki notują firmy. Te może więc czekać gorąca jesień.

Paweł Rożyński: Niebezpieczny ożenek z inflacją

Skok inflacji zaskoczył i rząd, i NBP. Władze są jednak więźniem swojej retoryki i bagatelizowania problemu. Kompletnie nie wiedzą, co robić, a zagrożenie rośnie.