Katarzyna Richter

Wellbeing w małych przedsiębiorstwach – od czego zacząć?

Wellbeing zyskuje na coraz większym znaczeniu w miejscu pracy. Managerowie zdali sobie sprawę, że umowa o pracę i dobre wynagrodzenie często już nie wystarczają, aby zatrzymać w firmie cennego pracownika. Małe przedsiębiorstwa dopiero zaczynają wprowadzać pierwsze rozwiązania, a dobrą inspirację może stanowić m.in. szwedzka fika.

Koronawirus: jak dobrze rozstać się z pracownikiem i utrzymać renomę firmy

Pracownik lub współpracownik, z którym firma się aktualnie rozstaje może za chwilę stać się jej klientem, kontaktem biznesowym pozwalającym dotrzeć do pożądanych osób w branży, ambasadorem lub chodzącą antyreklamą. Wszystko zależy od sposobu zakończenia współpracy.

Powrót do biura po pandemii koronawirusa - nowa rzeczywistość w firmach

Od powrotu do biur dzieli nas kilka tygodni, a może i miesięcy, ale ten moment w końcu kiedyś nastąpi. Jednak praca nie będzie już nigdy wyglądać tak samo. Pandemia była ogromnym zaskoczeniem dla pracodawców, którzy musieli podjąć decyzję o reorganizacji biura i przejściu na tryb pracy zdalnej. Zmiany te były przyspieszonym kursem tego, co miało nastąpić w przyszłości.

Koronawirus: rekrutacja nowych pracowników przez internet

19 mln Polaków korzysta z mediów społecznościowych, a ogłoszenia video z ofertą pracy są o 230 proc. częściej otwierane niż te w formie tradycyjnej publikacji.

Wielcy szachiści zagrają w sieci o 250 tys. dolarów

Mistrz świata w szachach Magnus Carlsen zapowiedział rozegranie na przełomie kwietnia i maja turnieju ośmiu arcymistrzów z pulą nagród jakiej nie było w rywalizacji sieciowej – 250 tys. dolarów.

Jak znaleźć utalentowanych pracowników - innowacyjne rozwiązania w rekrutacji

Firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań, które pomogą wybrać utalentowanych kandydatów, a także zatrzymać najbardziej wartościowych pracowników. Kreatywny i nowoczesny proces rekrutacji to jeden z podstawowych składników sukcesu w organizacji.