Izabela Popko

Naczelny lekarz USA ostrzega: 13 lat to za wcześnie na media społecznościowe

13-latkowie mogą korzystać z większości serwisów społecznościowych. Dr Vivek Murthy, naczelny lekarz USA, uważa jednak, że to stanowczo za wcześnie na to, by nastolatki wkraczały do świata social mediów. Jego wypowiedź cytuje serwis CNN.

Brad Pitt: aktor, który został biznesmenem. Wina, meble, kosmetyki, a teraz moda

O rolach filmowych Brada Pitta mówi się dużo. O jego działalności biznesowej – znacznie mniej, tymczasem Pitt od lat z sukcesami buduje swoją pozycję biznesmena. Jego najnowszy produkt – luksusowe koszule z kaszmiru, okazał się hitem.

Muzeum w Zurychu zgubiło obrazy mistrzów holenderskich. „Niefortunny incydent"

Kunsthaus w Zurychu, jedno z najbardziej znanych muzeów w Europie, poinformowało, że zaginęły obrazy XVII–wiecznych mistrzów holenderskich. Dzieła najprawdopodobniej zostały ukradzione, ale władze muzeum nie są tego pewne.

Burza wokół pokazu domu mody Schiaparelli. Krytyka za głowy zwierząt w kolekcji

Nowa kolekcja domu mody Schiaparelli niespodziewanie wywołała kontrowersje. Oburzenie wywołało wykorzystanie sztucznych głów dzikich zwierząt w kolekcji. W obronę dom mody wzięła organizacja PETA walcząca o prawa zwierząt.

Justin Bieber sprzedał prawa do swoich piosenek. Kto skupuje hity gwiazd?

28-letni Justin Bieber właśnie sprzedał prawa do swoich piosenek za 200 milionów dolarów. Poszedł w ślady Boba Dylana, Bruce'a Springsteena czy Davida Bowie'ego, którzy zrobili to przed nim. Kto skupuje prawa do utworów, które zna cały świat?

Ile minut dziennie Polacy zyskują pracując zdalnie? Jesteśmy w światowym ogonie

72 minuty dziennie – tyle średnio zyskują na pracy zdalnej pracownicy z 27 państw przebadanych przez National Bureau of Economic Research. Ile czasu oszczędzają Polacy dzięki pracy z domu? I co robimy z dodatkowym czasem wolnym?

Finał „napadu stulecia” w Grecji. Złodziej obrazu Picassa usłyszał wyrok

Giorgos Sarmantzopoulos obsesyjnie kochał sztukę. Jego pasja doprowadziła go do zuchwałego przestępstwa. Miłość do dzieł wielkich mistrzów malarstwa Sarmantzopoulos przypłacił aresztem i procesem. Sąd właśnie wydał wyrok w tej sprawie.

Logotyp na wulkanie. Nietypowa kampania reklamowa brytyjska marki luksusowej

Burberry, znana angielska marka luksusowa, pokryła swoją charakterystyczną kratą fragment wulkanu na Wyspach Kanaryjskich, a także łąkę w RPA. To kolejna nietypowa akcja promocyjna, symbol zmian, które przechodzi słynna angielska marka odzieżowa.

Miał być kolorem XX wieku. Żegnamy „millennial pink”. Jaki kolor go zastąpi?

Era koloru zwanego „millennial pink” dobiegła końca. Jaki kolor go zastąpi? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Zdaniem analityków młodzi ludzie z generacji Z są znacznie bardziej odporni na trendy, więc niechętnie przyjmują narzucane im wzorce.

„Brak szacunku dla zmarłych”. Brytyjskie muzea rezygnują ze słowa „mumia”

Brytyjskie muzea chcą zrezygnować z używania określenia „mumia” w odniesieniu do zmumifikowanych szczątków ludzkich. Zamiast niego rekomendują określenie „osoba zmumifikowana”. Zdaniem pomysłodawców tej zmiany chodzi o szacunek dla zmarłych.