13-latkowie mogą korzystać z większości serwisów społecznościowych. Dr Vivek Murthy, naczelny lekarz USA, uważa jednak, że to stanowczo za wcześnie na to, by nastolatki wkraczały do świata social mediów. Jego wypowiedź cytuje serwis CNN.
O rolach filmowych Brada Pitta mówi się dużo. O jego działalności biznesowej – znacznie mniej, tymczasem Pitt od lat z sukcesami buduje swoją pozycję biznesmena. Jego najnowszy produkt – luksusowe koszule z kaszmiru, okazał się hitem.
Kunsthaus w Zurychu, jedno z najbardziej znanych muzeów w Europie, poinformowało, że zaginęły obrazy XVII–wiecznych mistrzów holenderskich. Dzieła najprawdopodobniej zostały ukradzione, ale władze muzeum nie są tego pewne.
Nowa kolekcja domu mody Schiaparelli niespodziewanie wywołała kontrowersje. Oburzenie wywołało wykorzystanie sztucznych głów dzikich zwierząt w kolekcji. W obronę dom mody wzięła organizacja PETA walcząca o prawa zwierząt.
28-letni Justin Bieber właśnie sprzedał prawa do swoich piosenek za 200 milionów dolarów. Poszedł w ślady Boba Dylana, Bruce'a Springsteena czy Davida Bowie'ego, którzy zrobili to przed nim. Kto skupuje prawa do utworów, które zna cały świat?
72 minuty dziennie – tyle średnio zyskują na pracy zdalnej pracownicy z 27 państw przebadanych przez National Bureau of Economic Research. Ile czasu oszczędzają Polacy dzięki pracy z domu? I co robimy z dodatkowym czasem wolnym?
Giorgos Sarmantzopoulos obsesyjnie kochał sztukę. Jego pasja doprowadziła go do zuchwałego przestępstwa. Miłość do dzieł wielkich mistrzów malarstwa Sarmantzopoulos przypłacił aresztem i procesem. Sąd właśnie wydał wyrok w tej sprawie.
Burberry, znana angielska marka luksusowa, pokryła swoją charakterystyczną kratą fragment wulkanu na Wyspach Kanaryjskich, a także łąkę w RPA. To kolejna nietypowa akcja promocyjna, symbol zmian, które przechodzi słynna angielska marka odzieżowa.
Era koloru zwanego „millennial pink” dobiegła końca. Jaki kolor go zastąpi? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Zdaniem analityków młodzi ludzie z generacji Z są znacznie bardziej odporni na trendy, więc niechętnie przyjmują narzucane im wzorce.
Brytyjskie muzea chcą zrezygnować z używania określenia „mumia” w odniesieniu do zmumifikowanych szczątków ludzkich. Zamiast niego rekomendują określenie „osoba zmumifikowana”. Zdaniem pomysłodawców tej zmiany chodzi o szacunek dla zmarłych.