Izabela Popko

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca: joga w każdej firmie. Dla dobra pracowników

Sala do ćwiczeń jogi tuż obok stanowiska pracy? Takich warunków chce dla pracowników Światowa Organizacja Zdrowia. Najnowsza rekomendacja WHO zaleca pracodawcom stosowanie środków, które pomogą zatrudnionym lepiej radzić sobie ze stresem w pracy.

Bar z Krakowa wśród najlepszych na świecie. Debiut Polaków na prestiżowej liście

Krakowski bar „TAG” zadebiutował na arenie międzynarodowej – i od razu trafił do światowej czołówki. Krakowski lokal znalazł się w czołowej setce najlepszych barów na świecie w tegorocznej edycji konkursu The World's 50 Best Bars”. Bar z Krakowa wśród najlepszych lokali tego typu na świecie. Polacy na prestiżowej liście

Pierwszy „kosmiczny” szampan. Powstał, by można go było pić w stanie nieważkości

Rozwój turystyki orbitalnej wymusza powstawanie usług, które umilą podróż turystom w kosmosie. Mumm, francuski producent szampana, w przeszłości sponsor Formuły 1, stworzył szampana, którego można pić w stanie nieważkości. Trunek ma postać pianki.

Cel: nie wyróżniać się. Dlaczego loga marek luksusowych wyglądają identycznie?

Ferragamo była jedną z ostatnich marek luksusowych z unikatowym logotypem. To już przeszłość: Włosi zaprezentowali właśnie nowe logo, łudząco podobne do logotypów innych marek luksusowych. Dlaczego luksus tak pokochał brak oryginalności?

Picasso i trampki. Słynny dom aukcyjny wchodzi na rynek ubrań sportowych

Christie’s, jeden z najsłynniejszych domów aukcyjnych na świecie, mający ponad 250 lat historii, postanowił odpowiedzieć na zmiany, które dokonują się na rynku dóbr kolekcjonerskich. Nowy dział firmy zajmie się sprzedażą streetwearu.

Starbucks na celowniku aktywistów. „Dlaczego musimy dopłacać za mleko roślinne?”

Przedstawiciele PETA, organizacji walczącej o prawa zwierząt, znanej z niekonwencjonalnych metod działania, wzywają amerykańską sieć kawiarni Starbucks, aby przestała pobierać dodatkowe opłaty za mleko roślinne do kawy.

Rodzina królewska chce cenzurować filmy z pogrzebu Elżbiety II. Media oburzone

Brytyjska rodzina królewska chce, by zdecydowana większość ujęć z ceremonii pochówku Elżbiety II zniknęła z mediów. Media mogłyby zachować dla siebie jedynie niewielkie fragmenty – informuje „Guardian”.

Smutne ubrania na trudne czasy. Kanye West chce ubrać świat w erze kryzysu

Kanye West, enfant terrible świata muzyki, zawsze zakochany był w modzie. Spełnił swoje marzenie – produkty sygnowane przez niego dostępne były w sklepach Adidasa czy Gap. Teraz West chce zrealizować swoją wizję i stworzyć własne modowe imperium.

Brad Pitt rzeźbi. Tom Hardy – uprawia zapasy. Czy gwiazdy mogą mieć hobby?

Nie przy blasku fleszy. Nie w otoczeniu gwiazd i celebrytów. Brad Pitt i Tom Hardy pokazali ostatnio, że gwiazdy mogą znaleźć czas na hobby. I że wcale nie robią tego dla pieniędzy, ale dlatego, że to lubią.

Mango likwiduje swoją markę premium. Przetrwała zaledwie rok

Mango, hiszpański potentat rynku mody, rezygnuje ze swojej marki premium. Ubrania z logiem Alter Made znikną z rynku. Decyzja o stworzeniu marki premium, która postawi na modę zrównoważoną okazała się nietrafiona?