Izabela Popko

Najsłynniejszy hotel w Ukrainie na sprzedaż. Dochód wesprze budżet państwa

Monumentalny hotel „Ukraina” w Kijowie ma zostać sprzedany. To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum miasta. Historia obiektu jest burzliwa – miał być socrealistyczną perełką stolicy Ukrainy, ale oszpecono go na polecenie Nikity Chruszczowa.

Blok mieszkalny z drewna. To będzie jeden z największych w UE obiektów tego typu

Valckensteyn to nazwa bloku mieszkalnego w Rotterdamie, którego głównym budulcem będzie drewno. Będzie to największy tego typu budynek w Holandii – i jeden z największych w Europie. Czy taka technologia to przyszłość budownictwa mieszkalnego?

Słynny dom mody ma sposób na kryzys w branży luksusowej. Ceny cały czas w górę

Chanel, jeden z najbardziej znanych francuskich domów mody, przedstawił swoje wyniki za 2023 rok. Są rekordowe, mimo że branża dóbr luksusowych notuje spowolnienie, a rywale Chanel borykają się ze spadkami sprzedaży. Na czym polega sekret skuteczności Francuzów?

Fast food to luksus – tak twierdzi większość Amerykanów i Amerykanek

Do fast foodów przylgnął wizerunek niezdrowego, ale za to taniego i łatwo dostępnego jedzenia. Tymczasem prawie ośmiu na dziesięciu Amerykanów uważa tego rodzaju produkty za luksusowe. Powód? Inflacja, która dotyka również popularne sieci barów szybkiej obsługi.

Twórca włoskiej marki odchodzi z firmy, którą stworzył. „Zostałem zdradzony”

Luciano Benetton odchodzi ze stanowiska prezesa znanej na całym świecie włoskiej marki odzieżowej, której jest twórcą. Powodem tej decyzji ma być konflikt wewnątrz firmy.

Pierwsza kobieta w historii wygrała brytyjską Formułę 4. Kim jest Abbi Pulling?

Ma 21 lat i w dorobku wiele sukcesów w wyścigach samochodowych. 12 maja 2024 roku jako pierwsza kobieta w historii została zwyciężczynią brytyjskiej edycji Formuły 4. Niebawem na Netfliksie zobaczymy serial dokumentalny opowiadający o jej drodze do sukcesu. Kim jest Abbi Pulling?

Początek końca ery megainfluencerów. Generacja Z przestała im ufać

Najbardziej wpływowi influencerzy i influencerki zaczynają nudzić młodych ludzi – wynika z badań. Czy jesteśmy świadkami zmierzchu ery influencerów?

Badanie: co Europejczycy myślą o milionerach? Polacy wyjątkiem na tle Europy

Jak mieszkańcy krajów Europy postrzegają bogaczy? Rozbieżności są duże, a Polacy są w Europie wyjątkowi – pod względem myślenia o ludziach zamożnych więcej łączy nas z Azjatami niż z Niemcami, Włochami czy Francuzami.

Ranking najlepszych miast na świecie. Niespodziewany lider wśród polskich miast

W których miastach na świecie żyje się najlepiej – takie pytanie postawili sobie eksperci brytyjskiej firmy konsultingowej Oxford Economics. Ich najnowszy raport przynosi analizę kilkuset miast na całym świecie pod względem ich atrakcyjności dla mieszkańców. W zestawieniu pojawiły się też miasta z Polski. Które z nich wypadło najlepiej?

Bill Gates pokazał, jakie książki czyta. Wojna, szpiedzy i sztuczna inteligencja

Jak co roku, Bill Gates poleca na swoim blogu książki na lato. Literackie rekomendacje jednego z najbogatszych ludzi świata stały się już tradycją, a Bill Gates potrafi zaskoczyć propozycjami książkowym. W tym roku wsród polecanych książek znalazła się powieść „Kulawe konie”, która doczekała się serialowej adaptacji.