Izabela Popko

Nowy raport nie zostawia złudzeń: ubrania z recyklingu szkodzą środowisku

Przerabianie butelek PET na ubrania nie ma nic wspólnego z troską o środowisko – przekonują autorzy raportu przygotowanego przez znane brytyjskie organizacje. To raczej sposób na to, jak produkować jeszcze więcej śmieci.

Patagonia znowu zaskakuje: słynna marka ubrań zaczyna produkcję wina

Patagonia, znany producent odzieży outdoorowej, zaangażował się w kolejny projekt, który nie jest związany z ubraniami: w produkcję win. Oczywiście, zgodnie z filozofią marki, są to wina naturalne.

Czy kształt kieliszka na wpływ na smak wina? O tym trzeba pamiętać

To nie przesąd – źle dobrany kieliszek naprawdę ma wpływ na smak wina. Przekonał się pewnie każdy, kto próbował wina ze szklanki lub plastikowego kubka. W czym najlepiej podawać różne rodzaje wina?

Oslo: jedyne takie muzeum na świecie. 28 tysięcy prac tylko jednego malarza

Munchmuseet, otwarte właśnie w Oslo, mieści 28 tysięcy prac Edwarda Muncha, ale i tak miliony ludzi z całego świata przyjadą tu, by oglądać „Krzyk”, najsłynniejszy obraz norweskiego malarza.

Wembley: wszystkie koncerty z tłumaczeniem na migowy. „Zapraszamy niesłyszących”

Od czerwca 2022 roku wszystkie koncerty na stadionie Wembley będą tłumaczone na język migowy tak, by osoby niesłyszące też mogły cieszyć się w pełni z udziału w wielkich wydarzeniach kulturalnych.

Miasta przyszłości będą drewniane. W Szwecji z drewna budują nawet wieżowce

W Szwecji powstaje projekt, które może być przykładem tego, jak wyglądać będą miasta przyszłości. Skelleftea, leżące na północy Szwecji, to próba pokazania, że inna, bardziej ekologiczna rzeczywistość miejska, jest możliwa.

Efekt Kanye'ego Westa? Balenciaga najpopularniejszą marką luksusową na świecie

Słynny dom mody właśnie znalazł się na szczycie jednego z najbardziej znanych rankingów marek luksusowych, strącając z pozycji pierwszej dotychczasowego silnego lidera – włoski dom mody Gucci. To między innymi efekt współpracy z Kanye Westem.

Kolejny kryzys: brakuje butelek do wina. Trunek psuje się w beczkach

O tym, że na rynku brakuje mikroprocesorów czy gazu, wszyscy słyszymy. Braki dotyczą też innych gałęzi gospodarki. Efekt? Eksperci mają wątpliwości, czy najnowsze roczniki win przypadną do gustu klientom. Przyczyna jest prozaiczna: brak butelek.

Konkurs Chopinowski wygrał włoski producent fortepianów. Pokonał potęgi

W tegorocznym Konkursie Chopinowskim wygrał Bruce Xiaoyu Liu, ale o ogromnym sukcesie może też mówić włoski producent fortepianów Fazioli, bo instrument tej właśnie marki wybrał kanadyjski pianista.

Beż to nowa czerń. Dlaczego tej jesieni wszyscy noszą ten kolor?

Jesienno-zimowe trendy malują się w jasnych, świeżych barwach. Klasyczna czerń ustępuje bardziej pastelowej palecie, co widać nie tylko na światowych wybiegach, ale również w tym, co kupujemy.