Izabela Popko

Yuppie powraca, ale w nowej formie. Odżyła wyśmiewana moda sprzed 40 lat

Wyluzowany i dobrze ubrany materialista, cyniczny człowiek sukcesu – to główne cechy ludzi określanych jako yuppie. Ich charakterystyczny styl z lat 80. powraca. Co ciekawe, ten powrót ma miejsce w czasach niepewności i niestabilności gospodarczej.

Park w Starachowicach jednym z najpiękniejszych na świecie. Nagroda dla Polaków

Projekt parku miejskiego w Starachowicach autorstwa krakowskiego biura eM4 otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Jury przewodniczył słynny japoński architekt Toyo Ito, laureat nagrody Pritzkera.

Brytyjczycy szykują europejską konkurencję dla Met Gali. Chcą zmienić zasady

Anna Wintour, szefowa amerykańskiego „Vogue'a”, pierwowzór głównej bohaterki filmu „Diabeł ubiera się u Prady”, chce stworzyć londyński odpowiednik Met Gali – głośnej nowojorskiej imprezy charytatywnej nawiązującej do świata mody – donosi „Guardian”.

Książki, serial i playlista na Spotify: Bill Gates poleca rozrywkę na wakacje

Nieco zapomniany serial z Netfliksa, reportaż o Afryce oraz książka o twórcach gier komputerowych – Bill Gates, miliarder, twórca Microsoftu, podzielił się swoimi rekomendacjami rozrywek kulturalnych na nadchodzące wakacje.

Koh-i-noor, najsłynniejszy diament świata: Brytyjczycy przyznali, jak go zdobyli

W londyńskim Tower of London trwa wystawa królewskich klejnotów. Jednym z jej najważniejszych elementów jest kontrowersyjny diament Koh-i-noor. Przy okazji Brytyjczycy przyznali, że brytyjska monarchia weszła w jego posiadanie stosując przemoc.

Europa bez „szybkiej mody”. Miasto z Polski tworzy sojusz przeciw tanim ubraniom

Międzynarodowy szczyt ChangeNow to deklaracja gotowości władz miast z całej Europy, by postawić tamę szybkiej modzie – ubraniom niskiej jakości, których produkcja szkodzi środowisku. W tym gronie znalazło się tylko jedno polskie miasto – Rzeszów.

Mężczyźni pokochali biżuterię. Wchodzą na teren zarezerwowany dotąd dla kobiet

Jeszcze niedawno szczytem męskiej odwagi był efektowny kolczyk w uchu. Dziś mężczyźni coraz śmielej sięgają po rzucającą się w oczy biżuterię i coraz chętniej zakładają sznury pereł, broszki czy koraliki.

Władze USA pozbywają się opuszczonych latarni morskich. Są do wzięcia za darmo

Nowoczesne przyrządy nawigacyjne i upowszechnienie technologii takich jak GPS sprawiły, że wiele latarni morskich staje się zbędnych. W USA zabytkowe i pięknie położone obiekty można dostać za darmo i urządzić w nich dom.

Sypie się czołowy sojusz producentów ubrań. Co dalej z modą zrównoważoną?

Fashion Pact miał być globalnym porozumieniem, który narzuci branży odzieżowej standardy dotyczące zrównoważonej mody. Na razie się nie udało, a do tego organizacja znalazła się w największym kryzysie w swojej historii.

Berliński „Myszobunkier” zabytkiem. Perła brutalizmu uratowana przed buldożerami

Kontrowersyjny berliński budynek miał zostać zrównany z ziemią. Podjęło jednak decyzję, że ocaleje. Został wpisany na listę zabytków miasta, teraz czas na na renowację.