Jacek Pałkiewicz

Tropem legendarnej karawany Azalai

Ten sam codzienny rytm, to samo jedzenie, ta sama woda, te same katusze. Mordercza podróż przez bezmiar pustyni, pradawnym transsaharyjskim szlakiem handlowym z kopalni soli w Taoudenni do mitycznego Timbuktu, przez wielu nazywana jest drogą przez piekło.

Jacek Pałkiewicz: Zamknąć granice przed Rosjanami

Wszyscy obywatele Rosji powinni poczuć ciężar sankcji i zostać bez reszty wykluczeni ze wspólnoty europejskiej – pisze dziennikarz i podróżnik.

Jacek Pałkiewicz: Przystań miliarderów

Wywłaszczeni ze swoich nieruchomości w Londynie, Nowym Jorku czy Paryżu rosyjscy oligarchowie znaleźli bezpieczne schronienie w emirackim raju podatkowym.

Kuryle: Pomiędzy bazą wojskową a wysypiskiem

Wobec wojny w Ukrainie umyka fakt, że na Dalekim Wschodzie rośnie napięcie między Rosją a Japonią – pisze podróżnik.

Jacek Pałkiewicz: Apel do przyjaciół Rosjan

Odetnijcie się od brudnej agresji w Ukrainie, przeciwstawcie się kremlowskiej propagandzie, powiedzcie stanowcze „nie!” – pisze dziennikarz i podróżnik w apelu do przyjaciół Rosjan.

Polski ślad w Peru

40 lat temu krakowscy kajakarze odkryli dla świata kanion Colca, drugą dzisiaj, po Machu Picchu, największą atrakcję turystyczną Peru. Odcięci od świata stawiali czoło niezliczonym trudom i niebezpieczeństwom. Najwyższe wodospady w czeluściach najgłębszego kanionu na naszym globie, zostały nazwane imieniem Jana Pawła II.

W oczekiwaniu na koniec szalejącej burzy

Za początek pandemii koronawirusa, medycyna przyjmuje datę 24 stycznia 2020 roku. Tego dnia magazyn „Lancet” zidentyfikował pierwszy przypadek choroby, która nie miała jeszcze nazwy i dla której nie znaleziono powiązania epidemiologicznego.

„Palkiewicz.com”, czyli życie bez granic

13 października w łódzkim Teatrze Nowy miał miejsce spektakl związany z ukazaniem się nowej książki Jacka Pałkiewicza

Jacek Pałkiewicz: Nieoczekiwany powrót Tamerlana

W wyniku transformacji Uzbekistan utracił wiele. Potrzebny był jakiś idol i tak nieoczekiwanie odżył imperialny mit Tamerlana, którego okrzyknięto ojcem wszystkich Uzbeków.

Strach przed koronawirusem. Nie warto dopuszczać do pesymizmu

Powinniśmy wygrać batalię z ukrytym prześladowcą. Po wymuszonej klauzurze czeka nas długi powrót do równowagi. Potrzebne jest nam pogodne podejście i hasło „bądź ostrożny, dbaj o siebie” – uważa trener szkoły przetrwania, podróżnik i pisarz.