Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz: Bronię korridy

Cierpienie zwierząt jest bardzo nośne medialnie. Nie dajmy się jednak zwariować. Wolałbym, żeby ambasadorowie miłosierdzia i współczucia wobec stworzeń zajęli się realnymi problemami ludzkości.

Jacek Pałkiewicz: Mit polskiej żywności

Nie jemy zdrowo. I nie chodzi tu o swoistość naszej kuchni – tłustej i ciężkiej, tylko o potrawy, które już dawno nie są ani naturalne, ani zdrowe.

Brak zgody na kamienowanie

Polski Kościół musi się oczyścić z brudów przeszłości, powiedzieć „mea culpa” i wysłuchać ofiar – przekonuje podróżnik.

Miłość do wojny. Dlaczego walka wywołuje stan podobny do seksualnej ekstazy

Pewien amerykański żołnierz przy piwie w Mosulu opowiadał mi o tym, jak piekielne oblicze ma starcie na polu walki. I jak ekscytuje go to i porywa.

Fałszywe mity o skuteczności suplementów

Wprowadzanie suplementu diety na rynek przechodzi uproszczoną, relatywnie prostą procedurę. Preparat ma przede wszystkim nie otruć osoby go zażywającej.

Tropem legendarnej karawany Azalai

Ten sam codzienny rytm, to samo jedzenie, ta sama woda, te same katusze. Mordercza podróż przez bezmiar pustyni, pradawnym transsaharyjskim szlakiem handlowym z kopalni soli w Taoudenni do mitycznego Timbuktu, przez wielu nazywana jest drogą przez piekło.

Jacek Pałkiewicz: Zamknąć granice przed Rosjanami

Wszyscy obywatele Rosji powinni poczuć ciężar sankcji i zostać bez reszty wykluczeni ze wspólnoty europejskiej – pisze dziennikarz i podróżnik.

Jacek Pałkiewicz: Przystań miliarderów

Wywłaszczeni ze swoich nieruchomości w Londynie, Nowym Jorku czy Paryżu rosyjscy oligarchowie znaleźli bezpieczne schronienie w emirackim raju podatkowym.

Kuryle: Pomiędzy bazą wojskową a wysypiskiem

Wobec wojny w Ukrainie umyka fakt, że na Dalekim Wschodzie rośnie napięcie między Rosją a Japonią – pisze podróżnik.

Jacek Pałkiewicz: Apel do przyjaciół Rosjan

Odetnijcie się od brudnej agresji w Ukrainie, przeciwstawcie się kremlowskiej propagandzie, powiedzcie stanowcze „nie!” – pisze dziennikarz i podróżnik w apelu do przyjaciół Rosjan.