Jacek Pałkiewicz

Kuryle: Pomiędzy bazą wojskową a wysypiskiem

Wobec wojny w Ukrainie umyka fakt, że na Dalekim Wschodzie rośnie napięcie między Rosją a Japonią – pisze podróżnik.

Jacek Pałkiewicz: Apel do przyjaciół Rosjan

Odetnijcie się od brudnej agresji w Ukrainie, przeciwstawcie się kremlowskiej propagandzie, powiedzcie stanowcze „nie!” – pisze dziennikarz i podróżnik w apelu do przyjaciół Rosjan.

Polski ślad w Peru

40 lat temu krakowscy kajakarze odkryli dla świata kanion Colca, drugą dzisiaj, po Machu Picchu, największą atrakcję turystyczną Peru. Odcięci od świata stawiali czoło niezliczonym trudom i niebezpieczeństwom. Najwyższe wodospady w czeluściach najgłębszego kanionu na naszym globie, zostały nazwane imieniem Jana Pawła II.

W oczekiwaniu na koniec szalejącej burzy

Za początek pandemii koronawirusa, medycyna przyjmuje datę 24 stycznia 2020 roku. Tego dnia magazyn „Lancet” zidentyfikował pierwszy przypadek choroby, która nie miała jeszcze nazwy i dla której nie znaleziono powiązania epidemiologicznego.

„Palkiewicz.com”, czyli życie bez granic

13 października w łódzkim Teatrze Nowy miał miejsce spektakl związany z ukazaniem się nowej książki Jacka Pałkiewicza

Jacek Pałkiewicz: Nieoczekiwany powrót Tamerlana

W wyniku transformacji Uzbekistan utracił wiele. Potrzebny był jakiś idol i tak nieoczekiwanie odżył imperialny mit Tamerlana, którego okrzyknięto ojcem wszystkich Uzbeków.

Strach przed koronawirusem. Nie warto dopuszczać do pesymizmu

Powinniśmy wygrać batalię z ukrytym prześladowcą. Po wymuszonej klauzurze czeka nas długi powrót do równowagi. Potrzebne jest nam pogodne podejście i hasło „bądź ostrożny, dbaj o siebie” – uważa trener szkoły przetrwania, podróżnik i pisarz.

Świat Jacka Pałkiewicza: Himba. czerwone plemię Namibii

Surowe piękno pustynnego regionu Kaokolad, w północno-zachodniej części Namibii, przypomina ostatni zakątek Afryki znanej z pożółkłych stron dawnych książek. Absolutna pustka, głęboka cisza i magiczny nastrój ziemi bezlitośnie spieczonej prażącymi promieniami słońca, sprawiają wrażenie kompletnej izolacji od reszty świata.

Świat Jacka Pałkiewicza: W królestwie diamentów

Diamenty wydobywane w Namibii uważane są za najcenniejsze na świecie.

Świat Jacka Pałkiewicza: Źródła Amazonki bez tajemnic

Zagadka źródeł Amazonki, podobnie jak i Nilu, od dawna była przedmiotem niekończących się spekulacji i sporów o charakterze akademickim.