Magdalena Olszewska

Obrót wirtualną walutą jest zwolniony z VAT

Ujęcie transakcji kryptowalutowych w rozliczeniach podatku od towarów i usług sprawia podmiotom gospodarczym wiele problemów praktycznych. Zmierzenia się z tym obowiązkiem na pewno nie ułatwia brak konkretnych regulacji prawnych odnoszących się do tej kwestii.

Dochody z kryptowalut są obciążone 19-proc. stawką CIT

Po spadku jest hossa, wzrost powoduje zysk, zysk oznacza podatek. Oczekiwania co do wirtualnych walut są realne, ich opodatkowanie również.

Niejasne przepisy dotyczące opodatkowania spółek komandytowych - jak rozliczyć zyski uzyskane zanim spółka stała się podatnikiem CIT

Wszystkie spółki komandytowe są już podatnikami CIT. W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dyrektor KIS wydał już wiele interpretacji indywidualnych dotyczących opodatkowania zdarzeń związanych z ich funkcjonowaniem.

Nowe rozwiązanie dla podwójnie opodatkowanych po 1 stycznia 2021 roku spółek komandytowych

Do niedawna spółka komandytowa była jedną z najczęściej polecanych przez prawników i doradców podatkowych formą prowadzenia działalności gospodarczej. Po zmianach w przepisach stała się ona znacznie mniej atrakcyjna.

CIT: obowiązki dla spółek nieruchomościowych od 1 stycznia 2021 roku

Spółki posiadające nieruchomości są coraz częściej przedmiotem zainteresowania zarówno skarbówki, jak i samego ustawodawcy, co dobitnie pokazuje zakres zmian w CIT, które obowiązują od 1 stycznia br.