Paweł Wojciechowski

Paweł Wojciechowski: Serce bijące w Baranowie

Propagandzie towarzyszy dzielenie Polaków na chcących latać z Baranowa i tych, co wolą z Berlina. A nadęci kabotyni skandują: „Tak dla CPK, tak dla rozwoju”.

Paweł Wojciechowski: W ZUS bez zmian

ZUS od lat utyskuje na słabą reputację, a gdy ma możliwość pokazania się od lepszej strony, przy okazji omówienia swojej prognozy, to niemal zapada się pod ziemię.

Paweł Wojciechowski: Tańczący z kucami

Trwa wojna, szaleje drożyzna, a zmęczeni ludzie szukają nadziei. I tu objawia się nam wyznawca filozofii „xD”, nowy idol fanów Janusza Korwin-Mikkego, zwanych „kucami”. Czeka nas Nowa Nadzieja, a może Mroczne Widmo?

Paweł Wojciechowski: Doktryna migracyjna

Gdy była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że Polska powinna otrzymać Nagrodę Nobla za pomoc ukraińskim uchodźcom, to miała na myśli Polaków, a nie polski rząd. Zaznaczyła, że ukraińscy uchodźcy nie trafiają do obozów, ale do polskich domów.

Paweł Wojciechowski: Kto kradnie parówki

Inflacja coraz wyżej podnosi poziom sporu politycznego, a wraz z nim rośnie potrzeba szukania winnych.

Paweł Wojciechowski: Emerytura pod palmami

Skoro premier klasy średniej zlikwidował ulgę dla klasy średniej, aby ulżyć klasie średniej, to tli się nadzieja, że pomoże również seniorom i zlikwiduje bezużyteczną ulgę zwaną PIT-0 dla seniora.

Paweł Wojciechowski: Czy Putin czai się w podatkach

Długo władza przekonywała, że Polski Ład to sprawiedliwe podatki, a teraz okazuje się, że nie będą ani proste, ani sprawiedliwe.

Sławomir Dudek, Paweł Wojciechowski: Upadek Polskiego Ładu nie zmniejszy chaosu

Jedyna korzyść z zapowiedzianej zmiany to wycofanie się z kompromitującej i kosztownej reformy. Ale nie powinno się tego robić w czasie wojny ani w trakcie roku podatkowego.

Paweł Wojciechowski: Podwójna dywidenda

Nieoczekiwanymi wrogami Putina stali się obrońcy klimatu, ponieważ przyspieszenie transformacji energetycznej uniezależni państwa unijne od importu rosyjskich surowców energetycznych.

Paweł Wojciechowski: Demografia śmierci

Właśnie mijają dwa lata od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zachorowania na Covid-19. Te dwa lata to dla Polski największa wyrwa demograficzna po drugiej wojnie światowej.