fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Michał Węgrzyn: Brałem udział w gangsterskim życiu

Michał Węgrzyn (pierwszy z prawej) kręci filmy, angażując całą rodzinę. Jego brat Jakub (z lewej) występuje we wspólnych produkcjach, a Wojciech (w środku) jest autorem zdjęć
EAST NEWS, Justyna Rojek
Jak bawisz się w narkotyki i alkohol, to musisz mieć świadomość, że możesz skończyć jako samobójca. Jeśli bawisz się w gangstera i bierzesz czynny udział w procederze, to wcześniej czy później ktoś zrobi ci krzywdę - mówi Michał Węgrzyn, reżyser.

Plus Minus: Dlaczego w „Procederze" gloryfikujesz przestępcę?

Nie gloryfikujemy przestępcy, tylko zrobiliśmy film o facecie, który jest ofiarą systemu.

Systemu?

Przemian, które nastąpiły w latach 90. w Polsce. Takich ludzi było bardzo dużo. Teraz ich nie ma, bo są na tamtym świecie.

Tak jak twój bohater.

Tomek Chada jest o tyle ciekawy, że w całym swoim cierpieniu nagrał parę płyt oraz stworzył mocny i pozytywny przekaz dla ludzi w naszym wieku i młodszych. Doszedł do momentu, gdy mógł sobie poradzić z życiem. Wybudował dom, miał dziewczynę i mogło być bardzo super, ale koniec jego życia jest skutkiem tego, że przeholował z narkotykami i procederem przestępczym.

Jest sporo paradoksów w tej biografii, bo z jednej strony mamy silną wiarę w Boga, pozytywny przekaz, ale też przestępstwa i narkotyki. Staracie się to wszystko jakoś rozwikłać.

To jest strasznie trudny temat, bo on bardzo często pisał o tym i rapował, że jest nas dwóch.

Jes...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA