Jak odzyskać należności od brytyjskiego kontrahenta? Wsparcie Ekspansji

Jak odzyskać należności od brytyjskich kontrahentów?

Wielka Brytania to jeden z najważniejszych dla Polski rynków eksportowych. Jednak relacje biznesowe z zagraniczną firmą, także brytyjską, są obciążone ryzykiem problemów z odzyskaniem należności w przypadku nierzetelności kontrahenta.

Nowe Rynki

Czy to koniec rejestracji luksusowych aut w Czechach?

PAIH otworzyła kolejne biuro regionalne, tym razem w Lublinie

Lubelska placówka Agencji, będąca już jej jedenastym biurem regionalnym, ma stanowić wsparcie dla firm z całego województwa. Wesprze też przedsiębiorców w kontaktach z Ukrainą.

KUKE i Credit Agricole Bank Polska wspólnie wesprą eksporterów

Credit Agricole Bank Polska dołączył do grona banków, które mogą wspierać działalność inwestycyjną swych klientów - eksporterów z wykorzystaniem instrumentów KUKE.

Wielka Brytania to wicelider odbiorców polskiej żywności

Wielka Brytania jest strategicznym partnerem handlowym Polski w obrocie towarami rolno-spożywczymi, drugim największym odbiorcą polskiej żywności. Wolumen wzajemnej wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi jest wysoki i wykazuje tendencję wzrostową.

Nowe zagraniczne biuro PAIH w Wilnie

Otwarte w połowie marca zagraniczne biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu obejmie swą działalnością Litwę, ale także Łotwę i Estonię.

Jest wreszcie firma, która zbuduje pawilon Polski na Expo w Osace

Przedsiębiorstwo RIMOND Japan KK będzie wykonawcą, który zbuduje pawilon Polski na Światowej Wystawie Expo w Osace. Czasu jest niewiele, bo do otwarcia wystawy został już tylko rok.

Polska wołowina i wieprzowina trafią na ponad stumilionowy rynek

Polskie rolnictwo oraz zakłady mięsne dostały kolejną możliwość rozwoju. Tym razem na Filipinach.

Polskie MŚP coraz lepiej radzą sobie na emirackim rynku żywności

Tegoroczna edycja wielkich, prestiżowych targów Gulfood w Dubaju potwierdziła trend, że firmy z sektora MŚP są ważnym oknem dla eksportu polskiej żywności na rynki trzecie, w tym szczególnie do krajów muzułmańskich.

Zielona wiosna w Polsce w stosunkach handlowych z Irlandią

Już od soboty 9 marca co najmniej w kilku miastach Polski – jak Warszawa, Poznań czy Łódź – będą odbywać się wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i biznesowe związane z celebracją ważnego irlandzkiego święta narodowego, czyli Dnia Świętego Patryka, tradycyjnie obchodzonego 17 marca.

W Emiratach powstała Polska Rada Biznesu

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła działalność Polska Rada Biznesu. To kolejny krok w rozwoju dwustronnych relacji gospodarczych pomiędzy Polską i ZEA, które nabrały rozpędu od obecności naszego kraju na Światowej Wystawie Expo w Dubaju.

Nastroje eksportowe w Niemczech nieco lepsze

Co prawda sytuacja wciąż nie zachwyca to jednak niemieccy wytwórcy nieco lepiej oceniają swą sytuację pod kątem eksportu.

Dwucyfrowe wzrosty i duża korzyść dla Polski w handlu z Wielką Brytanią

22 lutego br. Ministerstwo Biznesu i Handlu w rządzie Rishiego Sunaka opublikowało najnowszy cykliczny raport informacyjny dotyczący brytyjsko-polskiej wymiany handlowej. Zawarte w nim dane dowodzą, że Polska coraz więcej korzysta na tej wymianie.

Czy polskie MŚP skorzystają na uczestnictwie Wielkiej Brytanii w programie Horyzont Europa?

Fundacja Polonium we współpracy z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Polsce i brytyjską rządową Siecią ds. Nauki i Innowacji opublikowała analizę obecnych i prognozę dla przyszłych polsko-brytyjskich relacji w zakresie badań i innowacji. Płynące z niej informacje mogą dać do myślenia przedstawicielom MŚP w Polsce chętnym działać na rynku brytyjskim.

Eksport z zadyszką? Mniej eksportujemy i jeszcze mniej importujemy

Wstępne dane GUS wskazują, że eksport towarów wyrażony w złotych spadł o niecały procent rok do roku. Za to dodatnie jest saldo w handlu ze światem za 2023 r., co po części wynika z niemal dziesięcioprocentowego spadku importu.

Kazachstan inwestuje w Korytarz Środkowy i szuka partnerów w Europie

Po dwóch latach wojny w Ukrainie wciąż otwarty pozostaje problem dystrybucji euroazjatyckiej z pominięciem lub choćby istotnym ograniczeniem roli Rosji, czyli zmniejszeniem uzależnienia handlu od Korytarza Północnego.

Nowi impatrianci we Włoszech - nowe zasady korzystania z ulgi podatkowej od 1 stycznia 2024 r.

Zmiany we włoskich przepisach podatkowych zatwierdzone 29 grudnia 2023 r. dotknęły systemu ulg podatkowych przewidzianych dla osób, które zdecydują się na przeniesienie rezydencji podatkowej do Włoch i chcących skorzystać z systemu ulg podatkowych.

Czy Francja wstrzyma rozmowy o wolnym handlu z Mercosur?

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce wstrzymania negocjacji w sprawie umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską, a krajami Mercosur.

KUKE i ukraiński Oszczadbank będą współdziałać na rzecz odbudowy Ukrainy

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Oszczadbank będą wspólnie wspierać inwestycje polskich firm na Ukrainie i ich udział w odbudowie kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Śląsk i Walia - korzystna polsko-brytyjska współpraca regionalna

W połowie stycznia br., po dwóch dekadach, odnowiono memorandum dotyczące współpracy pomiędzy województwem śląskim a rządem Walii. Przyjęto też zarys planu działań na przyszłość.