Maciej Gis

Rekordowe zamówienie dla Volvo Trucks

Ciężarowy oddział Volvo otrzymał zamówienie na 100 elektrycznych samochodów od DFDS – największej firmy spedycyjnej i logistycznej w Europie Północnej, świadczącej usługi promowe i transportowe w Europie i wokół niej.

Nowelizacja ustawy o elektromobilnosci i paliwach alternatywnych przyjęta

Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o elektromobilnosci i paliwach alternatywnych. Przewiduje ona m.in. ułatwienie instalacji i użytkowania punktów ładowania w domach wielorodzinnych oraz stworzenie stref czystego transportu.

Historyczny wynik. Elektryki zdetronizowały diesle

Sierpień 2021 okazał się być wyjątkowym miesiącem na skalę europejską. Na Starym Kontynencie po raz pierwszy zarejestrowano więcej samochodów elektrycznych niż z silnikiem diesla.

Wojsko może zarekwirować prywatny pojazd

Prawie tysiąc obywateli polski może otrzymać od wojska pismo informujące o możliwości zajęcia ich majątku na poczet działań zbrojnych i obronności kraju. Nie chodzi tylko o budynki, ale też samochody, ciężarówki, motocykle czy quady.

Największy zlot elektrycznych aut w Polsce

W Łodzi odbył się pierwszy zlot samochodów elektrycznych organizowany przez EV klub Polska. Pojawiło się na nim aż 150 e-aut.

"Mój elektryk" wchodzi w kolejną fazę. Czas na leasingi

Po podpisaniu umowy z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), uruchomiony został nabór dla firm leasingowych zainteresowanych współpracą w realizacji programu dopłat do pojazdów elektrycznych.

Dodatkowe 200 mln zł do programu "Mój elektryk"

Podczas zorganizowanego w Łodzi Kongresu Nowej Mobilności ogłoszono zwiększenie budżetu programu "Mój elektryk" o dodatkowe 200 mln zł. Ma to nakręcić sprzedaż aut elektrycznych.

Pomysł łódzkiej firmy na pororzucane elektryczne hulajnogi

Zmiana przepisów dotyczących m.in. elektrycznych hulajnóg nie spowodowała, że zlikwidowano problem rozrzuconych po chodnikach sprzętów. TrybEco ma jednak na to rozwiązanie i to wyjątkowo proste.

Nieoczekiwany sukces koreańskich marek. Przegoniły niemiecki koncern

Światowy kryzys półprzewodników wpływa na kształt rynku. Okazuje się, że w obecnej sytuacji wyjątkowo dobrze radzi sobie Kia, która w zestawieniu marek awansowała na drugie miejsce, tuż za obecnym liderem – Toyotą.

Ineos Grenadier: Nowa marka, nowy model pojawi się również w Polsce

Marka Ineos to nowa marka, która ma zawitać ze swoim modelem Grenadier również na polski rynek. Ten przypominający Defendera SUV ma być oferowany w kilku wersjach nadwozia.