Maciej Gis

W Europie powstał największy zakład recyklingu akumulatorów

W Norwegii powstał największy hub do recyklingu zużytych akumulatorów samochodów elektrycznych. Odpowiedzialna za niego jest spółka Hydrovolt, jedna z bardziej rozpoznawanych w tym sektorze.

Co druga firma zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zwiększyć flotę aut

Wynik plasuje się zdecydowanie powyżej średniej unijnej, w której powiększenie floty planuje 43 proc. przedsiębiorstw. To jednak wiąże się z jeszcze większą kontrolą, którą można dokonać dzięki nowym rozwiązaniom technicznym.

Wyniki raportu: W ciągu dwóch dekad auta elektryczne będą dominować

Według raportu Element Energy i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w 2030 r. auta elektryczne będą stanowiły ok. 50 proc. samochodów sprzedanych w Europie. W 2040 r. ich udział zwiększy się do ok. 70 proc.

Elektromobilność z kolejnymi wzrostami. 88 procentowy przyrost rok do roku

Na koniec kwietnia w Polsce zarejestrowanych było 46 552 aut elektrycznych, co daje 88 proc. wzrostu rok do roku – wynika z Licznika Elektromobilności przygotowanego przez PSPA i PZPM.

Ceny paliwa poszybują w górę. Litr ponad 7 zł

Pierwsza połowa maja upłynęła pod hasłem wysokich cen na stacjach paliw. Jak donoszą eksperci z e-petrol, to jeszcze nie koniec wysokich cen, a wręcz odwrotnie musimy się przygotować na kolejne podwyżki.

Coraz więcej prób wyłudzenia "zielonych tablic" rejestracyjnych

Zielone tablice rejestracyjne dedykowane są dla samochodów zeroemisyjnych. Okazuje się, że grono osób chce je mieć nie zawsze posiadając właściwe auto. Wszystko przez benefity płynące z ich posiadania.

Policja podsumowała majówkę. Niestety zanotowano wzrost liczby wypadków

Tegoroczna majówka okazała się tragiczna w skutkach. Policjanci z drogówki odnotowali 302 wypadki, w których zginęło 24 osoby. To więcej niż podczas ubiegłorocznych dni wolnych w maju.

Bez specjalnych nalepek nie wjedziesz do centrum miasta

Naklejki uprawniająca do wjazdu do Stref Czystego Transportu obowiązują już od początku maja. Jej brak będzie wiązał się z mandatem w wysokości 500 zł. Póki co jednak nie trzeba się tym faktem przejmować, bo naklejki są, ale nie ma wyznaczonych stref.

Jedna z największych europejskich sieci dealerskich kończy działalność w Rosji

Inchcape, działający w 32 krajach na świecie to brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją, sprzedażą detaliczną i usługami motoryzacyjnymi z siedzibą w Londynie. Teraz firma postanowił zakończyć swoje interesy na terenie Rosji.

Byli pracownicy Ferrari zostali szefami w Astonie Martinie i McLarenie

Nowym CEO Astona Martina został Amadeo Felisa, były menadżer i w latach 2008-2016 dyrektor generalny Ferrari. Natomiast kierowanie McLarenem objął Michael Leiters, który przez siedem lat w Maranello sprawował funkcję dyrektora ds. technologii.