fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

TUI sprzedał Hotelbeds

Materiały promocyjne
Prawie 1,2 miliarda euro dostał koncern TUI za internetowy bank miejsc noclegowych Hotelbeds. Touroperator właśnie potwierdził transakcję, na temat której spekulowano już od pewnego czasu

GNVA Acquisitions Limited, firma należąca do Cinven and Canada Pension Plan Investment Board, kupiła Grupę Hotelbeds za 1,191 miliarda euro. Przewiduje się, że transakcja zostanie zakończona we wrześniu tego roku, kiedy zakończą się urzędowe formalności.

Początkowo Hotelbeds wchodziło w skład działu podróży specjalnych w Grupie TUI i sprzedawała miejsca noclegowe wyłącznie partnerom biznesowym – agencjom turystycznym i touroperatorom.

Dziś firma, której działalność rozciąga się na 120 krajów, uznawana jest największego hurtowego sprzedawcę miejsc zakwaterowania. I choć formalnie była częścią grupy TUI, miała osobną strategię i zarząd. W roku obrotowym, który zakończył się 30 września 2015 roku, transakcje prowadzone przez Hotelbeds sięgnęły 3,657 miliarda euro, obrót wyniósł 1,059 miliarda euro, zysk operacyjny 69 milionów euro, a wartość aktywów brutto szacowana była na 1,338 miliarda euro.

Środki pozyskane z tej transakcji mają zostać wykorzystane do dalszego rozwoju Grupy TUI i wzmocnienia bilansu finansowego firmy.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA