fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Ministerstwo pomoże agentom turystycznym sprzedać firmę

Na stronie nexxt-change.org.de jest już 50 ofert sprzedaży biznesów turystycznych
materiały informacyjne
„Nexxt-change" to giełda internetowa stworzona przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii, na której przedsiębiorcy, w tym agenci turystyczni, mogą wystawiać na sprzedaż swoje firmy

Resort we współpracy z grupą bankową KfW, Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i innymi zrzeszeniami, zorganizowało akcję „nexxt". Ma ona pomóc przedsiębiorcom znaleźć ludzi, którzy przejmą ich firmy.

Zainteresowani kupnem i sprzedażą mogą zamieszczać tam ogłoszenia, ich publikacją i przekazywaniem kontaktów zajmują się partnerzy regionalni. W ten sposób resort chce wesprzeć właścicieli w poszukiwaniu następców, by podtrzymać działalność małych firm. Coraz więcej osób w Niemczech boryka się bowiem z problemem, komu przekazać przedsiębiorstwo budowane latami. Sprawa dotyczy także branży turystycznej, bo młodzi ludzie nie chcą się angażować w takie biznesy.

Na platformie można znaleźć już 50 ogłoszeń dotyczących branży turystycznej, do kupienia są nie tylko agencje, ale też biura podróży i inne firmy świadczące usługi z zakresu obsługi podróżnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA