fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Grupa eSky wchodzi do Afryki

eSKY.pl
W lipcu internetowy agent turystyczny eSky udostępnił swoje usługi na pierwszym afrykańskim rynku - w Republice Południowej Afryki

Wejście na kontynent afrykański to kolejny milowy krok w rozwoju grupy - czytamy w komunikacie firmy. Jak podaje eSky, potencjał południowoafrykańskiego rynku szacowany jest na około 800 tysięcy miejsc miesięcznie w lotach do i z kraju. RPA zamieszkuje 50 milionów ludzi, a turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi jej gospodarki (drugiej co do wielkości w Afryce).

- Republika Południowej Afryki jest solidnym rynkiem, z rosnącym popytem na rozwiązania turystyczne online - mówi dyrektor ds. globalnej ekspansji w Grupie eSky Marius Turbatu, cytowany w komunikacie. I dodaje, że wiele czynników sprzyja prowadzeniu biznesu w tym kraju.

- Mam na myśli możliwość porozumiewania się w języku angielskim, tę samą, co w Europie Wschodniej, strefę czasową, a także rosnącą popularność rozwiązań mobilnych. Według Euromonitora aż 75 procent użytkowników sieci w RPA wyszukuje i rezerwuje podróże na urządzeniach mobilnych. Umożliwia to nam wprowadzenie pełnej oferty lotów i hoteli na bardzo atrakcyjnych warunkach - wyjaśnia Marius Turbatu.

Firma zapowiada, że w drugim kwartale roku uruchomi lokalne serwisy także w Szwajcarii, Belgii i Holandii.

W eSkyu można kupić bilety lotnicze 950 przewoźników, noclegi w 1,3 miliona hoteli i apartamentów, ubezpieczenie podróżne, a także wynająć samochód. Założona w 2004 roku w Polsce firma działa obecnie w prawie 50 krajach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA