fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Klienci Grecosa polecą z Modlina

Filip Frydrykiewicz
Biuro podróży Grecos to kolejny touroperator, który ogłosił, że będzie zabierać swoich klientów na wakacje z lotniska Warszawa-Modlin

Jak poinformował, od 30 maja z Modlina będzie odlatywał czarterowany przez niego samolot linii Ryanair Sun do Kefalonii, a od 2 czerwca do Heraklionu na Krecie. Loty do Kefalonii będę się odbywać co czwartek o godzinie 12.10, a do Heraklionu w każdą niedzielę o 18.50.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Grecosa Adam Górczewski, loty będą lotami przeniesionymi z Lotniska Chopina w Warszawie. - Przeprowadziliśmy badanie na próbie dorosłych mieszkańców regionu ciążącego ku lotnisku w Modlinie, czy zaakceptują taki wybór i okazało się, że jest to możliwe – wyjaśnia Górczewski. Nie ukrywa, że biuro podróży chce „przetestować" Modlin jako kolejny port, z którego – w związku z kłopotami przewoźników czarterowych na Lotnisku Chopina - może w przyszłości korzystać na większą skalę, chociaż zastrzega, że w tym sezonie letnim więcej lotów nie zamierza tam uruchamiać.

- Uważamy, że dodanie dodatkowego, dziesiątego już lotniska, z którego będą mogli polecieć na wakacje do Grecji nasi klienci to wyjście naprzeciw ich potrzebom, poszerzenie oferty – mówi Górczewski. - Będziemy się przyglądać, jak klienci to przyjmą i jak sprawdzi się samo lotnisko.

Przyznaje jednocześnie, że ze względu na to, że port w Modlinie jest tańszy niż na Okęciu, jeśli chodi o obsługę pasażerów, wakacje z Grecosem będą mogły być nieco tańsze.

Z Okęcia nadal będzie co tydzień wylatywać w sezonie 18 samolotów z klientami Grecosa w różnych kierunkach, w tym na Kretę.

W związku ze zmianą lotniska biuro podróży zaproponowało klientom, którzy już wykupili wyjazdy, 50 złotych opustu od rezerwacji lub skorzystanie za darmo z parkingu przy lotnisku w Modlinie. Darmowy parking ma obowiązywać dla klientów, którzy wykupią wycieczkę do 9 czerwca.

Jeśli komuś jednak zmiana lotniska nie odpowiada, może bez dodatkowego kosztu zrezygnować z wyjazdu, Grecos zwróci mu pieniądze. Górczewski nie chciał ujawnić w jakim stopniu są wyprzedane najbliższe loty.

Grecos nie jest pierwszym touroperatorem, który przenosi rejsy do Modlina. Wcześniej zrobiły to już TUI, Itaka i Exim Tours. TUI (odsprzedał część miejsc w samolotach Eximowi) w wypadku rejsów do Tunezji (Hammamet), Turcji (Antalya) i Albanii (Tirana). A Itaka w wypadku lotów do Malagi.

Organizatorzy wakacyjnych wyjazdów skarżą się, że coraz trudniej zdobyć im sloty (okienka czasowe na starty) na Lotnisku Chopina. Prezes zarządzającego nim Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski tłumaczy, że w związku z zapychaniem się tego lotniska i jego przekształcaniem w port przesiadkowy, nie chce tam czarterów i tanich linii lotniczych. Proponuje, żeby przeniosły się one na lotnisko w Radomiu, które wybuduje dla nich jesienią przyszłego roku. Touroperatorzy obawiający się takiej wizji szukają innych, lepiej skomunikowanych i przygotowanych portów w okolicy Warszawy. Przenoszą rejsy nie tylko do Modlina, ale i do Łodzi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA