fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Egzotyka pociągnęła wyniki Rainbow w górę

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Wartość przychodów biura podróży Rainbow ze sprzedaży imprez turystycznych w lutym 2016 r. wyniosła 75,1 mln złotych, co w porównaniu z lutym zeszłego roku 2015, oznacza wzrost o 15 procent

Jak podaje spółka, od 1 stycznia do 29 lutego 2016 roku przychody touroperatora wyniosły natomiast 143,4 mln zł i były wyższe o 10,4 procent, od przychodów w tym samym okresie 2015 roku, które wyniosły 129,9 mln złotych.

Jeśli popatrzeć na wyniki uzyskane przez Grupę Kapitałowej Rainbow Tours, to w lutym jej sprzedaż wyniosła 76,3 mln złotych, czyli o 15,4 procent więcej niż rok wcześniej. A w rachunku narastającym za okres od 1 stycznia do 29 lutego tego roku, było to 145,2 mln złotych, a więc o 9,6 procent więcej.

- Te wyniki pokazują sprzedaż ofert zimowych – wyjaśnia wiceprezes Rainbow Remigiusz Talarek. - Mimo że, jak szacujemy, w tym roku miejsc na wyjazdy egzotyczne było na rynku o połowę więcej niż rok temu, był też na nie duży popyt. Nasze samoloty latają wypełnione w 97 – 98 procentach. Największą popularnością cieszą się Kuba, Meksyk, Tajlandia i Sri Lanka. Co ciekawe, w pierwszej kolejności sprzedawały się droższe miejsca w samolotach – klasy elite i premium. Obserwujemy, że jest duża grupa ludzi po pięćdziesiątce, którzy chcą korzystać z zarobionych pieniędzy i stać ich na dalekie podróże i na komfort. Już teraz zaczynają rezerwować nasze nowe wyjazdy na kolejny sezon zimowy – na Florydę i do Puerto Vallarta w Meksyku.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA