Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Guardiola niezadowolony z terminarza Premier League

AFP
Josep Guardiola, szkoleniowiec Manchesteru City uważa, że napięty w okresie œwištecznym terminarz rozgrywek Premier League (Manchester City w 11 dni ma na przełomie 2017 i 2018 roku do rozegrania cztery mecze) jest "katastrofš" dla piłkarzy.

We wtorek "Obywatele" zagrajš mecz z Watford. W poprzednim meczu, rozegranym 31 grudnia, Manchester City tylko zremisował z Crystal Palace 0:0, kończšc passę kolejnych ligowych zwycięstw na 18 meczach. W dodatku Manchester stracił w tym meczu swoich dwóch czołowych piłkarzy - z powodu kontuzji z boiska musieli zejœć Kevin De Bruyne i Gabriel Jesus. Tego drugiego czeka dłuższy odpoczynek od piłki.

- Jeœli powiecie mi, że (taki terminarz) jest dobry dla piłkarzy, odpowiem: nie, to katastrofa - stwierdził Guardiola.

Guardiola, którego drużyna w cišgu 246 godzin musi rozegrać cztery mecze przyznał jednoczeœnie, że napięty terminarz rozgrywek w okresie œwištecznym jest "tradycjš, do której musi się dostosować".

- Czasem (piłkarze) majš trzy dni na odpoczynek, czasem cztery, czasem dwa. Dla wszystkich wyglšda to tak samo - stwierdził.

- Jest jak jest. To jest sytuacja, co do której mogę wyrazić swoje zdanie, ale czy sšdzicie, że wystšpię z postulatem, by coœ zmienić? Nie ma mowy - podkreœlił.

Guardiola liczy, że Gabriel Jesus będzie mógł wrócić do gry za miesišc. Wcišż nie wiadomo jak długo będzie pauzować Kevin De Bruyne.

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL