Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł

Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny, ale to było za mało, by pokonać Gironę. Po wyjazdowej porażce 2:4 Barcelona spadła na trzecie miejsce w lidze hiszpańskiej, a Real Madryt mógł zacząć mistrzowską fetę.

Publikacja: 04.05.2024 21:19

Obrońca Barcelony Ronald Araujo podczas meczu Girona FC z FC Barcelona

Grający w eksperymentalnym składzie Real rozbił w sobotnie popołudnie Cadiz 3:0, a po meczu z trybun Santiago Bernabeu słychać było już śpiewy “Campeones, campeones”, choć do pełni szczęścia Królewscy potrzebowali jeszcze potknięcia Barcelony.

Piłkarze Xaviego rozpoczęli spotkanie z Gironą z przytupem - tak, jakby chcieli jak najszybciej zrewanżować się za grudniową porażkę 2:4 przed własną publicznością.

Girona - Barcelona. Jak zagrał Robert Lewandowski?

Już po trzech minutach Katalończycy objęli prowadzenie, gdy efektownym uderzeniem popisał się Andreas Christensen. Radość trwała jednak krótko, bo kilkadziesiąt sekund później wyrównał trafieniem głową Artem Dowbyk. Lider klasyfikacji strzelców zdobył 20. bramkę w sezonie.

Robert Lewandowski tracił do niego w tym momencie już cztery gole, ale Polak dostał szansę pod koniec pierwszej połowy, by utrzymać do Ukraińca dystans w klasyfikacji, i okazji nie zmarnował. Lamine Yamal wywalczył rzut karny, a Lewandowski w swoim stylu wykorzystał jedenastkę.

Barca prowadziła 2:1, wydawało się, że nic jej nie grozi, aż nadeszło dziesięć minut, które wstrząsnęło zespołem Xaviego. Trener gospodarzy Michel dokonał świetnej zmiany, wprowadził na boisko Portu i to on, a nie Dowbyk czy Lewandowski, został bohaterem spotkania. Między 65. a 75. minutą Hiszpan strzelił dwa gole i dołożył asystę.

Barcelona kompletnie się rozsypała i nie potrafiła odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Pomóc nie był w stanie także Lewandowski, który w poprzedniej kolejce uzyskał hat tricka. Polski as w sobotę nie dokończył meczu, został zmieniony w 79. minucie, zastąpił go Ferran Torres.

Girona w Lidze Mistrzów, Real mistrzem Hiszpanii

Barcelona po raz drugi w tym sezonie przegrała z Gironą 2:4, spadła na najniższy stopień podium, traci punkt do Girony i musi teraz liczyć na potknięcie przeciwnika, by skończyć sezon w Hiszpanii na drugiej pozycji. Pozostały jeszcze cztery kolejki.

Girona zapewniła sobie grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Korki od szampana strzeliły również w Madrycie, bo Real odzyskał tytuł.

Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Barcelona - Valencia. „Zbawca Robert Lewandowski”. Hiszpańska prasa o hat tricku Polaka
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa