Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym

Pierwszoligowa Wisła Kraków przegrywała na PGE Narodowym z Pogonią Szczecin, ale w ostatniej akcji doprowadziła do dogrywki, a potem wykorzystała błąd rywali i zwyciężyła 2:1.

Publikacja: 02.05.2024 18:53

Zawodnicy Wisły Kraków cieszą się z gola podczas finałowego meczu piłkarskiego Pucharu Polski z Pogonią Szczecin

Święto futbolu na Narodowym miało oprawę godną wydarzenia. Nie zepsuł go zapowiadany bojkot kibiców. Fani Pogoni i Wisły protestowali przeciw obecności policji w strefie kontroli, ale ostatecznie na trybuny warszawskiego stadionu weszli i od pierwszej minuty oglądali ciekawe i emocjonujące spotkanie.

Piłkarze z Krakowa od początku narzucili wysokie tempo, dominowali i już po pierwszej połowie powinni prowadzić. Najlepszą okazję miał Szymon Sobczak, ale po jego strzale głową bramkarz Pogoni Valentin Cojocaru sparował piłkę na słupek.

Pozostało 85% artykułu
Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Jan Urban: Szkoda, że Robert nie trafił na lepszy okres Barcelony
Liga Mistrzów. Wszyscy chcą zagrać na Wembley
PIŁKA NOŻNA
Prymus i furiat. Legia Warszawa ogłosiła nazwisko nowego trenera
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa