Ewa Swoboda wreszcie dojrzała i zdradziła tajemnicę sukcesu

- To wciąż jestem ja - inna, ale ja. Świadoma tego, co chcę osiągnąć oraz stawiająca sport na pierwszym miejscu - mówi halowa wicemistrzyni świata Ewa Swoboda.

Dzień Kobiet przyszedł wcześniej. Co wiemy po MŚ w Glasgow?

Halowe mistrzostwa świata w Glasgow potwierdziły, że reprezentacja Polski wciąż ma gwiazdy, ale stan niektórych konkurencji pozostaje alarmujący.

Pia Skrzyszowska medalistką halowych mistrzostw świata! Brąz podlany łzami

Pia Skrzyszowska jako pierwsza Polka została medalistką halowych mistrzostw świata w biegu na 60 metrów przez płotki i brązowy krążek podlała za metą łzami. Złoto zdobyła Devynne Charlton, która pobiła rekord globu (7.65).

Ewa Swoboda halową wicemistrzynią świata. Kim jest dziewczyna z tatuażami

Ewa Swoboda została w Glasgow halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów. To wyczyn, którego wcześniej nie dokonała żadna Polka.

Halowe mistrzostwa świata. Srebrna Ewa Swoboda! Dojrzewała do wielkości razem z nami

Ewa Swoboda została halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów i pobiła w Glasgow halowy rekord Polski. Za metą polały się łzy - na pewno szczęścia, ale może także niedosytu. Złoto zdobyła Julien Alfred.

Znamy kadrę reprezentacji Polski na Puchar Europy

20-osobową kadrę wyśle Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) na zawody Pucharu Europy w Rzutach. Impreza odbędzie się 9-10 marca w Portugalii.

Halowe mistrzostwa świata. Nie człowiek, tylko pocisk. Christian Coleman najszybszy i złoty

Christian Coleman, który był jeszcze niedawno zawieszony za łamanie przepisów antydopingowych, pokonał najszybszego człowieka globu Noaha Lylesa i został halowym mistrzem świata w biegu na 60 metrów. Polacy w Glasgow rozczarowali.

Halowe mistrzostwa świata w Glasgow. Ewa Swoboda kandydatką do złota

Sprinterka Ewa Swoboda będzie liderką reprezentacji Polski i naszą jedyną kandydatką do złota halowych mistrzostw świata w Glasgow. Szans medalowych jest niewiele, bo trwa sezon olimpijski, więc wielu zostało w domu.

Najpierw Paryż, później ślub. Konrad Bukowiecki wraca do gry

Konrad Bukowiecki przez kontuzję łokcia zrezygnował z sezonu halowego, bo woli poświęcić zimę na odpoczynek, leczenie oraz budowę formy pod kątem igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Polska bez gwiazd. Nadzieja na złoto jest jedna

Skromną, 23-osobową kadrę wyśle do Glasgow Polski Związek Lekkiej Atletyki

Femke Bol bije rekordy. Latająca Holenderka pisze historię

Trzy halowe rekordy globu to nie tylko zwiastun wyjątkowo szybkich mistrzostw świata, lecz także igrzysk w Paryżu.

Dwa rekordy świata na płotkach. Wielki Grant Holloway

Podczas halowych mistrzostw USA w Albuquerque Holloway poprawił własny rekord świata w biegu na 60 m przez płotki. Osiągając wynik 7,27, przedłużył trwającą już dziesięć lat passę zwycięstw w tej konkurencji.

Duże pieniądze na bieżni. Ile zarabiają w Polsce lekkoatleci?

Kilkanaście tysięcy euro mogą wygrać najlepsi lekkoatleci podczas sezonu halowego, a jeden z siedmiu najważniejszych mityngów zimy odbędzie się na początku lutego w Toruniu.

Orlen Cup 2024. Świetne wyniki w Łodzi, Ewa Swoboda liderką światowych tabel

W łódzkiej Atlas Arenie Swoboda uzyskała najlepszy w tym sezonie rezultat w biegu na 60 metrów - 7,04. Z dobrej strony zaprezentowali się też nasi płotkarze Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański.

Znamy nazwiska gwiazd Copernicus Cup. Będą mistrzowie z całego świata

Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Justyna Święty-Ersetic będą wśród gwiazd mityngu Orlen Copernicus Cup, który odbędzie się 6 lutego w Toruniu.

Nie żyje mistrz świata w skoku o tyczce z 2015 roku. Miał 29 lat

W wieku 29 lat zmarł były mistrz świata w skoku o tyczce, rekordzista Kanady, Shawn Barber.

Orlen Cup na początek sezonu. Będą Piotr Lisek i Ewa Swoboda

Mityng Orlen Cup otworzy 27 stycznia zimowy sezon lekkoatletyczny w naszym kraju. - Przyjeżdżają do nas zawodnicy światowego formatu, bo będzie to także początek roku olimpijskiego - zapowiada dyrektor imprezy Sebastian Chmara.

Armand Duplantis i Femke Bol wystąpią w Polsce

Tyczkarz Armand Duplantis i biegaczka Femke Bol wezmą udział w 15. Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 25 sierpnia w Chorzowie. Organizatorzy cyklu oficjalnie ogłosili także listę konkurencji.