Real Madryt w finale Ligi Mistrzów

W rewanżowym meczu o awans do finału Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Manchester City 1:0 i awansował do ostatecznej rozgrywki.

Publikacja: 04.05.2016 21:41

Zwycięskiego gola strzelił w 20 minucie dla Realu Fernando i była to bramka samobójcza.

W pierwszym spotkaniu było 0:0. W finale 28 maja Real zmierzy się z Atletico Madryt, które we wtorek wyeliminowało Bayern Monachium.

Po raz szósty w historii w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów zmierzą się drużyny z tego samego kraju, a po raz drugi - z tego samego miasta (znów z Madrytu).

W 2000 roku odbył się hiszpański finał z udziałem Realu i Valencii (3:0), trzy lata później o prymat walczyły włoskie drużyny (AC Milan pokonał Juventus Turyn w rzutach karnych), a w 2008 roku - w starciu ekip z Anglii - Manchester United okazał się lepszy od Chelsea Londyn w serii "jedenastek".

W 2013 roku sprawę tytułu rozstrzygały niemieckie kluby. Na Wembley w Londynie Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1, zaś rok później - w meczu dwóch madryckich drużyn - Real pokonał po dogrywce Atletico 4:1.