Cztery warunki Dudy dla Niemiec

aktualizacja: 15.06.2015, 14:42
Cztery warunki Dudy dla Niemiec
Cztery warunki Dudy dla Niemiec
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Merkel musi znieść blokadę na bazy NATO w Polsce – mówi Krzysztof Szczerski, przyszły prezydencki minister ds. zagranicznych.

REDAKCJA POLECA

Rzeczpospolita: Po wybuchu drugiej odsłony afery taśmowej Andrzej Duda uznał, że rząd powinien podać się do dymisji. Nie chce już być prezydentem wszystkich Polaków a jedynie zwolenników PiS?

Krzysztof Szczerski: To źle zadane pytanie, powtarzające zarzuty Platformy. W rzeczywistości bowiem, Prezydent-elekt stanął w obronie państwa prawa i wspólnoty politycznej budowanej na zaufaniu. Ewa Kopacz stoi natomiast póki co murem za swoją władzą, działa w interesie swojej partii. Platforma to dziś grupa trzymająca się władzy.

Konieczne są wcześniejsze wybory?

Potrzebna jest natychmiastowa dymisja obecnego rządu i powołanie nowego, technicznego, na okres przejściowy do wyborów. Najistotniejsze jest, by zatrzymać proces rozkładu państwa, którego ośrodkiem jest dziś rząd PO-PSL. Taki obraz wyłania się z opublikowanych nagrań. Techniczny rząd przejściowy powinien administrować państwem do wyborów jesiennych i nie podejmować żadnych ważnych decyzji. Jeśli tak się nie stanie, jeśli nadal rządzący będą trzymać się władzy, to jesienią wyborcy odrzucą obecny układ z jeszcze większą surowością.

Duda działa więc dla dobra samej Platformy?

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE