Konstrukcja rządu koalicyjnego premiera Donalda Tuska jest już znana, ale szczegóły personalne są jeszcze ustalane. I tak jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, resortu Funduszy i Polityki Regionalnej - który przypada Polsce 2050 - nie obejmie Michał Kobosko, pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050. Jak wynika z naszych informacji, Kobosko nie przyjął ostatecznie oferty wejścia do rządu i chce przede wszystkim skoncentrować się na pracy parlamentarnej, w tym na dyplomacji parlamentarnej. Polska 2050 ma objąć też - poza stanowiskami wiceministrów - też resort Klimatu i Środowiska, gdzie szefową będzie Paulina Hennig-Kloska. 

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz to jedna z najbardziej zaufanych osób lidera Polski 2050 Szymona Hołowni, była szefową kampanii parlamentarnej Polski 2050, wcześniej - think tanku środowiska Polski 2050. Wcześniej była m.in. ambasadorem Polski w Rosji. 

Czytaj więcej

Postępy rozmów koalicjantów. Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie szefem KPRM

Rząd Donalda Tuska ma być już niemal całkowicie dopięty. Jak informowała wcześniej "Rzeczpospolita", szefem KPRM ma zostać bliski współpracownik szefa PO, Jan Grabiec. Inne newralgiczne stanowiska w KPRM również mają zostać obsadzone przez ludzi wskazanych przed Donalda Tuska. Mowa tu przede wszystkim o rzeczniku rządu, szefie lub szefowej CIR (Centrum Informacyjnego Rządu) - newralgicznych funkcji, jeśli chodzi o politykę informacyjną nowego gabinetu. 

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, oficjalny skład nowego rządu zostanie zaprezentowany w chwili, gdy ruszy tzw. drugi krok konstytucyjny, czyli po 11 grudnia.