Jakie rekompensaty za wzrost cen energii

Kilkuset przedsiębiorców, działających głównie w przemysłach chemicznym i metalurgicznym, powinno się żywotnie zainteresować ustawą z 19 lipca 2019 roku o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych. Może ona bowiem korzystnie wpłynąć ich sytuację finansową

Publikacja: 30.01.2020 17:45

Jakie rekompensaty za wzrost cen energii

Foto: AdobeStock

W 2019 roku głośno było o aktach prawnych mających zrekompensować przedsiębiorcom wzrost cen energii elektrycznej. Temat jednorazowych „dopłat do prądu" przyćmił jednak inną regulację o znacznie dłuższym, bo dziesięcioletnim horyzoncie czasowym i większym, bo sięgającym nawet 1,76 mld zł budżecie. Chociaż nietrudno się dziwić, że przy mechanizmach dotyczących przeważającej większości przedsiębiorców ustawa dotycząca zaledwie kilkuset z nich zeszła na dalszy plan, to nie należy o niej zapominać. Wręcz przeciwnie, kilkuset przedsiębiorców, działających głównie w przemysłach chemicznym i metalurgicznym, powinno się nią żywotnie zainteresować. Ustawa z 19 lipca 2019 roku o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych może bowiem korzystnie wpłynąć na ich sytuację finansową.

Pozostało 83% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt
Orzecznictwo
Kolejny ważny wyrok Sądu Najwyższego wydany już po uchwale frankowej
ABC Firmy
Pożar na Marywilskiej. Ci najemcy są w "najlepszej" sytuacji
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać