Zawalił się dach elektrowni w Czarnobylu

aktualizacja: 13.02.2013, 19:23
Foto: AFP

W środę doszło do zawalenia się dachu nad maszynownią dawnej elektrowni.

Przyczyną katastrofy było prawdopodobnie nagromadzenie się dużej ilości śniegu. Dach pękł i zawalił się na powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Wskutek wypadku nikt nie ucierpiał, choć na miejscu pracowało ok. 70 pracowników, głównie z Francji. W ramach międzynarodowego programu pomocy dla Ukrainy pomagają oni w budowie sarkofagu, który powinien zabezpieczyć nieczynne od 1986 r. reaktory zniszczonej wybuchem elektrowni jądrowej.
Władze ukraińskie informują, że wypadek, który zakwalifikowano jako katastrofę budowlana nie spowodował podniesienia poziomu radioaktywności w okolicy.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE